הרב ברלנד למאמיניו: “נמכור קנאביס ונשפץ בתי כנסת”

הרב אליעזר ברלנד מבקש ממאמיניו להביא לו את כל סוגי הסמים על מנת למכור אותם ובעזרת הכסף לשלם חובות ולשפץ בתי כנסת. 'קנאביס כבר חוקי, הירוקים דואגים שהוא יהיה חוקי' הוא נשמע אומר.

בהקלטה שהגיעה לידי Ynet נשמע הרב אליעזר ברלנד, המנהיג הרוחני של פלג “שובו בנים” מתנועת “ברסלב”, קורא למאמיניו להביא לו קנאביס ואקסטזי על מנת שיוכל למכור אותם ולשפץ בעזרת הכסף בתי כנסת.

“אם לוקחים סמים – תמיד להביא משהו לרב ברלנד,” הוא נשמע אומר. “אני מודיע רשמית לכולם שמהיום כל הסמים בארץ ישראל – להביא לרב ברלנד… כל אלה שלא רוצים להיתפס – שיביאו טיפ, 50, 30, או 45 אחוז, ונעשה איזו פשרה”.

“יהיה לי מחסן, מגדל של 200 מטר”, הוסיף. “אחרי זה נמכור את זה, נשלם חובות, נבנה ישיבות, נשפץ בתי כנסת”.

לדבריו “בלבנון מוכרים סמים רגיל… אין שם איסור. הם מוכרים סמים, וזה המקצוע שלהם”.

לאחר מכן הוסיף ברלנד: “זה יהיה גם חוקי. קנאביס זה כבר חוקי היום, אקסטזי זה חוקי, גראס הולך להיות חוקי. הירוקים דואגים שהכול יהיה חוקי”.

על פי הדיווח ב-Ynet טרם התקבלה תגובת הרב ברלנד לדברים, אך בסביבתו ניסו לטעון להגנתו כי התבדח וציינו כי הוא ידוע במאבקו נגד השימוש בסמים בקרב חסידיו.

הרב ברלנד הוא מנהיג פלג “שובו בנים” בחסידות ברסלב. הוא הורשע על פי הודאתו במסגרת עסקת טיעון בעבירות מעשים מגונים ותקיפה ונידון ל-18 חודשי מאסר מהם ריצה בפועל 10 חודשים.

חדשות