השופטת ממליצה למשרד הבריאות: שלמו 12,000 ש”ח פיצוי למטופל קנאביס רפואי

השופטת טרם פסקה דין, אך ממליצה למשרד הבריאות לפצות מטופל קנאביס רפואי ב-12 אלף ש"ח לפחות על מנת לחסוך את הליכי המשפט - זאת לאחר שהגיש תביעה קטנה לפי המדריך שפורסם במגזין קנאביס.

התקבלה תשובה ראשונית משופטת לתביעה קטנה שהוגשה לאחרונה על ידי מטופל קנאביס רפואי שלא קיבל אספקה במועד בעקבות מחדלי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

המטופל, ד’, לא קיבל את האספקה בזמן לאחר שעזב את חברת ‘תיקון עולם’ יחד עם עוד אלפי מטופלים אחרים, ובגלל תקלות ביורוקרטיות של משרד הבריאות נאלץ להמתין זמן רב עד קבלת האספקה.

לאור עיכוב זה והפגיעה בו הגיש ד’ תביעה קטנה בדרישה לפיצוי של 10,000 ש”ח על עוגמת נפש, בהתאם למדריך להגשת תביעה קטנה שפורסם במגזין קנאביס (כאן).

שופטת בית משפט השלום בת”א שלומית בן יצחק טרם פסקה דין, אך הציעה רשמית למשרד הבריאות לפצות את המטופל מבלי להודות באשמה ולחסוך בכך את הליכי המשפט.

הפיצוי המומלץ על פי השופטת הוא בין מינימום של 12,095 ש”ח למקסימום של 13,500 ש”ח – וזאת למרות שהמטופל דרש בתביעתו 10,000 ש”ח בלבד.

משרד הבריאות טרם קיבל את המלצת השופטת באופן רשמי, ואף עשוי לדחותה ולהתעקש על ניהול משפט. בכל מקרה רשאי משרד הבריאות למסור תשובתו להמלצת השופטת עד 22.7, המועד בו נקבע הדיון הראשון בתביעה.

בתביעה טען המטופל כי במהלך החודשים מרץ-אפריל 2019 לא קיבל את אספקת הקנאביס שלו במועד מה שגרם לו לעוגמת נפש. לכאורה הוא נאלץ לפיכך לרכוש קנאביס בשוק השחור בעלויות גבוהות.

השופטת כתבה: “נוכח העובדה כי מותב זה לא ידון בתיק, מוצע לצדדים, על מנת לחסוך בזמנם, בהוצאותיהם ובסיכוניהם… כי בית המשפט יכריע בתובענה לפי סמכותו ויפסוק, לצרכו פשרה בלבד ומבלי להודות בכל טענה, סכום הכולל הוצאות משפט שתשלם הנתבעת לתובעת שלא יפחת מ-12,095 ש”ח ולא יעלה על 13,500 ש”ח.”

“מובהר לצדדים,” הדגישה השופטת, “כי הם רשאים שלא להסכים להכרעה בדרך זו וכי אין באי ההסכמה כדי להשפיע על תוצאות המשפט; כי פסק הדין יסיים את המחלוקת בכל טענותיהם; וכי ידוע להם שסיכויי ערעור על פסק דין זה הם נמוכים במיוחד”.

כזכור אלפי מטופלים שעזבו את חברת “תיקון עולם” לאחר שזו הודיעה על עצירה זמנית של אספקת תפרחות, הופנו ע”י משרד הבריאות לחברות אחרות.

אך תקלות ניהוליות ביחידה לקנאביס רפואי בראשות יובל לנדשפט, שנחשפו לראשונה כאן, הובילו לכך שרבים מאותם מטופלים לא קיבלו אספקת קנאביס רפואי כלל במהלך חודש, חודשיים ואף יותר.

בשבועות האחרונים מאז פרסום הידיעה במגזין על האפשרות להגיש תביעה קטנה הוגשו רבות כאלה, וסביר שלא מעט מהן תזכנה לתוצאות דומות.

למדריך להגשת תביעה קטנה לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר