מגלגל...
x

בוטלה מכירת בתי המרקחת הרמוני לחברת אטלס, תביעה על סך 6 מיליון ש”ח הוגשה

פחות משנה לאחר ההצהרות על כוונה להקים יחד רשת של 30 בתי מרקחת לקנאביס ברחבי ישראל, התפוצץ שיתוף הפעולה בין חברת הקנאביס הקנדית אטלס גלובל ברנדס לבין רשת בתי המרקחת הישראלית הרמוני. הבוקר הוגשה לבית המשפט תביעה על סך 6 מיליון ש"ח

כמעט שנה חלפה מאז נחשפה לראשונה העסקה למכירת השליטה (51%) בשני בתי המרקחת ובית המסחר לקנאביס של רשת הרמוני (Harmony) בתל אביב ובירושלים, לחברת הקנאביס הקנדית אטלס גלובל ברנדס (Atlas Global Brands). כעת הצדדים הגיעו לכדי פיצוץ שבא לידי ביטוי בהגשת תביעה על סך 6 מיליון שקלים נגד בעלי הרמוני, אלכסנדר ברודשאנדל (34%), ורד עובדיה הרוש (30%), שמואל חי ראובן (30%) ואריה בן איתן (6%).

תמיר גדו בעלי חברת קמברוסיה (מימין) נגד אלכס ברודשאנדל בעלי בתי מרקחת הרמוני
תמיר גדו בעלי חברת קמברוסיה (מימין) נגד אלכס ברודשאנדל בעלי בתי מרקחת הרמוני

את התביעה נגד הרמוני ובעליה הגישה לבית המשפט חברת קמברוסיה (Cambrosia), בהובלת תמיר גדו, דוד פפו ויונתן בן כנען. קמברוסיה היא למעשה מעין חברת אחזקות ישראלית שהוקמה על ידי גדו ולאחר מכן נרכשה על ידי אטלס הקנדית, בכדי לשמש עבורה זרוע מבצעת של הפעילות בתחום הקנאביס בישראל. במסגרת זאת, קמברוסיה כבר סיכמה על רכישת יותר מ-6 בתי מרקחת לקנאביס בארץ, כולל הרמוני, ומשווקת כיום זנים מייבוא מחברת אגמדיקה (Agmedica) הקנדית.

לטענת בעלי קמברוסיה בכתב התביעה כעת, בהסכם בינם לבין בעלי הרמוני נקבעו תנאים מתלים שלא קוימו עד תאריך היעד שנקבע ליום 31.10.23, ולכן המשמעות היא שהעסקה בוטלה. בהתאם, לטענתם הרמוני צריכה להשיב להם כ-1.5 מיליון ש”ח כהחזר הלוואות, כ-4 מיליון ש”ח עבור סחורה שסופקה להרמוני על ידי קמברוסיה וכבר נמכרה, וכן כ-500 אלף ש”ח נוספים עבור סחורה שעדיין נמצאת במחסנים וטרם נמכרה.

בית מרקחת הרמוני פארם סניף תל אביב
בית מרקחת הרמוני פארם סניף תל אביב

בין היתר מציינים גדו וקמברוסיה כי מכירות הקנאביס מתוצרת אגמדיקה לבדה הסתכמו לסך של יותר מ-2 מיליון ש”ח, וכי על פי ההסכם הרמוני היתה צריכה להעביר 88% מהפדיון לידי קמברוסיה ולשמור לעצמה 12%. בדיעבד גדו כנראה לא היה מרוצה מהעסקה, שכן לטענתו “עמלת הפצה ומכירה בשיעור של 12% היא גבוהה מאוד ביחס לתנאי השוק ומחיר זה ניתן על ידי קמברוסיה רק על יסוד ההנחה שהיא תחזיק 51% ממניות הרמוני בהתאם להסכם”.

לדברי גדו, “בד בבד עם אספקת הסחורה על ידי קמברוסיה, החלו בעלי הרמוני לרוקן את חברות הרמוני ולהבריח את הכספים שהתקבלו ממכירת המוצרים וזאת מבלי להעביר לקמברוסיה את מלוא התמורה המגיעה לה”. בעיקר טוען גדו כי הרמוני העבירה סך של כ-300 אלף ש”ח לחשבונו הפרטי של בעל השליטה בה, אלכס ברודשאנדל, כמו גם כ-200 אלף ש”ח נוספים לחברת הנדל”ן מנוס גרופ שבבעלותו החלקית של ברודשאנדל.

ההתכתבות בין קמברוסיה להרמוני בווצאפ
ההתכתבות שהובילה לפיצוץ?

הרמוני מצידה השיבה בתגובה לטענות של קמברוסיה בטענה כי “בהתאם להסכם, קמברוסיה התחייבה לשאת בעלויות של הרמוני בהתאם לשיעור חלקה על פי העסקה (51%), אך מאז חתימת ההסכם ועד היום הנכם מפירים את התחייבויותיכם”. בין היתר טוענים בהרמוני כי קמברוסיה הציגה להם מצג שווא לפיו באפשרותה להשיג תוך זמן קצר את אישור היק”ר – דבר הכרחי לצורך החלפת בעלות בחברות העוסקות בקנאביס – מה שלטענת הרמוני לא קרה.

עוד טוענת הרמוני כי בעליה היו אמורים לקבל במסגרת עסקת המכירה מניות בשווי 7 מיליון ש”ח בחברת-האם של קמברוסיה, אטלס גלובל ברנדס, בעוד שמאז חתימת ההסכם בינואר 2023 “כתוצאה מהתנהלותכם הקלוקלת צלל פלאים מחיר המניה של אטלס, עד שבאוגוסט הופסק המסחר בה כליל בצו של הרשות לניירות ערך של קנדה בשל העובדה כי אטלס לא עמדה בהתחייבויותיה הרגולטוריות להגשת דיווחים כחוק – דבר שידעתם במעמד החתימה על ההסכם”.

בנוסף טוענת הרמוני בין היתר כי בעלי קמברוסיה הציגו לה תכנית עסקית להזנקת פעילות הרמוני תוך טענות לכוונה לפתוח רשת של יותר מ-30 בתי מרקחת לקנאביס, שכולם ישאו את מותג הרמוני. “בחלוף הזמן ברור כי מדובר היה במצג שווא, שכן במציאות נרכשו על ידכם מספר בתי מרקחת בודדים קטנים מאוד,” קבעו. לבסוף ציינו כי אספקת מוצרי הקנאביס לבתי המרקחת על ידי קמברוסיה הגיעה באיחור של 4 חודשים, דבר שהוביל לנזקים כלכליים משמעותיים להרמוני.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר