וושינגטון וקולורדו מוכרות קנאביס במיליונים

חודש עבר מאז נפתחו חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות בוושינגטון וקופת אוצר המדינה התנפחה במיליון דולר נוספים ממיסוי מכירות המריחואנה והחשיש. בקולורדו נשברו שיאי המכירות לחודש, אך על פי מחקרים כחצי מהקנאביס הנמכר “זולג” למדינות אחרות.

בזמן שבקולורדו פועלות חנויות הקנאביס החוקיות עוד מאז חודש ינואר 2014, בוושינגטון נפתחו החנויות הראשונות רק לפני חודש.

סיכום נתוני המכירות מהחודש הראשון מראה כעת כי 16 החנויות הראשונות שנפתחו עד כה מכרו קנאביס בשווי של קרוב ל-3.8 מיליון דולר – שהכניסו למעלה ממיליון דולר במיסים לקופת אוצר המדינה.

“ההתחלה טובה בהתחשב בכך שמדובר במערכת שעדיין לא פעילה לגמרי,” אמר על פי הדיווח בריאן סמית’, דובר ‘צוות הבקרה על אלכוהול’ בוושינגטון, הגוף האחראי על ענף הקנאביס החוקי החדש.

בקולורדו, בה נפתחו כאמור חנויות הקנאביס כבר בתחילת השנה, הגיעו הכנסות המדינה ממיסוי עד ל-5 מיליון דולר בחודש אפריל לבדו. בחודש מאי נמכר קנאביס בשווי 22 מיליון דולר ובחודש יוני כבר הגיעו מכירות הקנאביס בקולורדו לשיא של 24.7 מיליון, שהכניסו לקופת המדינה למעלה מ-7 מיליון דולר בתוך חודש. בסה”כ הרוויחה קופת קולורדו כבר למעלה מ-30 מיליון דולר ממיסוי בתוך חצי שנה בלבד – ממכירות קנאביס בשווי של כ-114 מיליון דולר סה”כ.

בדומה לקולורדו, גם בוושינגטון הוטל על כל ענף הקנאביס מיסוי כבד ביותר המגיע עד בין 25% ל-30%, מיסוי שעל פי הערכות צפוי להכניס לוושינגטון עד 122 מיליון דולר במהלך השנתיים הקרובות.

ראוי לציין כי מאחר ולא הוטלו בחוק כל מגבלות על כמויות הרכישה המותרות לכל תושב, לא כל הקנאביס הנמכר בוושינגטון וקולורדו מגיע בסופו של דבר לתושבי מדינות אלו. סביר להניח כי חלק לא מבוטל ממנו “זולג” למדינות שכנות ולמעשה לכל רחבי ארה”ב, ואכן, כפי שדווח לאחרונה, מחקר שנערך בנושא מצא כי עד כמחצית מהקנאביס הנרכש בקולורדו, מגיע למדינות אחרות.

נתונים נוספים מקולורדו מצביעים על ירידה בכמות תאונות הדרכים הקטלניות, צניחה באחוזי הפשיעה, צמצום אחוזי האבטלה והון עתק שנכנס לקופת המדינה.

בחודש נובמבר צפויים להתקיים משאלי עם ללגליזציה גם במדינות אלסקה ואורגון וכן בעיר הבירה וושינגטון, ובסה”כ צפויים שינויים בחוק בכ-40 ממדינות ארה”ב.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט