טוען...

וושינגטון: השתלמויות רופאים על קנאביס – במימון חברת התרופות ‘פייזר’

פרקליט מדינת וושינגטון, ארה”ב, הודיע על תרומה של 110,000$ דולר לפיתוח השתלמויות ותכניות הסברה לרופאים על יתרונות הטיפול בקנאביס. למרבה האירוניה, סכום הכסף הנכבד יגיע דווקא מכיסה של חברת התרופות הענקית “פייזר”.

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר בהתקדמות תחום הקנאביס הרפואי בעולם היא הבורות השוררת בקרב רופאי משפחה ואחרים, אשר כלל אינם מודעים לקיומה של המערכת האנדו-קנבינואידית וליתרונות המופלאים של הטיפול בקנאביס. ממשלת וושינגטון, בה עברו השנה חוקים היסטוריים ללגליזציה של מריחואנה, החליטה לתרום סכום כסף נכבד למימון השתלמויות לאותם רופאים.

המחלקה לאלכוהול וסמים באוניברסיטת וושינגטון היא זו שתקבל את התרומה על סך 110,000$, שמטרתה “אימון רופאים, אחיות, מטפלים וגורמים בריאותיים אחרים בסגולות הטיפול בקנאביס באופן הנתמך ומגובה על ידי מחקרים מדעיים,” כך על פי הדיווחים בתקשורת.

פייזר
חברת התרופות ‘פייזר’

למרבה ההפתעה, סכום הכסף הנכבד יגיע דווקא מחברת התרופות ‘פייזר‘ (Pfizer) – אחת מחברות התרופות הגדולות בעולם ויצרנית התרופות משככות הכאבים ‘ליריקה’, ו’זאנקס’.

כמובן שאין מדובר בפילנטרופיה מצד חברת התרופות, לה אין כל אינטרס בקידום הקנאביס הרפואי שעלול לפגוע במכירותיה, כי אם בעונש שהוטל על החברה לאחר שזו הצהירה בכזב על יתרונות רפואיים של שתי תרופות שיוצרו על ידה. בית המשפט בוושינגטון הורה לחברה לשלם קנס של 1.3$ מיליון דולר, אשר חלק ממנו הועבר כאמור למימון השתלמויות הרופאים על קנאביס רפואי.

ראו גם: מי לוחץ על קופ”ח ‘מכבי’ להסתיר תוצאות חיוביות של מחקר על קנאביס
ראו גם: קנאביס מוביל לירידה של 30% אחוז בצריכת תרופות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר