טוען...

התחזו לשוטרים וגנבו שקיות קנאביס רפואי מסוחר

שלושה צעירים תיאמו דרך אפליקציית טלגרם רכישת 60 גרם קנאביס רפואי, אך בעת שהסוחרים הגיעו לביצוע העיסקה התחזה אחד מהשלושה לשוטר תוך שהאחרים מתיזים גז מדמיע על הסוחרים. לבסוף הצליחו לשדוד 3 מתוך 6 השקיות

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 12 חודשי מאסר בפועל על מחמוד אבראהים שיחד עם אחיו ג’מל אבראהים ואדם נוסף בשם יוסוף ג’בר תכננו והוציאו לפועל יוזמה לגנוב 6 שקיות קנאביס רפואי במשקל 60 גרם מהאחים עידן ודולב עזרא, תוך התחזות לשוטרים. ההליכים נגד ג’מל ויוסוף עודם מתנהלים בבית המשפט.

על פי כתב אישום דומה שהוגש נגד שלושת החשודים בנפרד, הם פנו ביום 10.10.21 באמצעות אפליקציית טלגרם אל האחים דולב לצורך רכישת הקנאביס, שהוצג כקנאביס רפואי, וקבעו להיפגש בישוב נווה אילן. השלושה הצטיידו בין היתר בגז מדמיע ובמכשיר קשר כדי לדמות התנהלות של משטרה.

כאשר האחים עזרא הגיעו למקום המפגש בנווה אילן, נכנס מחמוד לרכב והתיישב במושב האחורי, בעוד שג’מל ויוסוף צופים מהצד. מחמוד ביקש לראות חבילה אחת כדי לוודא שאכן מדובר בקנאביס רפואי שהזמין, או אז אמר בכזב לאחים דולב כי הוא שוטר ועשה עצמו מדבר במכשיר הקשר שברשותו על מנת להזעיק את האחרים.

מחמוד אחז בצווארו של עידן, הורה לו לא לזוז שכן הוא שוטר, התכופף לפנים, כיבה את מנוע הרכב ולקח את מפתחות הרכב, כשהשניים האחרים מזנקים גם הם לרכב תוך שהם מתיזים גז מדמיע על האחים ונאבקים בהם, על מנת לסייע למחמוד בגניבת שקיות הקנאביס.

לבסוף הצליחו השלושה לגנוב שלוש שקיות קנאביס רפואי, חילקו ביניהם את השלל – 10 גרם קנאביס לכל אחד – ונמלטו מהמקום תוך שהם מאמינים שהאחים דולב לא יתלוננו על המקרה מכיוון שהם היו מעורבים במעשה לא חוקי של מכירת הקנאביס.

עו”ד אריאלה נבון מפרקליטות מחוז ירושלים הדגישה כי השלושה “ביקשו לשדוד סוחרי סמים מתוך חשיבה כי הם לא ייתפסו, מאחר שהשוד כוון כלפי עבריינים, כאשר הסיכוי שהדבר יבוא לפני בית המשפט קטן והסיכון שבמעשיהם אפסי”. עוד ציינה כי עובדה זו “עלולה היתה להוביל לביצוע נוסף של עבירות דומות”.

עו”ד עיסא מוחמדיה, סניגורם של הנאשמים, טען כי יש להקל בענישה כלפיהם “לאור העובדה שנפגעי העבירה עסקו בסחר בסמים כמקור לפרנסתם, הגיעו למקום על מנת למכור סמים ומשכך אין מדובר ב’קורבנות קלאסיים'”. עוד הוא טען כי מדובר באכיפה בררנית מכיוון שעד כה בחלוף כחצי שנה מהאירוע טרם הוגש כתב אישום נגד האחים דולב.

למרות טענות הסניגור קבעה השופטת חנה מרים לומפ כי “אמנם נפגעי העבירה אינם קורבן תמים שפסע ברחוב אלא מי שבאו למכור סמים ולכן הציפיה שלהם להתנהל בביטחון אינה דומה לציפייה של עובר אורח תמים, אך גם בנסיבות אלה יש להגן על המרחב הציבורי מפני אלימות וגניבה, גם אם מקורו בעבירה וגם אם הנפגעים מעורבים בפלילים”.

עם זאת, השופטת בחרה להקל יחסית על מחמוד, זאת לכאורה לעומת השניים האחרים שכאמור משפטם עדיין מתנהל וייתכן שיספגו עונש קשה יותר, וזאת מכיוון שהוא לא היה מעורב בשלב של תיאום הרכישה. מנגד, היא דחתה את הטענה לאכיפה בררנית, לדבריה “כי עדיין אין לדעת כיצד יתפתח עניינם של נפגעי העבירה והאם הם יועמדו לדין”.

לבסוף גזרה השופטת על מחמוד עונש מאסר בפועל לתקופה של 12 חודשים וכן מאסרים על תנאי, וזאת בגין עבירה של סיוע לשוד ועבירה של החזקת סמים לצריכה עצמית.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר