ה-FDA ישקול מחדש את הגדרת המריחואנה כסם מסוכן

מנהל המזון והתרופות האמריקאי יבחן האם יש להקל על הגדרת הקנאביס כסם מסוכן מדרגה ראשונה, במה שייתכן ויהיה צעד לקראת דה קרימינליזציה בארה”ב.

ה-DEA, המנהל לאכיפת חוקי הסמים בארה”ב, ביקש מה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי, לערוך בחינה חוזרת של הגדרת המריחואנה כסם מסוכן מדרגה ראשונה – כך הודיע ד”ר דאגלס טרוקמורטון (Douglas Throckmorton), סמנכ”ל ב-FDA.

דאגלס טרוקמורטון
ד”ר דאגלס טרוקמורטון

“בעקבות פניית ה-DEA שנשלחה אלינו, אנו כרגע בהכנות לקראת ניתוח הגדרת המריחואנה על פי שמונה משתנים,” אמר טרוקמורטון על פי הדיווח ב’בלומברג‘.

הדרגה הראשונה בפקודת הסמים האמריקנית היא הגבוהה ביותר מתוך חמש דרגות בסך הכל ובה מופיעים החומרים הנחשבים לסמים מסוכנים, ממכרים במיוחד ושאינם בעלי תועלת רפואית. המשתנים על פיהם מבסס ה-FDA את המלצותיו, כך על פי טרומורטון, הן האפשרות לשימוש בלתי סביר (Abuse), ההשפעה הרפואית והסיכון הציבורי.

הפעמים הקודמות בהן בחן ה-FDA את הגדרת המריחואנה כסם מסוכן היו בשנת 2006 ובשנת 2001 – בשתיהן הוחלט לבסוף להשאיר את הסטטוס על כנו.

טרוקמורטון לא פירט מתי צפוי ה-FDA להשלים את הבחינה שיערוך והסוכנות הודיעה כי ראשית בכוונתה לדון בעניין עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים (NIDA) ועם משרד הבריאות ורשויות הרווחה, בטרם תגיש את מסקנותיה ל-DEA.

הדיווח על הדיון הצפוי בנושא הגדרת הקנאביס מחדש מגיע כחודש לאחר פרסום האזהרה החריגה ע”י ה-FDA כנגד השימוש במשככי כאבים, בה הורתה לרופאים לספק את התרופות הללו אך ורק לחולים הסובלים מכאבים קשים במיוחד ולא כפי שהיה נהוג עד כה, ולהסתפק בתרופות “עדינות” יותר לטיפולים מסוג זה – מה שפותח פתח לשימוש רפואי בקנאביס.

בהודעה שפורסמה באתר ה-FDA נכתב כי “על אף שהסוכנות לא אישרה כל ייצור של סם המכיל מריחואנה, הסוכנות מודעת לאפשרות השימוש בו לטיפול במגוון מצבים רפואיים, כולל למשל גלאוקומה, איידס, כאב נוירופתי, סרטן, טרשת נפוצה, כימותרפיה ותסמונות שונות”.

ראו עוד: דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט