השרים יחליטו: האם רופאים יוכלו לספק קנאביס?

ביום א' (8.6) תתכנס וועדת השרים בכדי לדון בהצעת החוק של ח"כ פייגלין לאספקת קנאביס במרשם רופא. חיתמו על העצומה והודעה תישלח לכל חברי הוועדה.

חברי וועדת השרים של הכנסת צפויים להתכנס ביום א' הקרוב, 8.6, בכדי לדון בהצעת החוק של ח"כ משה פייגלין, הקוראת לאשר לרופאים מוסמכים להנפיק אישורים לשימוש בקנאביס רפואי בדומה למרשמים בתרופות וחומרים אופיאטיים אחרים. על הצעת החוק חתומים גם ח"כ תמר זנדברג ('מרצ'), ח"כ חיים כץ ('הליכוד'), ח"כ אמנון כהן ('ש"ס'), ח"כ אלעזר שטרן ('התנועה'), ח"כ דב חנין ('חד"ש') וח"כ אורית סטרוק ('הבית היהודי').

על פי החוק החדש יוכל כל רופא, שעבר הסמכה בתחום, לרשום אישור שימוש בקנאביס בעבור מטופלים אשר יימצאו כמתאימים – ללא רשימת התוויות סגורה מטעם משרד הבריאות ומבלי לעבור את התהליך הביורוקרטי המתיש אותו נאלצים לעבור היום. "זה כל כך פשוט, שקשה להאמין שצריך חוק," אומר פייגלין. "כשרופא הבודק מטופל, קובע שעליו לקבל קנאביס, על המדינה לאשר לחולה את השימוש."

יעל גרמן
יעל גרמן: דחתה את ההצעה הקודמת של פייגלין

הצעת החוק של פייגלין (1242) עלתה לראשונה להצבעה כבר בקיץ 2013, אז נדחתה על ידי משרד הבריאות שהבטיח להגיש "הצעת מחליטים" שתעשה סדר בתחום. מאז נדחתה ההצעה שוב ושוב ו"הצעת המחליטים" שהוגשה על ידי משרד הבריאות לא הצליחה לשפר דבר. כעת מקווה פייגלין שהשרים יאשרו את החוק החדש ויאפשרו את ההקלה הנדרשת כל כך על ענף זה.

בתחילת השבוע (1.6) שלח פייגלין מכתב לחברי הוועדה ובו ביקש את עזרתם בהעברת החוק. "משרד הבריאות עשה בדיוק את ההיפך הגמור מהאמור במטרה הראשית של הצעת המחליטים ועל כן אני חוזר על בקשתי מכל אחד ואחת מכם להצביע בעד הצעת החוק," כתב.

השרים שיצביעו בעד ונגד הצעת החוק הם: ציפי לבני ('התנועה'), יאיר לפיד ('יש עתיד'), אורי אריאל ('הבית היהודי'), יעל גרמן ('יש עתיד'), יאיר שמיר ('הליכוד ביתנו'), גדעון סער ('הליכוד ביתנו'), לימור לבנת ('הליכוד'), אורי אורבך ('הבית היהודי'), יצחק אהרונוביץ' ('הליכוד ביתנו'), יובל שטייניץ ('הליכוד ביתנו'), סופה לנדבר ('הליכוד ביתנו') ויעקב פרי ('יש עתיד').

רוצים לעזור להפעיל לחץ על חברי וועדת השרים?
מלאו הפרטים בטופס והודעה אוטומטית תישלח לכל חברי הוועדה:
[emailpetition id="8"]

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט