מגלגל...

התאחדות האיכרים בוחנת השקעת 27 מיליון דולר בחברת קנאביס רפואי

מניות חברת הבת של התאחדות האיכרים והחקלאים, “עמיר שיווק”, זינקו היום ב-32% לאחר פרסום הודעה לבורסה על בחינת כניסה לענף הקנאביס הרפואי. החברה מתכננת להשקיע 27 מיליון דולר בחברת הקנאביס הרפואי הישראלית “BOL פארמה”.

לאחר שבחודשים האחרונים פעלה התאחדות האיכרים הישראלית – הגוף המייצג את החקלאים בישראל – לטובת התרת היצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, כולל דברים נוקבים שנשא נשיא ההתאחדות דובי אמיתי, מודיעה חברת בת שלה על רצונה להיכנס לענף הצומח.

עמיר שיווק“, חברת בת של “עמיר הספקה” שנוסדה בשנת 1942 ונמצאת בבעלות התאחדות האיכרים שנוסדה עוד לפני קום המדינה, הודיעה הבוקר (ג”) לבורסה כי דירקטוריון החברה התכנס אתמול ואישר רשמית את בחינת הכניסה לענף הקנאביס הרפואי.

במסגרת זו הסמיך הדירקטוריון את מנכ”ל החברה מיכאל מנדלסון להמשיך ולקיים משא ומתן על בסיס מזכר הבנות שנערך עם חברה ישראלית העוסקת בתחום היצור והשיווק של קנאביס רפואי.

בהתאם לתנאי העסקה המתגבשים, תשקיע החברה בחברת המטרה במתווה של העמדת הלוואה המירה למניות בסך כולל מירבי של עד 27 מיליון דולר ארה”ב, אשר תועמד לשיעורין בהתאם לעמידה באבני-דרך מסוימות, ולחברה תינתן אופציה להמיר את ההלוואה למניות של חברת המטרה בהתקיים תנאים מסוימים.

לחברה תינתן גם אופציה להשקיע בחברת המטרה סכומים נוספים בהתקיים נסיבות מוסכמות, כשהמועד המשוער להשלמת המו”מ הוא 30.4.2018.

עוד הודיעה “עמיר” כי במידה ולבסוף לא תאשר ממשלת ישראל את הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, תשקול חברת המטרה הקמת מתקני ייצור בחו”ל.

בעקבות ההודעה זינקה הבוקר מניית “עמיר שיווק” ב-31.32%.

למחרת פורסם כי אכן מדובר בחברת “BOL פארמה” (לשעבר “שאיפה לחיים”)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר