מגלגל...

מה השינוי בממשלת השינוי? עכשיו רודפים אותנו “בממלכתיות”

150 ימים מאז הוקמה קואליציית ה"תגידו תודה שהזזנו את ביבי ותסתמו". מה השתנה בינתיים? גדי וילצ'רסקי בדק

150 ימים עברו מאז שקואליציית השינוי-ריפוי-איחוי הבטיחה לאזרחי ישראל אי-הפללה אמיתית של צרכני קנאביס בתוך 100 ימים. 150 ימים מאז שאי-ההפללה נכנסה להסכמים הקואליציונים, אבל איכשהו עדיין לא נכנסה לספר החוקים של מדינת ישראל. מסתבר שבקואליציית ה”תגידו תודה שהזזנו את ביבי ותסתמו” אין צורך לקיים הבטחות בחירות או הסכמים קואליציונים; צריך פשוט לפמפם לבוחרים שהממשלה הקודמת הייתה גרועה יותר.

“הבטחות צריך לקיים”, אמר הפילוסוף יאיר לפיד, שהפר את כל הבטחות הבחירות שלו וממילא משקר כבר שנים על עברו כצרכן קנאביס (לכאורה כמובן, על פי עדויות). בראיון מאוחר יותר הסביר לפיד שכל אחד מראשי המפלגות מתחרט על איזה 5-7 הצהרות שלו מלפני הבחירות, או בתרגום חופשי “יש דברים שצריך להגיד כדי להיבחר, אל תהיו קטנוניים”.

אז למה בעצם אין עדיין אי-הפללה?

מי שבתכלס צריך להיות ‘על זה’ הוא השר לביטחון פנים, אותו שר קסום, עמר בר לב, הממונה על משטרת ישראל. במציאות שבה הדרום נראה כמו המערב הפרוע, הערבים רוצחים זה את זה פעמיים בשבוע ובמלא מקומות בארץ אין כניסה לשוטרים, נראה שדווקא למשטרה יש אינטרס עליון לחדול את המרדף המתיש אחר ציבור ענק שאוהב לגלגל פרחים בתוך ניירות. אבל השר המנומנם הזה קולו אינו נשמע. ובגדול נראה שהמפלגה שלו בסך הכל מתארחת בשולחן הממשלה הזאת.

אגב מפלגות שמאל שמתארחות בממשלה הזאת, מרצ סיפרה לנו כל השנים שהיא מתה להביא לגליזציה, אבל מה כבר אפשר לעשות מהאופוזיציה… עכשיו, כשהיא סוף-סוף בקואליציה, מספרת לנו מרצ שהיא מפלגה קטנה מדי מכדי לדפוק על שולחן הממשלה. כמה קטנה מרצ? בדיוק כמו מפלגתו של ראש הממשלה! אז למה בכלל מרצ נכנסה לממשלה? כדי שזנדברג תהיה השרה לענייני חוסר אונים מול הטייקונים והורוביץ יהיה השר לשירות חברות התרופות? בשביל זה התחממתם על הקווים כל השנים האלה, רק כדי להיכנס דקה 90 ולדפוק גול עצמי לחיבורים?!

בנט לפיד ליברמן בר לב (צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש90)
רה”מ נפתלי בנט, רה”מ החליפי יאיר לפיד, שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הבט”פ עמר בר לב (צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש90)

ב”תקווה חדשה” מספרים סיפור טיפה יותר מורכב: הם אמנם הבטיחו אי-הפללה בתוך 100 ימים, אבל הם ממש בנו על זה שגדעון סער יהיה ראש ממשלה; מה לעשות שהציבור הימני החליט שלהקת פליטי הליכוד שווים רק 6 מנדטים? בצר לה החליטה שרן השכל להעלות את הצעת החוק בכוח, וגילתה שלפני שזורקים כדור מסוף מגרש, צריך לוודא שיש סל בצד השני. שרן, נשמה של סאטיבה, אין לך באמת שותפים בסיבוב הזה. אלא אם תתפסי אומץ ותסעי לפגישה צפופה עם מועצת השורא.

רע”מ נורא חמודים; הם ממש רצו לתת יד לקואליציה ולהעביר את האי-הפללה, אבל המפלגה הזאת כפופה למועצת השורא, והמועצה לא מרשה… אם ככה עובדת המפלגה הזאת, האם לציבור לא מגיע להכיר את מועצת השורא ולהבין מי האנשים שבאמת מהווים שובר שיוויון בין הקואליציה לאופוזיציה?

ליברמן ובנט בכלל לא סופרים את צרכני הקנאביס. וגנץ? איזה חמוד גנץ. וזהו. לא תהיה אי-הפללה. אבל לפחות יהיה לנו שינוי וריפוי. איזה שינוי? שינוי פרצופו של השר הממונה על רדיפת צרכני הקנאביס. איזה ריפוי? ריפוי סגנון הרדיפה – עכשיו היא תהיה רדיפה ממלכתית ורהוטה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר