התאונה בפרדיס: הנהג לא היה תחת השפעת מריחואנה

משפורסמה הידיעה אודות התאונה המחרידה בצומת פרדיס, במהלכה נהרגו שתי נשים ופעוטה, כותרות העיתונים הדגישו שהנהג היה “תחת השפעת סמים”. ידיעה זו גרמה לרבים לחשוב שמדובר בהשפעת הקנאביס, אך כעת נחשף כי מדובר היה בהרואין.

חוקי המדינה אינם מבדילים כמעט בין סוגי סמים שונים כך שקנאביס, שכלל אינו רעיל ואינו יכול לגרום למנת יתר מסכנת חיים, יושב לצד חומרים מסוכנים הרבה יותר כמו הרואין או משככי כאבים. בדומה לכך גם תקשורת המיינסטרים אינה עושה את ההבחנה החשובה.

כמאל דיאב
כמאל דיאב, הנהג הפוגע: היה תחת השפעת הרואין

כאשר דווח בשבוע שעבר על התאונה המחרידה שהתרחשה בצומת פרדיס (פוריידיס) וגבתה את חייהן של שתי נשים ופעוטה, הודגש בכותרות העיתונים ואתרי האינטרנט כי הנהג, כמאל דיאב, “היה תחת השפעת סמים“.

ידיעה זו הובילה רבים לחשוב שהנהג היה תחת השפעת קנאביס ושזו הסיבה לכך שהתאונה נגרמה. מנגד, אלו שמנוסים בצריכת קנאביס העריכו שמדובר בסמים אחרים קשים יותר.

על אף פניות חוזרות ונשנות של מגזין קנאביס לאגף התנועה בדרישה לחשוף באיזה “סמים” מדובר בדיווח שמסרו לתקשורת, דוברי האגף סירבו לספק תשובה מפורשת.

רק הבוקר (א’) חושפת המשטרה שהנהג היה תחת השפעת הרואין ולא תחת השפעת מריחואנה.

גם זה בטח יעניין אותך

מחקרים וסימולטורים שנערכו בשנים האחרונות בנסיון לבדוק האם קנאביס גורם לסכנה בנהיגה, מצאו דווקא שבכמויות לא גדולות הוא יכול להוביל לנהיגה איטית יותר, ללא מעבר בין נתיבים ולפיכך גם בטוחה יותר.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר