הרצוג: "הפללת צרכני הקנאביס מזיקה"

ראש האופוזיציה מפתיע ותומך לראשונה באי הפללת צרכני הקנאביס בישראל, למרות שלא כמו יריביו למירוץ לראשות מפלגת העבודה הוא אינו תומך בלגליזציה, וגם לא בהתרת גידול ביתי לשימוש אישי. "המדיניות הנוכחית מזיקה יותר מאשר מביאה עמה תועלת," הוא אומר עתה.

לקראת הבחירות לראשות מפלגת העבודה בפריימריז שיערכו ב-3.7, פנינו ל-6 המועמדים המובילים במירוץ (יצחק הרצוג, עמיר פרץ, אראל מרגלית, אבי גבאי, עמירם לוין ועומר בר לב), בכדי לנסות ולהבין מהי עמדתם בנושא הקנאביס, האם הם חושבים שנכון להמשיך להפליל את הצרכנים ומה דעתם על הסדרת שוק הקנאביס בחוק (לגליזציה).

ח"כ עמיר פרץ השיב כי הוא תומך בהסדרת השוק בהגבלות מסוימות וכן בהתרת גידול ביתי לשימוש אישי. ח"כ אראל מרגלית ציין גם הוא כי הוא תומך בלגליזציה וגם יצא נגד תכניתו של שר המשטרה ארדן למן "חצי" אי הפללה. אבי גבאי סיפק גם הוא הצהרה ראשונה מסוגה בה תמך הן בלגליזציה והן בהתרת גידול ביתי, ועמירם לוין הסכים לתמוך אך ורק בקנאביס רפואי.

יצחק בוז'י הרצוג
יצחק בוז'י הרצוג: "הפללת צרכני הקנאביס מזיקה יותר ממועילה"

כעת, לראשונה, נראה שגם יצחק בוז'י הרצוג, מי שהיה עד כה אחד המתנגדים הגדולים ביותר לקנאביס (שהצהיר בשנת 2012 כי הוא נגד אי-הפללת הצרכנים וב-2015 כי הוא מתנגד מוחלט ללגליזציה) – מיישר במידה מסוימת קו עם דעת הקהל ועם חבריו למירוץ לראשות המפלגה, גם אם לא באופן מוחלט, ומשנה את דעתו כלפי הפללת הצרכנים.

בתשובה לפנייתנו השיב ראש האופוזיציה ויו"ר 'המחנה הציוני' כי הפללת צרכני הקנאביס הוכחה כבלתי יעילה וככזו הגורמת ליותר נזק מתועלת. הוא גם בירך על הצעדים שנעשים לקידום שינוי המדיניות אך הבהיר כי יש לעשות זאת בזהירות.

"המדיניות שהפלילה את הצרכן לאורך עשרות השנים, הוכחה כלא יעילה ואף מזיקה יותר מאשר מביאה עמה תועלת," אמר. "לכן, טוב שנעשים צעדים מדודים להתקדמות, כדי לשנות את המדיניות הנהוגה באופן שתתאים למציאות ולתקופה, מגמה אותה ניתן לראות כמעט בכל מדינות העולם המערבי המודרני בשנים האחרונות."

"מי שמביט כיום בעולם המערבי מבין שישנה מגמה הולכת וגוברת בנושא ההתרה בשימוש בקנאביס, כפי שגם בעולם הרפואי הכירו ועדיין לומדים מדי יום עוד על האיכויות והתמורות של צמח הקנאביס לחולים," הוסיף.

"צריך להתקדם בצורה חכמה ובזהירות, בכדי להשיג את כל היתרונות שניתן מהתהליך המתבצע בתקופה זו, בצורה מפוקחת ועם כמה שפחות נזקים נלווים," סיכם.

עד כה המועמד עומר בר לב הוא היחיד שלא השיב לפניותינו.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט