התפטר: מנכ”ל משרד הבריאות רוני גמזו יסיים את תפקידו

רוני גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות, התפטר הבוקר מתפקידו. טרם ברורה סיבת ההתפטרות. ד”ר רחל אדטו מועמדת לתפקיד.

פרופ’ רוני גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות מזה כ-4 שנים, הודיע הבוקר על התפטרותו – כפי הנראה על רקע סכסוך אישי עם שרת הבריאות.

רוני גמזו התפטר
רוני גמזו

גמזו, אשר במהלך כהונתו היה בין השאר האחראי על ענף הקנאביס הרפואי וספג ביקורות קשות מצד ציבור המטופלים, יסיים את תפקידו ב-1.6.14.

מדיווחים שהגיעו לכתב המגזין נראה שבעת האחרונה, שנה לאחר כניסתה של יעל גרמן לתפקיד שרת הבריאות, החריף הסכסוך האישי בינו לבין השרה. “הוא היה רגיל לנהל את המשרד באופן די עצמאי עד שגרמן הגיעה,” נמסר לכתב המגזין. “כאשר יעקב ליצמן מילא את תפקיד סגן שר הבריאות, גמזו היה למעשה שר הבריאות בפועל.”

כזכור, גמזו הוא זה שעמד בחזית המאבק להעברת ענף הקנאביס הרפואי ללא מכרז לידיה של חברת “שראל”, על אף שלפני מספר חודשים הכחיש שידע על הפטור החדש ממכרזים שניתן לחברה בזמן שהוא “שהה בכנס,” לדבריו.

גמזו ספג את מרבית הביקורות לאחר שפירסם הוראה “להגביל את מספר המשתמשים [בקנאביס רפואי] גם על חשבון פגיעה בחלק מהאנשים שיכולים להשתפר רפואית.”

על פי הדיווח ב-YNET, גורם באחת מקופות החולים אמר כי “משרד הבריאות הפך לפעיל יותר בתקופת גמזו אבל יחד עם זאת הוא התעלם מהמשבר בקופות החולים שמאיים לטלטל את המערכת ולא זיהה את המשבר בהדסה. תחתיו הגיע לשיא ניגוד העניינים של משרד הבריאות בכך שניהל משא ומתן משותף של בתי החולים מול קופות החולים”.

“הכול פתוח מבחינתי, החל מלחזור להיות רופא ועד לעבור לפוליטיקה,” אמר גמזו הבוקר. הוא העיד שיש בינו לשרת הבריאות יעל גרמן “חילוקי דעות בריאים” והוסיף כי “גרמן לא חושבת כיום כפי שחשבה בתחילת דרכה”.

ב’כלכליסט‘ דווח כי “גורמים אחרים במשרד גם יודעים לספר על מתיחות ששררה בין השניים בתקופה האחרונה – בנוגע לאופן תפעול המשרד ובאשר לפתרון המשבר בבית החולים הדסה.”

טרם ידועה הסיבה האמיתית להתפטרות והאם יש לה קשר למכתב החריף ששלח בתחילת השבוע ח”כ פייגלין לשרת הבריאות ובו דרישה לפטר את המנכ”ל.

על פי חלק מהדיווחים נראה כי ייתכן וד”ר רחל אדטו, יו”ר שדולת הבריאות לשעבר, ח”כ לשעבר מטעם מפלגת “קדימה” ומי ששימשה גם בתפקיד סגנית מנהל בית החולים שערי צדק בירושלים, צפויה להיות מועמדת להחליף את גמזו בתפקיד מנכ”ל משרד הבריאות.

ראו גם: יעל גרמן: “רוני גמזו צודק – קנאביס זה פלסיבו”

חדשות