התעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב – קנאביס חוקי

לאחר עליית ערך של 74 אחוזים בשנה, בכל רחבי ארה”ב כבר נפוצה השמועה: הכסף האמיתי – נמצא בשוק הקנאביס החוקי.

מחקר כלכלי מקיף שנערך ע”י קבוצת The ArcView, המתמחה בחקר שווקים והשקעה בתחום הקנאביס, מצא כי שוויו של שוק הקנאביס החוקי הכללי בארה”ב, זינק ב-74 אחוזים בשנה אחת בלבד. בסוף שנת 2013 היה שוויו של השוק מוערך בכ-1.5 מיליארד דולר. כעת, עם סיכום שנת 2014, עומדים הרווחים הירוקים על 2.7 מיליארד דולר. עכשיו זה רשמי: הקנאביס הוא כוכב עולה בתעשייה.

איסוף הנתונים למחקר כלל בדיקה מקיפה של אלפי נקודות מכירת קנאביס, מתוך כלל המדינות בהן קיימים חוקים להסדרת השוק, לפחות ברמה הרפואית. כמו כן, ליוותה הקבוצה בעלי עסקים ומגדלים פרטיים, ארגוני צדקה שונים ומגוון חברות פרטיות בתחום הקנאביס, כדי לאסוף נתונים מנקודות מבט שונות בתעשייה ולהוסיפם לנתונים הרשמיים שקיבלה הקבוצה מהממשל. התוצאה – כמו לראות 777 בקזינו בווגאס.

 

רווחי הקנאביס בשנת 2014 – לפי מדינה

 

טרוי דנטון, מנכ”ל הקבוצה והמו”ל הרשמי של דו”ח המחקר, סיכם את הנושא במשפט אחד: “בשנה שעברה, הפך הקנאביס החוקי משיחה מעניינת על כוס קפה, לתעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב כולה. כל איש עסקים שמכבד את עצמו כבר לוטש עיניים לכיוון כזה או אחר בשוק הקנאביס”.

תחזית מדהימה אחרת שמנבא הדו”ח, היא ששוק הקנאביס החוקי ברחבי ארה”ב כולה, בהשתתפות מלאה של כל 50 המדינות הצפויות לעבור לגליזציה מלאה, יהיה שווה סכום אסטרונומי של 36.8 מיליארד דולר. לשם השוואה, תעשיית המזון האורגני כולה מוערכת ב-33.8 מיליארד דולר “בלבד”. נכון לעכשיו, על פי כל ההשוואות בין תעשיית הקנאביס לבין שאר התעשיות המתפתחות ביותר בשנה שעברה, ניתן לומר בבירור שהקנאביס נמצא במקום הראשון.

על פי תחזיות הדו”ח, שנת 2015 עומדת להיות שנה טובה לתעשיית הקנאביס האמריקאית, עם עלייה צפויה של 32 אחוזים נוספים בערך השוק. במהלך ארבע השנים שלאחר מכן, כך חוזה הדו”ח, 14 מדינות נוספות צפויות להעביר לגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש חופשי, ו-2 נוספות יתווספו לרשימת המדינות המתירות קנאביס רפואי. עד סוף שנת 2019, צפוי שוויו השנתי של השוק לעמוד על 11 מיליארד דולר. כדי לסבר לכם את האוזן, מדוב בצפי כולל לצמיחה של 500 אחוזים בחמש שנים.

 

התחזית לשנת 2020 - יהיה ירוק
התחזית לשנת 2020 – יהיה ירוק

 

המדינה בה קיים שוק הקנאביס הגדול ביותר בארה”ב היא קליפורניה (1.3 מיליארד דולר), בה עדיין לא קיימת לגליזציה במובן המסורתי של המילה, אך המצב צפוי להשתנות בעקבות הצעות החוק להסדרה מלאה של שוק הקנאביס אשר צפויות לעלות במדינה בשנת 2016. במדינת אריזונה קטף שוק הקנאביס את פרס “השוק המקומי המפתח ביותר לשנת 2014” וכנראה שגם במדינה זו יעלו הצעות חוק ללגליזציה מלאה כבר בשנה הבאה. לאזרחים נותר לקוות שחברי הקונגרס לא יהוו בעיה והחוק יעבור כסדרו.

מעבר לשתי המדינות הללו, ישנן עוד שלוש מדינות בהן חצה שוק הקנאביס המקומי את רף ה-100 מיליון דולר, בהן שתי המדינות הראשונות שהחלו במכירת קנאביס למטרות פנאי, וושינגטון וקולורדו, שם נרשמו מכירות בסך כולל של 370 מיליון דולר. יחד עם 225 מיליוני הדולרים שצפויים להתווסף מהלגליזציה באורגון ואלסקה, מדובר בצמיחה של עשרות אחוזים, הצפויה להימשך שנים רבות ולהניב רווחים כלכליים עצומים למדינות ולאזרחיהם.

“אלו זמנים טובים לחיות בהם” מסכם דנטון את הדו”ח, “נוצרים מיליונרים ואולי אפילו מיליארדרים חדשים ובו בזמן, החברה הופכת חופשיה ובטוחה יותר. העובדות בשטח מצביעות על כך שהעסק הרווחי ביותר לכולם, הוא לגליזציה”.

מקור: huffingtonpost

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר