התנועה הליברלית החדשה: "יש להפסיק את מדיניות ההפללה של צרכני הסמים"

"התנועה הליברלית החדשה" הינה תנועה בלתי מפלגתית, הפועלת לקידום חופש אישי, כלכלי וחברתי ולהגשמת החזון הציוני של "עם חופשי בארצנו" במדינת ישראל.

אך בניגוד לקבוצות אחרות הטוענות כי הן נושאות את דגל חופש הפרט וזכות האדם על גופו ובמקביל מתנגדות או מעדיפות להתעלם מנושא הלגליזציה של סמים בכלל וקנאביס בפרט, "התנועה הליברלית החדשה" לא מתביישת לשים את הדברים על השולחן ולתמוך בהפסקת הפללה של הצרכנים.

התנועה הליברלית החדשה
התנועה הליברלית החדשה – בעד לגליזציה

עד היום הכרנו את תנועת "דור האמת" ששמה על דגלה את נושא הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל, אחת העוולות החמורות ביותר שקיימות היום בתחום זכויות האדם בישראל ובעולם כולו. כוח נוסף מצטרף כעת לקריאה להפסקת הפללת צרכני הסמים.

"התנועה הליברלית החדשה" פרסמה אמש את הסרטון הבא עם כתוביות בעברית אשר מסביר מדוע האיסור על סמים והפללת הצרכנים פשוט אינם יעילים:

יצרנו קשר עם אמיר וייטמן, אחד הפעילים בתנועה הליברלית החדשה, בכדי לשמוע על עמדתה של התנועה בנוגע להפללת צרכני הסמים בכלל והקנאביס בפרט.

אמיר וייטמן
אמיר וייטמן, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה

התנועה הליברלית החדשה – עוד תקווה לעם ישראל

אנחנו בעד לגליזציה מוחלטת של הסמים, אם כי, כצעד ראשון ולאור ההתנגדות הציבורית הצפוייה, אנחנו מוכנים להסתפק בהפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס, כאשר ברור שמדובר אך ורק בצעד ראשון בדרך לליברלזציה מוחלטת, ולא רק בקנאביס, אלא בכל החומרים כולם, כולל אותם חומרים המכונים היום "סמים קשים", כמו הרואין וקוקאין.

העמדה הזאת נובעת מעיקרון חרויות הפרט, שאומר שהאדם הינו ריבון על עצמו, גופו ורכושו, ולכן לשלטון אין כל זכות להתערב בחיי הפרט. מובן שעל הפרט לשאת בתוצאות מעשיו ובמקרה הנ"ל, שלא ייבנה על כך שלאחר שהוא יתמכר לחומרים ממכרים, כמו סמים, המדינה תתערב כדי לחלצו מן הבור.

חירות ואחריות הם שני הצדדים של המטבע.

הנושא הזה הינו חלק מתפיסה יותר רחבה של חרויות הפרט, שוק חופשי וקפיטליזם ותמציתו מה שמכונה עיקרון אי התוקפנות, כלומר הקביעה, כפי שאמרתי, שהאדם ריבון על גופו ורכושו. תפקיד המדינה מסתכם בשמירה על החופש ועל הביטחון של הציבור, דרך קיום של חוקים ומערכת משפט שמבססים זכויות קנייניות, וכן בהחזקת מערכות לביטחון פנים (משטרה) וחוץ (צבא). הא, ותו לא.

קיראו עוד: מאמר של אמיר וייטמן, אחד המייסדים של התנועה, מלפני כשנה – האם ליגליזציה של סמים עדיפה כלכלית?


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט