מגלגל...

“השפיל אותי”: שוטר רשם דו”ח למטופל קנאביס רפואי בניגוד לחוק

למרות שהוא מחזיק ברישיון קנאביס רפואי חטף טל, צעיר ישראלי, דו"ח בסך 1,000 ש"ח על החזקת קנאביס. הוא גם נאלץ לחשוף את בעייתו הבריאותית בפני הנוכחים בניגוד לרצונו. בעקבות פניית מגזין קנאביס מסרה המשטרה כי הדו"ח יבוטל.

טל גיציס (27), המחזיק ברישיון קנאביס רפואי מזה למעלה משנה בגלל בעיה רפואית, יצא לחגוג ביום שבת האחרון באירוע יום הולדת של אחד מחבריו בחיק הטבע, יחד עם מספר חברים נוספים.

שוטר שעבר במקום טען כי האירוע הוא למעשה עסק לא חוקי, והחל לבצע חיפוש בתיקים של הנוכחים במקום. בתיקו של טל מצא השוטר שניים-שלושה פרחי קנאביס אותם הוא מחזיק כאמור ברישיון.

השוטר, רס”ב טל דגן, התעלם מהנוהל משנת 2017, המתיר למטופלים לשאת עליהם עד כשישית מהכמות החודשית הנקובה להם ברישיון, ורשם לו קנס כספי בסך 1,000 ש”ח.

“לאחד מהחברים היה אירוע יום הולדת, אז יצאנו קבוצה של עשרה חברים לחגוג לו בטבע,” מתאר טל את השתלשלות האירועים בשיחה עם מגזין קנאביס ומדגיש כי החברים אף הקפידו על נהלי קורונה. “קנינו מסכות ושמרנו על ריחוק קבוצתי,” ציין.

טל גיציס
“השוטר לקח לי את התרופה, וגם גרם לי להשפלה. נאלצתי לחשוף את עצמי ואת המגבלה שלי מול החברים שלי, שחלקם לא ידעו עליה”

“חלק מהחברים רקדו וחלק יצאו לטייל באזור, ונשארנו שם כחמישה חברים. פתאום הגיע השוטר ובאגרסיביות החרים לאמן את הפלטה שלו, למרות שמערכת ההגברה הייתה סגורה באותו זמן. הוא אמר לו שזה עסק לא חוקי וקבע לו חקירה ליום למחרת”. 

“לאחר מכן השוטר שאל של מי התיקים והתחיל לחפש בתיקים ללא עילה, בלי שום חשד סביר, כי אף אחד לא עישן שם ולא היה שום ריח. זה היה ברור שהוא היה חדור מטרה ‘לתפור’ לנו איזשהו דו״ח. באחד התיקים, שבמקרה היה שלי, הוא מצא את התרופה שלי”.

טל מספר עוד כי השוטר מיד החרים את הקנאביס למרות שהוסבר לו שזה ניתן ברישיון. “ניסיתי להסביר לו שיש לי רישיון אבל הוא אמר שאסור לי לצאת עם זה מהבית. אמרתי לו שאני חושב שאין חוק שאוסר עליי לצאת עם זה מהבית, אבל ויתרתי בגלל שאני מאמין שהוא כאיש חוק יודע את החוקים. חשבתי שאולי אני טעיתי ושבאמת אסור לי לצאת עם הקנאביס הרפואי”. 

דו"ח קנס קנאביס 1,000 ש"ח
בעקבות פניית מגזין קנאביס הודיעה המשטרה כי תבטל את הדו”ח

לדבריו, השוטר אף השפיל אותו לעיני חבריו וגרם לו לעוגמת נפש. “הכי הפתיע אותי שלא היה לו שום דבר על מה לקנוס אותנו והוא החליט לקנוס אותנו על הקנאביס שלי, על התרופה שלי שאני משלם עליה כל חודש ממיטב כספי למעלה מאלף ש״ח. אני גם לא יכול להסתובב בלעדיה כי הבעיה הרפואית שלי קיימת כל הזמן, לא רק בבית”.

“הוא רשם לי דו״ח של אלף שקל בלי למצמץ,” פירט. “הוא גם לקח לי את התרופה וגם גרם לי להשפלה. נאלצתי לחשוף את עצמי ואת המגבלה שלי מול החברים שלי, שחלקם לא ידעו עליה”.

לדבריו “תוך כדי האירוע אחד מהחברים השוטרים שלו בא ואמר לו ‘איזו תפיסה, כל הכבוד’. אני לא מבין על מה מגיע לו כל הכבוד.”

לאחר שבדק את החוק והבין כי הוא רשאי כאמור להחזיק כשישית מכמות הקנאביס ברישיון, הרגיש טל לדבריו עוד יותר מושפל.

“התחושה היא שאי אפשר לסמוך על משטרת ישראל. אכפת להם מהדרגה שלהם ולא מהעבודה שלהם. זה היה כל כך לא אנושי ויש חברים מאותה הקבוצה שאני לא יודע אם אני יכול לחשוף את הפרצוף שלי בפניהם שוב בגלל המקרה הזה”.

בעקבות פניית מגזין קנאביס נמסר ממשטרת ישראל כי הדו”ח יבוטל: “השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח על מסיבה מרובת משתתפים שנערכת ביער בניגוד לתקנות הקורונה. ככל הנראה עוד בטרם הגעתם, התפזרו המפרים, ובעקבות שאריות סם שזוהו בקרבתם והעלו חשד סביר, בוצע החיפוש ונמצאו הסמים ברשותם של מספר חשודים ולכן ניתנו דו”חות בהתאם. לאחר בחינה נוספת של מקרה נקודתי זה ולנוכח כמות החומר שנתפס מול האישור הרפואי הוחלט כי הדו”ח הזה יבוטל”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר