וורן באפט: “קנאביס יפגע בתדמית החיובית של קוקה-קולה”

לקוקה-קולה היסטוריה רצופה בשערוריות, היא מובילה את העולם בזיהום סביבתי, והמוצר שלה נחשב לאחד הגורמים העיקריים לסוכרת והשמנה. אבל לפי המשקיע הגדול ביותר של החברה, המיליארדר וורן באפט, דווקא התוכניות להיכנס לשוק הקנאביס עלולות להרוס את התדמית שלה.

המשקיע הגדול והמפורסם ביותר של תאגיד קוקה-קולה, המיליארדר וורן באפט, יוצא נגד כוונת החברה להיכנס לשוק משקאות ה-CBD, בטענה שהדבר “יפגע בתדמית החיובית” שלה.

בראיון לערוץ Fox Business אמר באפט כי “זאת טעות גדולה – יש להם תדמית חיובית ולקנאביס לא”.

לדבריו “כאשר אנשים שומעים את השם קוקה-קולה, עולה להם תמונה מסויימת בראש, ואנחנו לא רוצים להרוס את התמונה הזאת”.

באפט, בעל נתח של 19.5 מיליארד דולר בקוקה-קולה, הוא לא רק המשקיע הגדול ביותר בחברה, אלא גם מעריץ מושבע של המשקה בעצמו. הוא שותה 5 פחיות קולה ביום, וניתן לראות אותו עם המשקה ביד כמעט בכל תמונה שלו.

בסין אף הוציאו בעבר מהדורה מוגבלת של פחיות קולה עם פניו של באפט מצויירים עליהן, בניסיון להגביר את המכירות.

וורן באפט על פחיות קולה בסין
וורן באפט על פחיות קולה בסין

קוקה-קולה היא חברה שספגה ביקורת רבה על ההתנהלות שלה בעבר, בין היתר על הפגיעה הסביבתית החמורה שגורמים המפעלים שלה, על תנאי ההעסקה הגרועים שלה במדינות עולם שלישי, ועל התרומה שלה למגיפה עולמית של סוכרת והשמנה.

השנה קוקה-קולה חשפה כי היא מייצרת 3 מיליון טון אריזות פלסטיק חד-פעמיות בשנה, או 200,000 בקבוקים בדקה.

ארגון “גרינפיס” האשימו את החברה בכך שהיא ממתגת את עצמה ככזאת ששומרת על איכות הסביבה, אך בפועל לא עשתה דבר להפחתת הפעילות המזהמת שלה והפגיעה שלה באוקיינוסים.

מחקר מבית הספר לרפואה באוניברסיטת הרווארד מצא כי שתיית 1-2 פחיות של קולה ביום מעלה את הסיכון לפיתוח סוכרת סוג 2 ב-26%, ומחקר שפורסם בירחון של האיגוד האמריקאי למחלות לב העריך כי משקאות ממותקים, ובראשם קוקה-קולה, אחראים ל-184,000 מקרי מוות בשנה בעולם מסוכרת סוג 2 ומחלות לב.

קמפיין של 'GreenPeace' נגד קוקה-קולה - חונקת את החיות עם פלסטיק
קמפיין של ‘GreenPeace’ נגד קוקה-קולה – חונקת את החיות עם פלסטיק

קוקה קולה גם הייתה אחת המעסיקות הגדולות ביותר בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד, ויישמה הפרדה על בסיס גזע בכל המפעלים שלה שם, כאשר העובדים השחורים הרוויחו משמעותית פחות מהלבנים.

בהודו, החברה הייתה מעורבת בתביעות בעקבות זיהום חמור של מי התהום על ידי המפעלים שלה. בסופו של דבר בית המשפט הורה על סגירת חלק מהמפעלים המזהמים, אך נכון להיום מי התהום עדיין מזוהמים והתושבים המקומיים לא קיבלו שום פיצוי מהחברה.

אם כל אלה לא הרסו את ה’תדמית החיובית’ של קוקה-קולה לפי באפט, קשה להבין מדוע שיווק משקאות מועשרים ב-CBD, הרכיב הלא-ממסטל בצמח הקנאביס אשר לו מגוון יתרונות בריאותיים, יהיה זה שיהרוס אותה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר