מגלגל...

הרב שנלחם באוננות: “קנאביס זה סם המוות”

שוק קנאביס חוקי למבוגרים יוביל לכך שילדים ימצצו סוכריות קנאביס, יהיו פי 2 יותר תאונות והצרכנים יעברו לשימוש בהרואין. אלו חלק מטענותיו של הרב שלמה אבינר הקורא לא להצביע למפלגות תומכות לגליזציה.

גורו הציונות הדתית הרב שלמה אבינר קורא שלא להצביע בעד מפלגות התומכות בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה) ומכנה את צמח הקנאביס “סם המוות”.

עוד טוען אבינר, מקים ארגון “עצת נפש” הפועל לשכנוע הומוסקסואלים דתיים לשנות את נטייתם המינית ולהימנע מאוננות, כי יש “להילחם בסם האכזרי בכל תוקף”.

“קנאביס, המכונה גם חשיש, והמכונה גם מריחואנה, והמכונה גם גראס – תלוי בצורת ההכנה – אינו עלה ירוק תמים,” טוען אבינר, “אלא חומר מאוד מזיק ומאמלל.”

לטענת אבינר השפעת הרכיב THC בקנאביס גורמת לשיבוש פעולת הנוירונים במוח ולפגיעה בזיכרון ובריפלקסים, כמו גם הוא מוביל לפי 2 יותר תאונות דרכים קטלניות.

לדבריו “היחידים שאינם דכאוניים [משימוש בקנאביס] הם סוחרי הקנאביס שמגלגלים בכל שנה מאות מיליארדים של דולרים”.

אבינר מבקש גם להדגיש את התאוריה, שהופרכה זה מכבר, לפיה קנאביס גורם לכאורה לשימוש בקוקאין והרואין, “מה שנקרא תיאורית ‘קרש הקפיצה’,” לדבריו.

לצורך שכנוע מביא אבינר דוגמה מן החיים: “תחשבו בעצמכם מה יקרה כאשר הקנאביס יהיה חופשי: מי ימנע מילד קטן בדרכו לבית הספר למצוץ סוכריית קנאביס וללעוס גומי לעיסה קנאביס כדי להרגיש טוב.”

את המעוניינים במידע נוסף מפנה אבינר לאתר הרשות למלחמה בסמים, ואז זונח את הטיעונים המדעיים ועובר לטיעונים הלכתיים. “אין תלמיד חכם שיתיר את הדבר, ואם תמצאו אחד, אז הוא דעת יחיד ולא בין הפוסקים הגדולים ייחשב,” הוא כותב.

לסיכום הוא טוען שגם ללא ההסברים המדעיים וההלכתיים, “די לנו במה שעינינו רואות: אנשים מסכנים לכודים בקנאביס, אנשים שנכנסים לחובות כדי לקנות, משפחות מתפרקות, זה סם אכזרי, סם המוות. אוי למי שרוצה להתירו, ואשרי הנמלט ממנו.”

דבריו של אבינר, וחוסר הדיוקים שבהם, אינם מפתיעים. טיעונים דומים נשמעו מפיו עוד בשנת 2015, אז אמר כי “לגליזציה זה טירוף ורשע ואת התומכים בה סיממו בטיעונים לא אמיתיים” וכן כי “בין משתמשי קנאביס יש פי 8 תאונות, פי 5 התאבדויות, פי 4 רצח ואלימות”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר