טוען...

השר לביטחון פנים של ג’מייקה: “הלגליזציה עובדת”

גורמים בממשלת ג’מייקה מביעים שביעות רצון מיישום מדיניות ‘אי ההפללה’ ומדווחים על ההשפעות החיוביות של המהלך. “הליך ה’דה קרימיניליזציה’ יצר סביבה נוחה ובטוחה יותר באמצעות ביטול הפוטנציאל לחיכוכים ותקריות אלימות בין שוטרים לאזרחים,” אומר השר לבטחון פנים.

מתקדמים ונהנים: בזמן שכאן בישראל הדיבורים על ביצוע רפורמה הכוללת את הפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס עולים יותר ויותר לסדר היום הציבורי, נראה כי בעולם יש כבר מספיק מדינות שכבר זוכות לקצור את הפירות של מהלך שכזה.

כזכור, לפני שנה דיווחנו על הצעת החוק החדשה לדה-קרימינליזציה בג’מייקה, כאשר בתחילת 2015 כבר דווח על מעברו של החוק בקריאה ראשונה. לפני חודשיים נכנס לתוקף החוק החדש בג’מייקה הקובע כי אחזקה של עד 57 גרם מריחואנה (2 ‘אונקיות’) כבר לא תיחשב יותר כעבירה פלילית.

"הפסקת ההפללה יצרה סביבה בטוחה יותר" השר לביטחון לאומי, פטר בנטינג
“הפסקת ההפללה יצרה סביבה בטוחה יותר” השר לביטחון לאומי, פטר בנטינג

כעת טוען השר לביטחון לאומי, פטר בנטינג, כי העוינות הרבה ששררה בין כוחות המשטרה לאזרחים בעקבות עשרות שנים של מדיניות הפללה כושלת, פשוט נעלמה לטובת קהילה שלווה יותר, עם ירידה משמעותית במעצרים הקשורים לסמים.

למרות שנותר נחוש בדעתו שהמדינה לא תפגין סבלנות כלפי גידולים לא חוקיים של קנאביס, או ניסיונות שינוע והברחה, בנטינג אומר כי “ביצוע המהלך של ‘דה קרימיניליזציה’ במדינה יצר סביבה נוחה ובטוחה יותר באמצעות ביטול הפוטנציאל לחיכוכים ותקריות אלימות בין שוטרים לאזרחים שנבעו בעיקר בגלל החוקים הישנים כנגד הצמח… קהילות שלמות ראו לנגד עיניהן כיצד בחורים צעירים, ללא כל קשר לעולם הפשע, נאלצים לעבור חיפושים, מעצרים, קנסות ומשפטים מיותרים – אני בעבר ‘הענקתי’ להם רישום פלילי, מה שפגע בסופו של דבר לא מעט בחיים שלהם”.

על פי החוק החדש כאמור אחזקה של עד 57 גרם מריחואנה תיחשב לעבירה מנהלתית בלבד הגוררת בחובה קנס כספי במקום מעצר וכלא. בנוסף לכך, החוק מאפשר גידול עצמי של עד חמישה עציצי קנאביס, כאשר המחוקקים מעריכים כי הוספת הסעיף הזה תפגע במידה מסוימת בהכנסותיהם של סוחרי הסמים ברחוב. “אני מאמין שהמשטרה צריכה להשתמש שמשאבים הללו בכדי לטפל בבעיות הפשיעה המהותיות יותר במדינה שלנו,” מסכם בנטינג.

בתוך כך מסתבר שגם במשרד המשפטים בג’מייקה מרוצים מהפסקת ההפללה ומצפים שהמהלך יוביל להשלכות חיוביות למען הקהילה, בין היתר בזכות ההקלה הניכרת על המערכת המשפטית העמוסה במדינה. במקביל, מחוקקים מסוימים פועלים לקינון של סמכות ראשית אשר תהיה אחראית להנפקת רישיונות ולהפעלה כוללת של מערכת הקנאביס הרפואי במקום.

ראו גם:
משטרת קולורדו מסכמת שנה של לגליזציה: “הכל בסדר גמור”
ונקובר בדרך ללגליזציה: פורסמה רשימת חנויות הקנאביס בעיר
לקראת 2016: האו”ם החל לבחון מחדש את המלחמה בסמים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר