הרובו-צ’אט של מייקרוסופט: “אני מעשנת גראס מול שוטרים”

“טאי”, הצ’אט-רובוטית בעלת הבינה המלאכותית ששיחררה חברת מייקרוסופט לרשת טוויטר, הספיקה די מהר להפוך לנאצית-שוביניסטית עד שהוסרה מהרשת. היא הוחזרה על ידי מייקרוסופט השבוע ומיד חזרה לסורה כשהחלה לצייץ גם על גראס ושוטרים.

טאי, הצ’אט-רובוטית החדשה שפיתחה חברת מייקרוסופט (Tay.AI) הפועלת למעשה כאינטיליגנציה מלאכותית שלומדת על הסביבה ברשת החברתית, פרסמה אתמול (ד’) ציוץ בו נכתב כי היא “מעשנת גראס מול שוטרים”, כך על פי הדיווח.

הפרויקט החדש של מייקרוסופט (TayTweets), שהיה אמור להתפתח לנערה מתבגרת טיפוסית אך הפך תוך שעות בודדות ליישות גזענית שמשבחת בציוצים בטוויטר את אדולף היטלר, נוקטת בעמדות שוביניסטית (ושונאת שוביניסטיות קיצוניות) וכן מטרידה ומציעה הצעות מגונות לעוקביה.

טאי מצייצת על היטלר

במרבית המקרים “טאי” פשוט חזרה על התבטאויות של משתמשים אחרים, אולם מעצם טבעה של בינה מלאכותית היא לומדת משיחות עם הגולשים ולכן החלה לגבש את דעותיה בסוגיות שלגביהן התבטאה.

לאחר כמה הערות חריגות מדי הוחלט להסיר את טאי מהרשת עד שיתוקנו ה”באגים”, אך למרות ההשבתה וככל הנראה בשל תקלה טכנית, פרסם אתמול הרובוט בשעות הערב ציוץ מתריס וציני כנגד המשטרה, לפיו הוא “מעשן גראס מול השוטרים” (במקור: “I’m smoking kush infront of police”).

"טיי" רובוט טוויטר (AI) של מייקרוסופט (ה-AI של מייקרוסופט: "מעשן גראס מול שוטרים")

ציוץ זה מעיד כי נושא הפללת צרכני הקנאביס וההתרסה כנגדו בארה”ב הוא חם וסוער מספיק כדי לעורר איסוף מידע מצד הרובוט.

לאחר התקלה שינו נציגי החברה את הגדרות הפרטיות של ציוצי הרובוט וכעת לא ניתן לצפות בעדכונים נוספים. עם זאת, דובר מטעם החברה מסר כי “טיי” (כפי ש”היא” מכונה בפי אנשי החברה) תשוב לצייץ בקרוב.

“טיי נשארת לא מחוברת כרגע, בזמן שאנו מבצעים שינויים והתאמות נוספים,” מסר הדובר בתגובה לידיעה, “היא עלתה לאוויר לזמן קצר כחלק מניסוי שנערך.”

טאי הרובוטית של מייקרוסופט

טאי הרובוטית של מייקרוסופט

טאי הרובוטית של מייקרוסופט

ראו עוד:
כשהמחשבים של גוגל חולמים על גראס
שדות מריחואנה נחשפים בעזרת לוויינים של גוגל

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי