התובע הכללי של ארה”ב: “גם אני עישנתי מריחואנה”

אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, מודה בראיון כי גם הוא עישן מריחואנה בצעירותו וטוען: “אני אופטימי לגבי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו”.

בתחילת החודש (אפריל) פירסם אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, הודעה מיוחדת ובה אמר כי “הממשל האמריקני מוכן לעבוד עם הקונגרס על שינוי החוק ולהוציא את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים”. השבוע אמר הולדר בראיון כי הוא “זהיר אבל אופטימי” לגבי הלגליזציה במדינות וושינגטון וקולורדו.

אריק הולדר
אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב

כשנשאל האם הסתיר את נסיונו עם קנאביס כשהגיע לראיונות למשרות בכירות בדרכו לצמרת הממשל האמריקני, אמר הולדר כי הוא תמיד הודה בשימוש. “כשנשאלתי בראיונות וכאשר מילאתי טפסי מועמדות לתפקידים בכירים, בהחלט אמרתי שהיה לי נסיון עם קנאביס,” אמר. “נהגתי להשתמש בביטוי ‘התנסות של צעירים’ כאשר נתבקשתי לפרט על רקע ואופן השימוש.”

הולדר הוסיף עוד כי בעת ששימש כשופט בבית המשפט, הוא הרגיש לא נוח עם העונשים הקשים שהוטלו על צרכני מריחואנה. “כשופט לשעבר נאלצתי להכניס לכלא מספר לא קטן של צעירים בגין החזקת סמים וכבר אז לא ראיתי בזה שימוש נכון של כוחות האכיפה,” אמר. “כשהפכתי לתובע הכללי של ארה”ב הוריתי שלא לרשום תיקים פליליים ולאסור אנשים, בעיקר צעירים, על שימוש עצמי שכזה.”

הולדר גם התייחס לחוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו ואמר כי הוא “אופטימי, אבל זהיר” בנוגע אליהם. “החוקים בוושינגטון וקולורדו גרמו לאנשים להרגיש שבקרוב חוקים דומים יעברו בכל רחבי ארה”ב, אבל אני לא בטוח שזהו המצב,” אמר. “אני חושב שהרבה מדינות יבחנו קודם את מה שקורה בוושינגטון וקולורדו לפני שיעבירו חוקים דומים.”

לסיכום אמר הולדר כי הממשל הפדרלי בארה”ב לא מתכוון להתעסק בהגשת תביעות נגד עבירות החזקת סמים לשימוש עצמי.

ראו גם: קולורדו: תיקי מריחואנה יבוטלו רטרואקטיבית
ראו גם: קולורדו: צניחה באחוזי הפשיעה מאז אושרה לגליזציה של קנאביס

חדשות