מגלגל...
x

ה-BC Bud מגיע לישראל: ריאיון עם מנכ”ל פיור סאנפארמס

קנאביס איכותי במחיר נגיש - זה ה"מוטו" של חברת הקנאביס הקנדית פיור סאנפארמס, המובילה את טבלאות המכירות בקנדה ומשיקה החודש פעילות ראשונה גם בישראל. לכבוד הגעת 3 זני ה-BC Bud הראשונים לארץ, שוחחנו עם מנכ"ל החברה מנדש דוסאנז'

חברת הקנאביס הקנדית פיור סאנפארמס (Pure Sunfarms) – מהמצליחות ביותר בקנדה, המובילה כיום את טבלאות המכירות שם – משיקה החודש (פברואר 2023) פעילות גם בישראל, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס בחודש שעבר.

במסגרת הפעילות, מגיעים לראשונה לארץ פרחים מפרובינציית בריטיש קולומביה (BC) בקנדה, הידועה כמוקד קנאביס עולמי, עד כדי כך שזנים מהאזור זכו לאורך עשרות השנים האחרונות לכינוי BC Bud, כ”מותג” לאיכות בפני עצמו.

לכבוד המאורע, ביקשנו לשוחח עם נשיא ומנכ”ל פיור סאנפארמס, מנדש דוסאנז’ (Mandesh Dosanjh), כדי לשמוע ממנו על העקרונות שמובילים אותו ואת החברה, מה הביא להם את ההצלחה בקנדה ומה הערך המוסף שהם מציעים לקהל הישראלי.

מנדש דוסאנז' (Mandesh Dosanjh),נשיא ומנכ"ל פיור סאנפארמס
מנדש דוסאנז’ (Mandesh Dosanjh), נשיא ומנכ”ל פיור סאנפארמס

שלום מנדש, ספר לנו קצת על הרקע שלך, מה עשית לפני התפקיד הנוכחי?

הצטרפתי לפיור סאנפארמס לאחר עבודתי ב-Liquor Control Board של אונטריו (LCBO), שם כיהנתי בתפקיד סגן נשיא בכיר. קודם לכן שימשתי בתפקידי ניהול בחברות בקנה מידה גדול, בהן: טארגט (Target), הקמעונאית השמינית בגודלה בארה”ב, חברת לונגוס (Longo’s) המציעה שירותי שילוח של מוצרי סופרמרקט בנפחים גדולים, חברת אריציה (Aritzia) העוסקת באופנה ועוד. בכל החברות הללו עסקתי בפן התפעולי והניהולי של שרשרת האספקה, במטרה לצמצם עלויות, לשפר יעילות, לשפר את האמינות והשירות, ולהביא בשורה חדשנית.

מה הוביל אותך להיכנס לעולם הקנאביס ומה האג’נדה שלך בתחום זה?

כאשר קנאביס הפך לחוקי בקנדה, ראיתי הזדמנות לעשות דברים אחרת, זה הוביל אותי לוונקובר, לחברת Pure Sunfarms. כנשיא ומנכ”ל החברה אני מחויב לבנות ארגון שמהווה דוגמא ומופת לתעשייה המקומית –  מאיכות המוצר, דרך שקיפות צרכנית והסברה, ועד לבניית סביבת עבודה אכפתית ומסורה. אני רואה בתפקיד שלי חשיבות רבה לערך המנהיגות תוך התמקדות בתרבות הארגונית בחברה ומאמין שזה פרמטר קריטי להצלחת החברה בטווח הארוך. באופן אישי אני שואף לתת את הטון בתעשייה כשהמטרה המרכזית שלי היא לבנות אמון ולעורר ביצועים טובים יותר בתוך הארגון, מאחר שאני מאמין שזה מה שמוביל להצלחה.

ספר גם מעט על Pure Sunfarms מזווית מבטך…

קודם כל, Pure Sunfarms היא חברה בעלת תשוקה רבה לצמחים בכלל. אם צריך לתאר במדויק, החברה מגדלת קנאביס בקולומביה הבריטית באיכות גבוהה עבור השוק הקנדי למטרות פנאי ועבור שווקים רפואיים בינלאומיים. שורשי החקלאות העמוקים של החברה, לצד הידע בגידול בקנה מידה רחב, יחד עם מורשת של גידול קנאביס, הם המנחים את הגישה הבלתי מתפשרת שלנו לאיכות.

“אנחנו בוחרים את הזנים שלנו על סמך הטעם, העוצמה והיכולת שלהם לשגשג”

דבריו של דוסאנז’ לגבי ההצלחה של פיור סאנפארמס, שהינה חברה-בת של חברת וילג’ פארמס אינטרנשיונל הציבורית (Village Farms International), הם לא “מן השפה ולחוץ”, אלא מבוססים על נתונים אמפיריים אובייקטיביים שהוא מציג בגאווה.

פיור סאנפארמס (וילג' פארמס) מובילה את טבלאות המכירה בקנדה (נתוני דצמבר 2022)
פיור סאנפארמס (וילג’ פארמס) מובילה את טבלאות המכירה בקנדה (נתוני דצמבר 2022)

הנתונים הללו מציבים את החברה שבראשה הוא עומד, כבר לאורך תקופה לא קצרה, כחברת הקנאביס המובילה בקנדה מבחינת נתוני מכירות של תפרחות, ולא סתם כנראה היא גם נבחרה להיות השותפה הבלעדית בקנדה של מותג הקנאביס האמריקאי המפורסם קוקיז (Cookies).

וילג’ פארמס, הנסחרת בנאסד”ק בשווי של יותר מ-100 מיליון דולר, החלה את דרכה לפני יותר מ-25 שנים כשעסקה במגוון תחומי חקלאות, ובשנים האחרונות נכנסה לתחום הקנאביס תחת המותג Pure Sunfarms והפכה די במהרה לאחת מיצרניות ומשווקות הקנאביס הגדולות בעולם. את הקנאביס שלה מגדלת פיור סאנפארמס בחווה הנפרשת על פני כ-200 דונם בעיירה דלתא שבבריטיש קולומביה.

שני הזנים הנמכרים ביותר של החברה בקנדה, שגם מגיעים לישראל (יחד עם זן שלישי נוסף) ויהיו זמינים בבתי המרקחת בארץ במהלך החודש (פברואר), הם הזן פינק קוש (Pink Kush) – שזכה בקנדה בתואר “הנמכר ביותר בכל הזמנים” – והזן ג’ט פיול ג’לאטו (Jet Fuel Gelato) – המדורג אחריו במקום השני מבחינת מכירות בכלל וכיום מוביל בקטגוריה מבחינת קצב צמיחת המכירות שלו מאז השקתו הרשמית ביולי 2022. הזן השלישי הוא סאקורה פאנץ’ (Sakura Punch).

"Everyday Premium" - זני הקנאביס של פיור סאנפארמס - החל מהחודש בישראל
“קנאביס איכותי במחיר נגיש” – הזן “פינק קוש” של פיור סאנפארמס – מהחודש בישראל

בתשובה לשאלה כיצד הצליחה החברה להגיע לכאלה מספרי מכירות, השיב דוסאנז’: “אנחנו בוחרים את הזנים שלנו על סמך הטעם, העוצמה והיכולת שלהם לשגשג באופן מיטבי במתקן הגידול שלנו, וצוות הגידול שלנו אסף לאורך יותר מעשור את כלל הנתונים בנוגע לאור השמש והאקלים הסביבתי. הנתונים האלה מספקים לנו מאגר עצום של מידע המאפשר לנו להתאים את שיטות הגידול שלנו לכל צמח בנפרד”.

בנוסף לכך, לדבריו, “אנו משתמשים בשיטות גידול מודרניות ובטכנולוגיה שמאפשרת שליטה מלאה על תנאי הגידול, ניטור כמויות האור, המים וזרימת האוויר, וכמובן על ההזנה, הטמפרטורה והאנרגיה שהשמש מכניסה למתקן הגידול – הכל כדי למקסם את פוטנציאל העוצמה של הצמחים. בכך אנו מבטיחים שנוכל להציע באופן עקבי קנאביס איכותי וארומטי, הגדל בקפידה, בכל ימות השנה.”

אריזות הקנאביס "BC Grown" בדרך לישראל
מקנדה לישראל: אריזות הקנאביס של פיור סאנפארמס – “BC Grown”

אתם מכנים את המוצרים שלכם “Everyday Premium” – מה המשמעות של המונח הזה ומה הופך אותם לכאלה?

יש כמה פרמטרים, בראשם צוות מומחי הגידול שלנו, קנה המידה של הייצור שלנו ולבסוף התשוקה שלנו למה שאנחנו עושים – אלה הם האלמנטים המבדלים אותנו מאחרים והם שמאפשרים לנו להציע קנאביס שהוא מצד אחד באיכות פרימיום, ומצד שני במחיר נגיש – וזו המשמעות של Everyday Premium. מה שעוד מסייע לנו, שלא לחינם זכה במוניטין בינלאומי, הוא האזור בו אנו נמצאים, בריטיש קולומביה, הידועה בכל העולם כמקור לקנאביס האיכותי ביותר, הודות לכך שהאקלים ותנאי הגידול הם האידיאליים והטובים ביותר.

ישראל היא מדינה קטנה, וכבר רוויה ומוצפת במותגי קנאביס. האם לא קשה להיכנס לשוק שכבר “מוצף” במוצרים, כולל מקנדה?

זה בהחלט אתגר אבל אנחנו מתכוונים לעמוד בו, כפי שעמדנו באתגר הזה גם בקנדה, כאשר הצלחנו להגיע למקום הראשון במכירות. יש שני דברים מרכזיים שיסייעו לנו להצליח בזה: האחד – גישת ה-Everyday Premium שהזכרתי, והשני – שיתוף הפעולה שלנו עם חברת ד”ר סמואלוב Better Pharma, שהתרשמנו שהיא בעלת יכולת ניהול מותגים מצוינת המנהלת מערכות יחסים ארוכות שנים עם בתי המרקחת הקמעונאיים בישראל, לצד כוח מכירות נרחב ויכולות הפצה. אנחנו בטוחים שהמיצוב הייחודי שלנו, הבשורה של המותג שאנחנו מביאים שהוכיחה את עצמה בקנדה, ושיתוף הפעולה עם ד”ר סמואלוב – יוכיחו את עצמם גם בשוק הישראלי, ויתקבלו היטב על ידי קהל המטופלים.

כל השקת זן חדש מלווה ביצירת אמנות של לאורה גרסיה סרוונטי
כל השקת זן חדש מלווה ביצירת אמנות של לאורה גרסיה סרוונטי

מלבד קטגוריית Everyday Premium המציעה מוצרים איכותיים במחירים נגישים, באילו עוד קטגוריות אתם פועלים?

בשנת 2022 הרחבנו את סל המותגים שלנו עם שלושה מותגים חדשים, ובכך Pure Sunfarms עברה מלהיות “מותג בית” ל”בית של מותגים”. המטרה בסופו של דבר היא לתת מענה לצרכים השונים של צרכן הקנאביס הקנדי. מלבד המותג Pure Sunfarms השקנו לאחרונה את The Original Fraser Valley Weed Co, שהינו מותג קנאביס חדש למטרות פנאי המציע תפרחות קנאביס בשקיות גדולות בלבד עבור צרכנים המבקשים לרכוש כמות גדולה במחיר מוזל, וכן את המותג Nowadays שהינו מותג ייעודי למוצרי CBD איכותיים המיועדים לשימוש יומיומי כחלק משגרת החיים. ממש לאחרונה השקנו גם את המותג SOAR המתאפיין בגנטיקות אקזוטיות וייחודיות באצוות קטנות במהדורה מוגבלת, עבור צרכנים שמחפשים חווית קנאביס בוטיקית. מהמותגים ועד למוצרים שאנו מציעים, אנחנו תמיד מסתכלים על הצרכן וצרכיו. זה מה ש-Pure Sunfarms תמיד שואפת לעשות.

אי אפשר להתעלם מהנוכחות הבולטת של הציורים האמנותיים על גבי האריזות שלכם, וגם באתר האינטרנט. מי אחראי על זה ומדוע החלטתם לתת דגש בולט לאמנות?

בהחלט, זה משהו שאנחנו מאוד גאים בו. הרעיון הוא לנסות לשקף החוצה את הקשר בין האהבה שלנו לגידול, המושרשת במורשת החקלאית העשירה שלנו ובלב הפעילות שלנו, לבין המוצרים שאנחנו מציעים ללקוחותינו. לכן, עם כל השקת זן חדש, אנחנו ‘מעוררים את הצמח לחיים’ באמצעות יצירות אמנות ייחודיות משלו. שם נכנסת לתמונה אמנית הבית שלנו, לאורה גרסיה סרוונטי, שממלאת חלק גדול בלספר, באמצעות אמנות, את הסיפור של Pure Sunfarms. העבודות היפות שלה בהשראת הטבע שזורות בשפת המותג, ומביאות לחיים את הניחוחות, המקורות והקסם של זני הקנאביס שלנו. בהיותנו מותג ששם את הפרחים בראש סדר העדיפויות, אנו כמובן מאמינים שלכל זן יש את הזהות שלו. לכן, אחד הביטויים שאנחנו משתמשים בו לעתים קרובות – ביננו עם הצוותים שלנו וגם החוצה לעולם – הוא: “עיניים שונות רואות דברים שונים”. האמנות מאפשרת פרשנות דו כיוונית והערכה של הפרח שלנו, ומעוררת בנו השראה בכל יום להחיות את הזנים שלנו, כדי שהצרכנים שלנו יקבלו השראה גם כן.

"היצרנית הראשונה בקנדה שהחלה ליישם תהליכי ייבוש בתלייה בקנה מידה גדול"
“היצרנית הראשונה בקנדה שהחלה ליישם תהליכי ייבוש בתלייה בקנה מידה גדול”

לסיום, הסברת שמתקן הגידול שלכם מנוטר ומאפשר בקרה על כל מהלך הגידול. מה לגבי שלבי הייצור שלאחר הגידול? אתם מקפידים למשל על ייבוש בתלייה ושאר המאפיינים שמגדירים את ה-Craft בקנדה?

אכן, כמו שהזכרתי, בשלבי הגידול אנחנו משתמשים בטכנולוגיה שמאפשרת שליטה על רמות הטמפרטורה, הלחות, ה-CO2, האור והאנרגיה שהשמש מכניסה למתקן ועוד, ובכך ממקסמים את פוטנציאל העוצמה של הפרחים שלנו. בשלבים הללו הצמחים מחולקים לחדרי גידול שמאפשרים טיפוח ממוקד בכל שלבי ההתפתחות ותמיד בהתאם לייחודיות ולגנטיקה של כל צמח וצמח – הכל באמצעות מערכת ניטור מבוססת אפליקציה, 24 שעות ביממה. בדרך הזו, צוות הגידול שלנו יכול להבטיח שהצמחים יקבלו בדיוק את מה שהם צריכים כדי לייצר קנאביס ארומטי במיוחד, באיכות גבוהה ועקבית ובכל ימות השנה. בשלבים הבאים לאחר הגידול, על מנת לשמור על סטנדרט האיכות המחייב של BC Bud, הצוות שלנו, המורכב גם מומחים בגידול טכנולוגי, מקפיד על שיטת הייבוש המסורתית בתלייה, כחלק מתהליך הייבוש. כל אצווה ואצווה של תפרחות מיובשת  בקפידה בחדרי ייבוש עם בקרת לחות וטמפרטורה. בתחילת התהליך, צמחים בוגרים נשלפים בקפידה ובעבודת יד כשהם בשיאם ושלמים לחלוטין. לאחר מכן הם מועברים בזהירות מחדרי הפרחים לחדרי ייבוש בתלייה. כל צמח נתלה בשלמותו בעבודת יד, as is. כשהעלים מתייבשים, הם יוצרים מעין כרית טבעית סביב הפרח – ומגנים על הטריכומות שלו ועל צורתו הטבעית. הצוות שלנו עוקב בקפידה אחר התהליך כדי להבטיח רמות לחות אופטימליות של כל אצווה, מההתחלה ועד הסוף. תהליך זה  תורם למראה תפרחות קריסטלי יותר, עשיר בטריכומות וטרפנים וארומטי יותר. למעשה, Pure Sunfarms היא היצרנית הראשונה בקנדה שהחלה ליישם תהליכי ייבוש בתלייה בקנה מידה גדול כל כך כמו שלנו. אנחנו ניגשים לכל שלב בתהליך הגידול, הקציר ולאחרי הקציר, בשיא הזהירות, מקפידים על קציר ידני וטרימינג ידני של הפרחים – הכל בהתאם לסטנדרט האיכות הגבוה שלנו השואב אלמנטים מעולמות הקראפט, ובזכות הגודל של חלל מתקן הגידול שלנו, (1.65 מיליון רגל מרובע), המאפשר לנו להציע את כל זה במחיר נגיש ללקוחות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר