הרשות למלחמה בפייסבוק: יאיר גלר הגיש תלונה נגד פעיל לגליזציה

חי אטמזגי, פעיל למען לגליזציה של קנאביס, פירסם בדף הפייסבוק שלו סטטוסים סאטיריים בתגובה על פרסומים של הרשות למלחמה בסמים. יאיר גלר, מנכ”ל הרשות, הגיש נגדו תלונה במשטרה.

הרשות למלחמה בסמים נראית פאתטית מתמיד. האמירות שסיפקו השבוע מנכ”ל הרשות יאיר גלר (ראו כאן) והדובר גלעד היימן (ראו כאן) בתגובה לכתבה ההיסטורית ששודרה בערוץ 10 ובה נראים בכירים ברשות תומכים בלגליזציה והפסקת הפללת צרכני הקנאביס, הראו צד נוסף של צביעות, שקרים ונסיון נואש לאחוז במשמעות קיומה של הרשות הממשלתית שמזמן איבדה את אמון הציבור.

הרשות למלחמה בסמים עושה סמים
הרשות למלחמה בסמים עושה סמים, חוטפת עשרות תגובות ומסירה את התמונה מהפרופיל…

במהלך השנים האחרונות הפך דף הפייסבוק של הרשות למלחמה בסמים לזירת התנגחויות בין דובר הרשות גלעד היימן לפעילי הלגליזציה. כמעט כל סטטוס שפורסם בדף כנגד הקנאביס וכנגד לגליזציה, חטף מיד עשרות תגובות-נגד מצד הפעילים, עד שלהיימן נמאס מלנסות לספק תשובות ענייניות והוא עבר לפרסום סטטוסים גנריים ברוח “תכנית 12 הצעדים”.

מסרים ברוח 12 הצעדים
הרשות למלחמה בסמים – מסרים ברוח 12 הצעדים

תכנית 12 הצעדים פותחה על ידי אלכוהוליסטים אנונימיים (aa) כדרך להתמודד עם מה שהם מכנים “חוסר האונים” בהפסקת שתיית אלכוהול – אלכוהוליזם. התוכנית אומצה מאז על ידי קבוצות שונות כגון אכלני יתר אנונימיים (OA), מהמרים אנונימיים (GA), סקסוהוליסטים אנונימיים (sa) ו-מכורים אנונימיים (NA) וגם כאמור על ידי הרשות הישראלית למלחמה בסמים.

חי אטמזגי
חי אטמזגי

חי אטמזגי, פעיל חברתי למען לגליזציה, מאס מהסטטוסים “ברוח 12 הצעדים” ומהתעלמותם של אנשי הרשות למלחמה בסמים מפניות של פעילים לקבלת הסברים על מדיניותם, ופירסם לפני מספר חודשים – בדף הפייסבוק הפרטי שלו – סטטוסים הומוריסטיים כסאטירה על דברי הרשות.

“מסר יומי ברוח 12 דרכים לעזור ליאיר גלר להתאבד: הזרקה של מנת יתר של הירואין היישר לוריד,” כתב אטמזגי ב-2 במאי 2013. “מסר יומי ברוח 12 דרכים לעזור ליאיר גלר להתאבד: קפיצת ראש מהגג של מגדלי אביב לכיוון איילון צפון. (בגלל שבעזריאלי ורכבת השלום הוא עלול להנצל בגלל הגג מגלשה הזה),” כתב למחרת.

סטטוס חי אטמזגי יאיר גלר

סטטוס חי אטמזגי יאיר גלר

באותם ימים היו אמורים נציגי הרשות למלחמה בסמים להופיע בעימות מצולם בנוגע למלחמה בסמים, אך מששמעו שנציג תנועת “דור האמת”, דקל-דוד עוזר, מתכוון להגיע לעימות, ביטלו ברשות את הגעתם, כנראה מחשש להפסד צורב.

בתגובה פירסם חי סטטוס נוסף ‘ברוח 12 הצעדים’: “מסר יומי ברוח 12 דרכים לעזור ליאיר גלר להתאבד: לאיים עליו בדיבייטים מול דקל עוזר עד שהוא ירוץ לכביש וידרס.”

סטטוס חי אטמזגי יאיר גלר

3 הסטטוסים הנ”ל, עוררו – באיחור של מספר חודשים – את מנכ”ל הרשות יאיר גלר, אשר הגיש ב-6.10 תלונה רשמית במחלקה לחקירות הונאה של המשטרה ובה דרש להעמיד לדין את אטמזגי, בגין הסטטוסים שפירסם.

“הגעתי למחלקת ההונאה בירושלים לאחר שקיבלתי את התלונה וכעבור חצי שעה כבר נכנסתי לחקירה,” סיפר חי לכתב המגזין. “הם התחילו לחקור אותי ולשאול לאיזה קבוצות אני שייך בפייסבוק.”

יאיר גלר עם מסיכת שטן
יאיר גלר עם מסיכת שטן (מתוך דף הפייסבוק “פי אלף יותר הרשות למלחמה בסמים”)

“הם התחילו לחקור אותי על המטרות של תנועת ‘דור האמת’ ושאלו למי שייך דף הפייסבוק ‘פי אלף יותר הרשות למלחמה בסמים‘ והאם אני יודע מי שם את תמונתו של יאיר גלר עם מסיכה של שטן. אמרתי להם שאין לי מושג וזה לא קשור אליי בכלל.”

“הסברתי להם את הסיפור – היינו מפרסמים תגובות בדף שלהם ואז הם חסמו אותי, הפסיקו קצת לפרסם את השקרים והתחילו עם מסרים ‘ברוח 12 הצעדים’. בתגובה פרסמתי את הסטטוסים ההומוריסטיים בדף הפייסבוק הפרטי שלי.”

“זה היה בבדיחות, מן סלנג כזה של ‘לך תתאבד’. לא היתה כל כוונה אמיתית מאחורי הסטטוסים ובטח שלא התכוונתי לאיים על מנכ”ל הרשות.”

“הם חקרו אותי על סעיף ‘איומים’, כאילו איימתי על יאיר גלר. הסברתי להם שהכל היה בהומור ולא היתה כל כוונה פלילית מאחורי הדברים וזהו, הם שחררו אותי בערבות של 1,000 ש”ח ולא יצרו קשר מאז. הפסדתי יום עבודה ותשלומי נסיעות על הסיפור הזה. זו היתה חקירה לשם הטרדה, לא שום דבר אחר.”

“יאיר גלר האשים אותי בהטרדה ולמעשה הוא זה שמטריד אותי,” סיכם חי.

ממשטרת ירושלים נימסר כי התקבלה תלונה ונפתחה חקירה. החקירה טרם נסגרה.

יאיר גלר, מנכ”ל הרשות, והדובר גלעד היימן, סירבו להגיב לכתבה.

ראו גם: הרשות למלחמה בסמים מציגה: עובדות או בדיות?
ראו גם: מלחמות פייסבוק: יש עתיד נגד תמר זנדברג

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר