ה-DEA מאשים: “התקשורת מקשה על אכיפת חוקי המריחואנה”

ה’וושינגטון פוסט’ מדווח על דו”ח חדש של ה-DEA, רשות אכיפת הסמים של הממשל האמריקאי, שסקר את עמדותיהם של נציגי החוק בארה”ב. בדו”ח מופיעה האשמה נוקבת כלפי התקשורת על הפצת מידע שגוי המוביל לקשיים באכיפת חוקי המריחואנה.

למרות שמדינות ארה”ב מאפשרות לתושביהן לאשר במשאלי עם חוקי לגליזציה ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות – 8 כאלה כבר עשו זאת – החוק הפדרלי הרשמי עדיין מתייחס לקנאביס כסם מסוכן ואסור לשימוש. חוק פדרלי זה גובר לכאורה על חוקי המדינות אך הנשיא ברק אובמה הורה לארגון שלא לאכוף את החוק במדינות שאישרו את השינוי.

כעת, בסקר השנתי שעורך ה-DEA, ארגון אכיפת הסמים של ארה”ב, נשאלו נציגי רשויות האכיפה השונים על עמדתם בנוגע לסוגי סמים הנפוצים בשימוש.

על פי ממצאי הסקר ישנה דווקא ירידה בתפיסת המסוכנות של הקנאביס בקרב גורמי האכיפה: בעוד שבשנה שעברה 6% מהם ראו בקנאביס כסם המסוכן ביותר, השנה ירד המספר ל-4.9% בלבד. הרואין נשאר לעמוד במקום הראשון בתפיסת המסוכנות כפי שהיה קודם.

אך למרות ירידה זו ה-DEA אינו מקל ראש בנושא השימוש בקנאביס ומקדיש בדו”ח המסכם של הסקר לא פחות מ-22 עמודים לנושא המריחואנה – 6 עמודים יותר משהקדיש למשל לתרופות מרשם שמובילות מדי שנה למותם של 14,000 אנשים בארה”ב.

ה’וושינגטון פוסט’ מדווח הבוקר (ו’) כי מעיון בממצאי הדו”ח נראה שהממשל הפדרלי מתקשה לאכוף את חוקי המריחואנה הנוקשים ולהפליל את אלו המשתמשים בקנאביס, זאת לטענתו בין השאר בגלל מידע שגוי בחלקו שמופץ על ידי גורמים בתקשורת המיינסטרים.

“מדינות רבות בארה”ב אישרו חוקים המתירים גידול, החזקה ושימוש במריחואנה בשטחן,” כותב ה-DEA. “בעקבות חקיקות אלו, כמו גם עודף תשומת הלב שנותנת התקשורת לדיווחים על יתרונות בריאותיים אפשריים של הקנאביס, הציבור נחשף לעתים רבות לנתונים מנוגדים ולמידע לא מדויק הנוגע לחוקיות המריחואנה ויתרונות השימוש בה.”

“עובדה זו הפכה את האכיפה וההפללה של עבירות הקשורות למריחואנה למורכבות ומסובכות יותר, בעיקר במדינות בהן אושרה לגליזציה של מריחואנה,” נכתב.

בדו”ח לא פירט ה-DEA על דיווחים ספציפיים שלדבריו אינם מדויקים או על האופן בו משפיעים דיווחים אלו על האכיפה. הארגון גם לא השיב לפניית מערכת ה’וושינגטון פוסט’ שביקש הבהרות בעניין זה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר