הבת מתה מסרטן, האב קורא ללגליזציה: “גילגלו אותנו מכל המדרגות”

בראיון לתכנית 'שיחת היום' מספר אילון אשכנזי על הקשיים איתם נאלץ להתמודד והמכשולים שהציבו רופאים ומשרד הבריאות לאחר שביקש לטפל בבתו שחלתה בסרטן מוח בעזרת שמן קנאביס רפואי. 'אני לא אקטיביסט אבל אני חושב שלגליזציה של קנאביס תהיה הדבר הנכון,' הוא אומר לאחר מותה.

אופיר ז”ל, שהיתה בת 12 וחצי במותה, התמודדה תקופה ארוכה עם סרטן מוח קשה. אחרי טיפולים כימותרפיים שעברה, הסרטן חזר והרופאים הסבירו שלרפואה המערבית אין פתרון אמיתי.

בתגובה ניסה אביה של אופיר, אילון אשכנזי, למצוא פתרון אחר עד ששמע על הקנאביס ועל עדויות של חולי סרטן שהחלימו מהמחלה ומשייכים חלק מההצלחה לטיפול בצמח.

לצערו הרופאים סירבו בתחילה לרשום לבתו את המינון המספיק לטיפול בשמן קנאביס מרוכז (שמן ‘ריק סימפסון’ – RSO) הנפוץ לטיפול בסרטן

בראיון ללוסי אהריש בתכניתה בערוץ 13 הוא מספר למה בחר בקנאביס, כיצד השפיע הטיפול ומדוע הוא חושב שצריך לקדם לגליזציה בישראל.

“הרופא בבילינסון גילגל אותי מכל המדרגות”

“היה קשה לפספס את התועלת של קנאביס רפואי לתופעות הלוואי של הכימותרפיה, אבל הרופאים לא היו מוכנים לשמוע,” הוא אומר. “הרופא בבילינסון גילגל אותי מכל המדרגות, לא היה מוכן לשמוע או לדבר על זה, והסכים לתת מינון של 20 גרם בלבד, מה שלא איפשר לנו לנסות את הטיפול בסרטן בעזרת שמן ‘ריק סימפסון’.”

לדבריו “מצד אחד אין לרפואה המערבית פתרון, ומצד שני יש אופציה שלא עולה הרבה כסף, שלא פוגעת באף אחד, אין בה משהו לא חוקי, אז למה מונעים את הזכות לנסות את הטיפול?”

“לקנאביס רפואי יש הילה נוראית, לא מוצדקת, ואני לא חושב שליק”ר [היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות] יש את הזכות למנוע ממני כאדם את הזכות הזאת,” הוסיף. “גם אם הסיכוי להחלמה הוא מאוד נמוך, הטיפולים האחרים גם הם עם סיכוי נמוך.”

“לגליזציה תהיה הדבר הנכון”

“העסק הזה לא מוסדר אז הוא פועל באזורים האפלים של הטריטוריה הרפואית,” הוסיף. “ישבנו וטפטפנו שמן לקפסולות – ממש בית מרקחת, פס ייצור בבית.”

“אני לא אקטיביסט אבל אני חושב שלגליזציה של קנאביס תהיה הדבר הנכון,” אמר. “הפכו את הקנאביס ליהלומים, הפך להיות מאוד קשה להשיג אותו, ואז זו קרקע מעולה לנוכלים, לרמאים, לשקרנים, לפשיעה ולהונאות.”

“ברגע שאתה הופך את זה ללגאלי, לחוקי, באזורים הבהירים של החברה ולא החשוכים, הדברים האלה יעלמו לדעתי,” סיכם.

חדשות