“רב המפורסמים” מתאגיד ‘כאן’ נעצר באשמת גידול קנאביס

כאן-אביס: הרב יצחק גבאי, “רב המפורסמים” העובד בתאגיד השידור ‘כאן’ וזכור מסרטון בו קבע כי עישון קנאביס מותר על פי התורה, נעצר אתמול (ו’) באשמת גידול 5 שתילים והחזקת 40 גרם קנאביס במשרד במודיעין עילית. יחד עמו נעצר גם הרב שי פנגר. “זה לא היה שלי אלא של אדם אחר,” מסר גבאי.

ארבעה חודשים חלפו מאז פירסם תאגיד השידור ‘כאן’ את הסרטון הויראלי, בו התפלפל הרב יצחק גבאי – “רב המפורסמים”, המעביר שיעורי תורה לאמנים מוכרים כמו דוד דאור, קובי אפללו ועוד – בשאלה האם מותר או אסור לעשן קנאביס על פי התורה.

הרב יצחק גבאי
הרב יצחק גבאי

בסוף הסרטון מבהיר הרב גבאי כי על פי התורה זה מותר, אך על פי חוקי המדינה זה אסור.

אתמול (ו’) בשעה 6:00 בבוקר נעצר גבאי יחד עם אדם חרדי אחר בשם שי פנגר במשרדים במודיעין עילית באשמת ‘החזקה וגידול של סם מסוכן’, לאחר שבפשיטת המשטרה על המקום נמצאו במקום כ-40 גרם קנאביס וכן מספר שתילי קנאביס המוערכים בכ-600 גרם – זאת בעקבות מידע מודיעיני.

יחד עם הרב גבאי נעצר גם הרב שי פנגר, ככל הנראה מדובר באחיו של הרב יצחק פנגר המפורסם – מרצה חרדי-ישראלי בנושאי יהדות, חילוני לשעבר שלמד בודהיזם בהודו ודווקא מרצה נגד השימוש בקנאביס. יצחק האח ידוע בהרצאות המשלבות הומור וסטנד-אפ והתפרסם גם בשל קטעים משעשעים מהרצאותיו שהובאו בתוכנית “מה נסגר” בערוץ 10.

בדיון שנערך בבית משפט השלום בירושלים דרשה המשטרה להאריך את מעצרם של הרבנים בחמישה ימים, אך השופטת מאיה אב-גנים ויינשטיין סירבה ושיחררה אותם למעצר בית לשבעה ימים לצד תשלום ערבות בסך 1,500 ש”ח.

שתילי הקנאביס שנתפסו במודיעין עילית
שתילי הקנאביס שנתפסו במודיעין עילית (מקור: בחדרי חרדים)

“זה לא היה שלי אלא של אדם אחר – עובדה ששוחררתי מיידית,” הסביר הרב גבאי בתגובה ל’בחדרי חרדים‘ שחשפו את הסיפור והבהיר כי “אני אוסר לגמרי לעשן, חוץ מלאנשים שיש להם אישור רפואי. אדם שרוצה לעשן למטרות כיף – אין לו שום היתר”.

בסרטון הזכור שצבר מאות אלפי צפיות ברשת אומר גבאי כי “לפי ההלכה זה מותר היות וזה כשר, מה גם שכתוב ‘כל עשב השדה לכם יהיה’” ומפרט כי האיסורים שבכל זאת ניתנו במהלך הדורות על ידי פוסקי הלכה הסתמכו בעיקר על הטענות כי הקנאביס מזיק לבריאות, מקלקל את הדעת, גורם לתאווה ו’מצער אביו ואמו’.

“אבל, הוכח מדעית שהקנאביס אינו מזיק לבריאות כל כך כמו שחשבו, ואף להפך, נכנס לסל התרופות למי שצריך שאכטה של חומר טוב במקום כדור כימי,” הוסיף אז. “המחקרים גם לא הגיעו למסקנה שקנאביס ממכר ובזה הוא אולי טוב יותר מסיגריה רגילה ורעילה או מכוס קפה שממכרת לקפאין.”

https://www.youtube.com/watch?v=L4ed79D9FUw

כזכור אתמול (ה’) פורסם על פסק הלכה חדש של הרב של המרכז הרפואי ‘איכילוב’ שקובע שמותר לעשן קנאביס בשבת – במידה ומדובר בקנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר