הרב קנאביס – בית מרקחת חדש לממכר קנאביס רפואי בבעלות הרב ג'פרי קאהן

אחרי הרב רנטגן, הרב סי-טי והרב אולטראסאונד, מגיע גם הרב קנאביס.

ג'פרי קאהן, רב רפורמי המתגורר בוושינגטון בירת ארה"ב, פגש כבר מספר אנשים אשר ניגשו אליו במהלך השנים עם אותה הדילמה: הם שמעו שמריחואנה יכולה לעזור להם בהקלה על תופעות בריאותיות כגון בחילות עקב טיפולי כימותרפיה, כאבי עיניים לסובלים מגלאוקומה ועוד, אבל לא יכלו להשיג קנאביס באופן מוסדר מאחר והוא מוגדר כבלתי חוקי.

הרב קאהן
הרב קאהן

עניין זה הפך לאישי כאשר קאהן ואשתו, האחות סטפני רייפקינד קאהן, צפו בהוריה הגוססים של סטפני שסבלו ממחלות קשות שהובילו בהמשך לפטירתם. אמה של סטפני, ג'ולס, סבלה מטרשת נפוצה ואביה, ליבי, ממחלת הסרטן. רופאים שבדקו את זוג ההורים, המליצו להם על טיפול בעזרת קנאביס רפואי, אך מאחר וקנאביס היה לא חוקי במדינה בה התגוררו, הצליחו להשיג רק מעט מריחואנה שאמנם עזרה להקלה בסבלם של ההורים, אבל לא הספיקה לטיפול שלם.

לאחר מותם של ג'ולס וליבי, החליטו הזוג קאהן לקחת את עניין המריחואנה הרפואית ברצינות ולעזור לחולים הסובלים ממגוון תופעות לוואי להקל על סבלם בעזרת קנאביס. במהלך השנתיים האחרונות עבדו בני הזוג במרץ כדי להכין את הקרקע לקראת הקמת בית מרקחת לממכר קנאביס רפואי בעיר וושינגטון. מוקדם יותר החודש, הניבו המאמצים פירות כאשר מחלקת הבריאות של עיריית וושינגטון אישרה את הקמתם של 4 בתי המרקחת הראשונים בעיר לממכר קנאביס רפואי. זה של בני הזוג קאהן היה אחד מהם.

מכירת קנאביס היא אולי לא הדרך המקובלת בה בוחר ללכת רב ממוצע, אך למרות זאת קיבל הרב קאהן תמיכה רחבה מהקהילה היהודית וראשי הרבנות בעיר.

בראיון שהתקיים לאחרונה, אמר הרב קאהן בן ה-60: "החיפוש שלנו אחרי דרך חדשה בחיים, כזו שתעשה שינוי חיובי ותשפיע לטובה, הוביל אותנו אל עבר הקנאביס הרפואי ואנו שמחים על כך".


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט