הרחפן הירוק: כך הגיבו בעולם לגשם הקנאביס בתל אביב

יוזמת "הרחפן הירוק" נחשפה לעשרות מיליונים ברחבי העולם וזכתה לכותרות מתפרצות בערוצי תקשורת בכל השפות, באחד הסיפורים הויראליים ביותר שיצאו מישראל בשנים האחרונות. מחר, כך מבטיחים היוזמים, מובטח גשם נוסף.

ביום חמישי האחרון זכו מאות עוברי אורח תל אביבים לגשם של קנאביס שנפל לחיכם בחינם מן השמיים, לאחר שקבוצת “הרחפן הירוק” יצאה לפעילות יחסי ציבור מקורית שבסופה שניים ממפעילי הרחפן נעצרו.

היוזמה, שמטרתה קריאה ללגליזציה, זכתה לחשיפה אדירה בכל רחבי העולם, כולל בערוצי התקשורת המובילים בארה”ב ואירופה, ועשרות מיליונים צפו בסרטונים הנדירים בהם נראות שקיות קנאביס צונחות ממעל ברחבי תל אביב.

בארץ גם כן הזדרזו מרבית גופי התקשורת להצטרף לדיווח הראשון של מגזין קנאביס על הסיפור יוצא הדופן. תגובות הקהל הישראלי נעו ברובן בין “כל הכבוד ליוזמים, תותחים, גאונים” ל”מתי אתם מגיעים לחולון/חיפה/ירושלים/חדרה/נתניה”.

דיווח ברויטרס על “הרחפן הירוק” מישראל

אך היו גם תגובות נגד, מכאלה שלא הבינו את “כל ההתעסקות הזאת בסמים, מדינה של מסוממים, תפסיקו לסכן את הילדים, חבורה של נרקומנים” וכן הלאה. באופן כללי נראה שהרוב קיבלו את החדשות המיוחדות בחיוך.

הרחפן הירוק גשם קנאביס תל אביב
גשם של קנאביס בתל אביב

אחד הגורמים הרשמיים הראשונים להגיב בדרך מקורית הייתה עיריית ירושלים, שהבטיחה שהערב יהיה בירושלים גשם של בייגלה ירושלמי ברחבי העיר:

לידיעת המאנצ'יסטים: הערב ב-20:00 רחפן יפיל בייגלה ירושלמי ברחבי העיר

Publiée par ‎עיריית ירושלים‎ sur Jeudi 3 septembre 2020

תגובה מקורית ומצחיקה לא פחות פורסמה על ידי המותג “חסלט” של חברת “עלי קטיף”, שפרסמה בפייסבוק תמונה של רחפן עליו הודבקה ברישול מכוון כנראה תמונה של שקיות “חסלט”, ולצדן כיתוב “מחלקים לכם 80 גרם בחינם. צאו החוצה!”:

מחלקים לכם 80 גרם בחינם. צאו החוצה!

Publiée par ‎חסלט‎ sur Vendredi 4 septembre 2020

ביקורת נשמעה גם כלפי מהירות התגובה של המשטרה, שמיהרה לעצור את היזמים אך מתעלמת בקביעות מסחר בסמים קשים בדרום העיר: “אם היו עושים את זה בגינת לווינסקי אף שוטר לא היה יוצא מהניידת בשבילם,” נכתב בתגובה בטוויטר.

ואיך אפשר בלי התומכים הנלהבים של רה”מ נתניהו, שמאמינים שגורמים בשמאל הישראלי מסממים את הציבור כדי שיצא למחות נגד רה”מ:

בעולם, הידיעה הגיעה לגופי תקשורת בינלאומיים גדולים כמו רויטרס, סקיי ניוז, דיילי מייל, בי.בי.סי, ואף זכתה לסיקור בערוץ אל-ערביה מדובאי, באינדיאן אקספרס מהודו, וכן באתר הימני ברייטברט ובאתרים אלטרנטיביים כמו VICE, LADBIBLE ועוד.

דיווח באתר סיני על הרחפן הירוק מישראל
דיווח באתר סיני על הרחפן הירוק מישראל

התגובות בעולם לא היו מאוד שונות ורובן נע בין “מתי זה מגיע לשכונה שלי” ל-“איזה אלופים הם” וכו’, אך לצדן גם תגובות שקישרו גם את זה לסכסוך הישראלי-פלסטיני, עם דברים כמו “חבל שחיל האוויר הישראלי לא מפיל קנאביס במקום פצצות” וכד’.

It's cloudy with a chance of cannabis in Tel Aviv … a drone dropped bags of weed over a city square, sending folks running into the streets for the gratis greens.

Publiée par TMZ sur Jeudi 3 septembre 2020
בפוסט של גוף הרכילות הידוע TMZ התחילו בתיאור מזג האוויר התל אביביף “מעונן עם סיכוי לקנאביס בתל אביב…”

למרות ששני מטיסי הרחפן לכאורה נתפסו “על חם” ונעצרו מיד עם תום מבצע ההטסה, מנהל הערוץ ממשיך לפרסם הודעות כרגיל ואף מבטיח כי בימים ובשבועות הקרובים יימשך פיזור שקיות קנאביס בשמי הארץ.

על פי הפרסום כבר מחר, יום ראשון, צפוי גשם נוסף של קנאביס בעיר במרכז הארץ. הפעם בחרו המארגנים לבצע את הפעילות בשעות החושך, כנראה כדי להקשות על המשטרה לזהות את תנועת הרחפן ומקום נחיתתו.

“מתראים מחר עם כמות מטורפת באוויר במרכז הארץ בשעות הערב המאוחרות” נכתב בערוץ “הרחפן הירוק” היום
119 שקיות קנאביס שנתפסו על ידי שוטרים במהלך המבצע
119 שקיות קנאביס שנתפסו על ידי שוטרים במהלך המבצע

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט