השכלה גבוהה: מכללות אקדמיות בארה”ב מציעות לימודי קנאביס

תואר ראשון בכלכלת מריחואנה? בשנים האחרונות פתחו מספר מוסדות אקדמיים בארה”ב קורסים מגוונים המתמחים בתעשיית הקנאביס האמריקאית.

מהפכת הלגליזציה המתפשטת בימים אלו ברחבי ארה”ב לא משאירה את הממסד האקדמי אדיש: מספר מכללות שונות מציעות כעת לסטודנטים את האפשרות להצטרף לקורס ייעודי עבור ניהול עסק קנאביס לגיטימי והתנהלות חוקית מול הגורמים המעורבים.

אחד מהמוסדות הראשונים להציע את לימודי הקנאביס היא מכללת אן ארונדל, שבמדינת מרילנד. רשת החדשות ABC היו הראשונים לפרסם אודות החלטת המכללה להציע לסטודנטים קורס בעסקי המריחואנה וראיינו את המרצה המרכזי, פרופסור שד איווארט, שאמר כי הוא הרגיש “כאילו היינו עושים עוול לסטודנטים שלנו אם לא היינו מציעים את הלימודים הללו”.

הסטודנטים הנוכחים שנרשמו לקורס של פורפסור איווארט הנקרא: “הזדמנויות ליזמות בשווקים חדשים: לגליזציה של מריחואנה”, ילמדו על התנהלות נכונה של עסק בתעשיית הקנאביס, על היסטורית הקנאביס, על שיטת המיסוי במדינות השונות כמו גם על דרכים ואמצעים שונים לקידום חקיקה מקומית בנושא.

גם באוניברסיטת דנבר שבקולורדו החלו לאחרונה בלימודים העוסקים בתחום הקנאביס הרפואי. לעומת מכללת אן ארונדל, בה הלימודים מתמקדים סביב עסקי המריחואנה, באוניברסיטת דנבר מציעים את הקורס במסגרת לימודי בית הספר למשפט שלהם. עיתון “הדנבר פוסט” דיווח כי תוך ימים ספורים הגיע הקורס הראשון לתפוסה מלאה וכעת יש רשימת המתנה ארוכה לפתיחת הקורס השני.

בדף הרישום לקורס באתר של אוניברסיטת דנבר מבטיחים כי הקורס “יחקור את האתגרים השונים הקשורים לייצוג לקוחות מריחואנה: דרישות רגולטוריות, הגנה משפטית, ניסוח חוזים, בנקאות, מיסים, נדל”ן ותחומים נוספים”. כמו כן הקורס יערוך לסטודנטים הכרות עם החוקים הפדרלים הנוגעים לתעשיית הקנאביס ויתן להם הזדמנות לשמוע וללמוד מהנסיון של אנשי עסקים מהתחום ועורכי הדין המייצגים אותם.

מלבד מכללת אן ארונדל ואוניברסיטת דנבר מציינים בדנבר פוסט כי עוד ארבעה מוסדות לימוד נוספים מציעים קורסים שונים בתחום הקנאביס החוקי: אוניברסיטת אוקסטרדם, אוניברסיטת אוהיו ללימודי משפט, אוניברסיטת הרווארד ללימודי משפט שבמסצ’וסטס ואניברסיטת ואנדרבילט ללימודי משפט שבנשוויל, טנסי.

צפו בפרומו לאוניברסיטת אוקסטרדם:

מקור

ראו גם:
ממשלת אורוגוואי מציעה: קורס גידול מריחואנה בבית
קולורדו: אוניברסיטת THC פותחת את שעריה
המשטרה הפדראלית פושטת על “אוקסטרדם” – אוניברסיטת הקנאביס בקליפורניה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי