השוטרים לסטודנט: “תן 4 סוחרים – או שנעיר את ההורים”

ארבעה בלשי משטרה קפצו בליל חמישי לגינת בית פרטי בישוב קהילתי בדרום הארץ, העירו את דיירי הבית הישנים וערכו חיפוש שלאחריו הותירו חדרים מבולגנים. בחיפוש לא נמצא דבר. לבן הבית, סטודנט בן 20 ללא רקע פלילי, הוצעה עסקה: תן לנו שמות של סוחרים ולא נעיר את ההורים.

צעיר בן 20 מישוב בדרום הארץ – סטודנט נורמטיבי ללא כל רקע או קשר פלילי – ישב בליל יום חמישי קרוב לחצות במרפסת בית הוריו ועישן סיגריה, כשלפתע קפצו לתוך הגינה 4 בלשי משטרה בחיפוש אחר קנאביס.

השוטרים ערכו חיפוש על בגדיו, לקחו את מכשיר הטלפון והארנק שלו, ומשלא מצאו דבר החליטו להציע לו מן “עסקה”: מסור לנו שמות של סוחרי קנאביס, ובתמורה לא נערוך חיפוש בבית הוריך הישנים.

לאחר שניסה להסביר לשוטרים שאין לו שום קשר לקנאביס או לסוחרים כלשהם, הציגו השוטרים צו חיפוש, דפקו בחוזקה על דלת הבית והעירו את הוריו של הסטודנט.

חדר לאחר חיפוש משטרתי
אחד החדרים בבית, לאחר חיפוש שערכו הבלשים במקום

ההורים המופתעים נאלצו לראות את השוטרים עורכים חיפוש ברחבי הבית בשעה מאוחרת, תוך שהם מזהירים אותם כי “בנכם מעשן סמים מסוכנים”.

משלא נמצא דבר בחיפוש עזבו השוטרים את המקום כלעומת שבאו, אך רגע לפני כן דאגו להודיע לסטודנט כי “בפעם הבאה זה יגמר יותר רע”.

גם זה בטח יעניין אותך

“התחננתי שלא יעירו את ההורים”

“ביום חמישי חזרתי בסביבות 11 וחצי בלילה הביתה וישבתי בגינה לסיגריה לפני שנכנסתי,” הוא מתאר. “לפתע הגיחו צלליות מכיוון השער. ישר קפצתי וראיתי לנגד עיני 4 שוטרים גברתנים שפשוט עשו עליי אמבוש. לקחו לי את הטלפון מהיד בלי לחכות לכלום וגם את הארנק, התחילו לחפש לי בכיסים וגם לשאול שאלות כמו: ‘איפה הסמים?! איפה אתה מחביא את זה?! תן לנו שמות של לפחות 4 סוחרים ונעזוב אותך’.”

“אני מצידי התחננתי אליהם שיעשו איתי מה שהם רוצים רק שלא יכנסו לבית ויעירו את ההורים והאחים שלי שעכשיו ישנים וממש לא רגילים לבלאגנים מהסוג הזה, אבל משלא היו לי שמות של סוחרים לתת, הם החליטו לערוך את החיפוש בכל זאת,” סיפר.

“הם דפקו בדלת בחוזקה עד שאבא שלי קם והיה המום מהמחזה, נכנסו לבית והתחילו לחפש בכל חור שרק הם יכלו. נכנסו לחדר ועשו לי שם חורבן. חיפשו לי בכל החפצים הפכו את כל הבגדים, עברו אחד אחד ואשכרה חיפשו פירורים של ירק. זה ממש היה נראה עלוב. הם גם דיברו עם ההורים שלי וסיפרו להם כל מיני מעשיות על זה שאני מעשן סמים מסוכנים”.

“בפעם הבאה זה ייגמר יותר רע”

“אחרי שהם לא מצאו שום דבר בחדר הם עברו לגינה וחיפשו גם שם ובסופו של דבר בסביבות 2 בלילה הם עזבו לא לפני שהזהירו שפעם הבאה זה יגמר יותר רע,” הוא מתאר.

“חשוב לי לציין שאני סטודנט באוניברסיטה שגר עם ההורים במשפחה נורמטיבית לגמרי וממש לא אחד של בעיות,” הוא אומר עוד. “כל יום שישי לקח לי להחזיר את הבלאגן למקומו. נשארתי עם בית הפוך והורים המומים”.

פנינו למשטרת ישראל לתהות מה היה החשד שביסס את החיפוש והאם החזקת קנאביס בבית לשימוש עצמי היא עילה למשטרה לבצע חיפושים באמצע הלילה, מדוע הציעו מן “עסקה” מוזרה כתנאי לחיפוש, מדוע טענו בפני ההורים כי בנם משתמש בסמים מסוכנים מבלי שהיתה בידיהם הוכחה לכך, מדוע החיפוש נערך בשעה מאוחרת כל כך ולמה הזהירו ש”בפעם הבאה יהיה רע יותר”.

המשטרה סירבה להשיב על כל השאלות ומסרה רק כי “מדובר בפעילות אחת מיני רבות אותן מבצעת המשטרה במסגרת המאבק המתמשך בנגע הסמים. בניגוד לנטען, החיפוש בוצע על פי צו שופט סמוך לשעה 23:00 וארך כ-50 דקות. מאחר ומדובר בצו חיפוש שהוצא לבגיר – זכויותיו בדבר יידוע פרטי החיפוש נשמרו”.

עוד הוסיפו במשטרה כי “נדגיש כי אין כל שינוי במדיניות האכיפה המניעה והטיפול של משטרת ישראל, כשעיקר הפעילות ממוקדת נגד סוחרי, מפיצי ומגדלי הסם הכל בהתאם להוראות החוק. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנגע הסמים המסוכנים למען שלום הציבור וביטחונו ולאכוף את החוק בכל זמן ובכל מקום.”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר