בגלל עלייה בשימוש בקנאביס – עיריית הרצליה תתקין מצלמות אבטחה

עיריית הרצליה מדווחת על עלייה דרמטית בעבירות החזקה וסחר בקנאביס בקרב בני נוער בעיר במהלך שנת 2017. “הנתונים מעוררים דאגה,” מסרה העירייה והודיעה שתתקין מצלמות במעגל סגור ברחבי העיר.

אתר החדשות המקומי של הרצליה מדווח כי על פי נתונים שנחשפו בכנס שארגנה העירייה בשבוע שעבר, נרשמה במהלך שנת 2017 עלייה חדה של עשרות אחוזים במספר תיקי הסחר והשימוש בסמים שנפתחו לתלמידים בעיר.

הנתונים הוצגו בכנס שנערך ביוזמת סגנית ראש העירייה איה פרשקולניק ובהשתתפות מנהל אגף החינוך בעירייה, מפקד משטרת גלילות, קצין הנוער של המשטרה המקומית, נציגת הרשות למלחמה בסמים, מנהלי בתי ספר תיכוניים וחטיבות ביניים ויו”ר ועד ההורים העירוני, כך בדיווח.

מהנתונים עולה עוד כי נרשמה עלייה של 10.6 אחוז במספר תיקי הנוער, עלייה של 103.8 אחוז בסחר בסמים ועלייה של 98% בשימוש בסמים. כמו כן ב-2017 נפתחו לתלמידים שני תיקים בגין תיווך בסם ושני תיקים בגין החזקת סם שלא לצריכה עצמית.

בתגובה לנתונים הודיעה עיריית הרצליה כי תחל בהתקנת מצלמות במעגל סגור ברחבי העיר, בניסיון למנוע את המשך השימוש והסחר בקנאביס.

“בשל התפשטות תופעת השימוש בסמים אסורים פועלת העירייה להתקנת אמצעי אכיפה הכוללים מערכות טלוויזיה במעגל סגור בהתאמה לחוק במדינת ישראל,” מסרה דוברות העיריה.

גם זה בטח יעניין אותך

עוד מסרה העירייה כי “קיים גידול בשימוש בקנאביס וחלקו מוסבר על רקע שינוי מדיניות אי ההפללה הארצית. הנתונים בהרצליה בדומה לכלל הנתונים הארציים שנמצאים בעלייה מעוררים דאגה.”

בתגובה לפרסום מציין תושב העיר בשיחה עם המגזין כי כבר שנים יש גל של פריצות לבתים בשכונות העיר, והעירייה לא מצליחה לטפל בתופעה.

“כבר כמה שנים סובלים ממכת פריצות והעירייה לא התקינה מצלמות,” הוא אומר. “אפילו הקימו גוף מתנדבים שמבצע סיורים, והפריצות נמשכות. עכשיו הם בטח יתקינו מצלמות גם בפארקים, ולא בשביל למנוע פריצות…”

יו”ר ועד ההורים העירוני ניסן משכיל מסר כי “המצב מדאיג מאוד ומחייב חשיבה משותפת של אגף החינוך, המשטרה, מנהלי בתי הספר וועד הורים העירוני, כדי לבחון דרכים להתמודדות עם התופע. נדרשת חשיפת הנושא להורים ופעילות של הרשות לצמצום התופעה בפעילויות ובהכוונה, החל מהחטיבות. נדרש שיתוף פעולה של העירייה עם המשטרה והרשות למאבק בסמים ובישיבת ועד הורים עירוני הקרובה יועלה הנושא לדיון.”

מהמשטרה נמסר כי “המלחמה בנגע הסמים ובפרט בקרב בני נוער הוא בסדר עדיפות גבוה ומטופל במספר מישורים, בין היתר במישור המבצעי הגלוי ובזה הסמוי. מדובר בטיפול משולב זרועות של גורמי חינוך, עירייה, משטרה וגורמים נוספים ואינו רק בתחום טיפולה הבלעדי של המשטרה. כל תלונה או ידיעה בגין סמים בבתי ספר מטופלות במהירות במקצועיות וברגישות.”

בשבוע שעבר פורסמו נתונים רשמיים של הממשל האמריקני שמראים כי דווקא במדינות שאישרו לגליזציה של קנאביס, נרשמה ירידה באחוזי השימוש בקרב תלמידים ובני נוער (ראו כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר