מגלגל...
x

הרשות למלחמה בסמים מגיבה ללגליזציה בארה”ב

מה חושבים ברשות למלחמה בסמים על אישור הצעות החוק ללגליזציה ב-8 מדינות בארה”ב? המנכ”ל איתן גורני מגיב לראשונה ושוב מתבלבל בנתונים. “רק 6 מדינות אישרו לגליזציה,” הוא אומר וטוען כי אין מדובר בערובה להצלחה.

במהלך החודש צפויה הרשות למלחמה בסמים להיסגר, מיד כאשר יניח השר לבטחון פנים גלעד ארדן כפי שהבטיח את ההצעה לביטול הגוף הארכאי שנמצא כנגוע בשחיתות. עובדה זו לא מונעת מהרשות, שהבהירה כי תתנגד לרעיון הסגירה, להמשיך ולהפיץ מידע לא מדויק לציבור.

איתן גורני
איתן גורני, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים: “רק ב-6 מדינות אישרו לגליזציה – זה לא ערובה להצלחה”

בעבר כבר הראו נציגי הרשות כי הם אינם ‘שולטים בחומר’ כשטענו בטעות שהלגליזציה בוושינגטון בוטלה, או שבצפון קוריאה יש לגליזציה – וכעת הם עושים זאת שוב.

על אף ההצלחה האדירה של תוצאות הבחירות בארה”ב ולמרות שחוקי הלגליזציה החדשים התקבלו במשאלי עם ברוב מהמדינות בהן עלו להצבעה, אומרים כעת ברשות כי הדבר אינו מהווה ערובה להצלחה ושוב, כמעט כרגיל, שוגים בנתונים.

למרות שאושרו הצעות החוק ב-4 מדינות (קליפורניה, מסצ’וסטס, מיין ונבאדה), שמצטרפות כעת ל-4 שכבר אישרו לגליזציה בשנים קודמות (וושינגטון, קולורדו, אלסקה ואורגון), ברשות טוענים כי רק ב-6 מדינות בארה”ב אושרו חוקי לגליזציה.

אמנם מדובר כבר בקרוב לחמישית מארה”ב כולה, אך בתגובה לפניית המגזין נמסר מטעם עו”ד איתן גורני, מנכ”ל הרשות, כי “רק 6 מדינות מתוך 51 אישרו לגליזציה וחלקן גם בתנאים מגבילים – זאת במקביל להתנגדות הממשל הפדרלי לנושא” וכי “הלגליזציה בארה”ב אינה ערובה להצלחה”.

מפת חוקי הקנאביס במדינות ארה"ב
מחוף לחוף: כחמישית מארה”ב עם לגליזציה – מעל מחצית עם קנאביס רפואי

גורני הקפיד להוסיף את הטענות הרגילות על הנזקים בקולורדו ובוושינגטון בעקבות הלגליזציה שם לפני 4 שנים: “הנתונים העולים היום ממחקרים שנערכים בקולרדו וושינגטון מראים שישנם גם צדדים לא טובים ללגליזציה החל מגידול בשימוש בקרב בני נוער וצעירים ועד לעלייה משמעותית במספר הנהגים המעורבים בתאונות קטלניות שהיו תחת השפעת מריחואנה. שימוש במריחואנה עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לצעירים, וככל שגיל תחילת השימוש יורד כך הסיכון עולה.”

“לצערנו השיח הבלתי אחראי בנושא הוביל לעליה חדה בשימוש בקרב צעירים ובני נוער,” הוסיף.

ראו גם:
ירידה במספר ההרוגים בכבישים בקולורדו
צעירי קולורדו מעשנים פחות קנאביס מהממוצע
מחקר: מריחואנה לא פוגעת ב-IQ של צעירים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר