“הקנאביס נהיה סלב”: מסע הסברה בתל אביב

מעלים הילוך לקראת העצרת שתערך ב-29.5 בכיכר רבין: פעילים יצאו למבצע תליית שלטים וחלוקת הזמנות לקראת עצרת הלגליזציה שתיערך בחמישי הקרוב, ומספרים כי זכו לשבחים מכל עבר. “מעולם לא הרגשתי כזאת תמיכה ציבורית כמו היום,” אומר שחף, ממארגני האירוע.

זאת ציפור? זה מטוס? לא, זה קפטן קנאביס. שלשום בערב עטה שחף בנדרקר בשנית את התחפושת שזכתה במקום הראשון בתחרות “מתחפשים קנאביס” שנערכה אצלנו, ויצא לרחובות תל אביב ביחד עם חבר בתחפושת עלה קנאביס ענקי, זאת כדי לתלות שלטים ולהפיץ מוטיבציה לשינוי.

התכנון המקורי, כך מספר שחף, היה להתסובב כמה שניתן ברחבי ת”א, לפזר כמה צוותים שונים של פעילים, והכל במטרה להראות, להיראות ולהזכיר לכולם את העצרת שמתקיימת ב-29 למאי בכיכר רבין. “אנחנו חייבים להביא כמה שיותר אנשים” הוא אומר בהתלהבות, “רק אם נסחוף את הרחוב אז נגיע למטרה שלנו”.

קפטן קנאביס ועלה מריחואנה

הפעילים תלו שלטים, דיברו עם עוברי אורח, הצטלמו עם כל אחד שחפץ בתמונה משעשעת וצבעונית (והיו הרבה כאלה), ובאופן מפתיע גם קיבלו תגובות חמות ואוהדות מאד. מסתבר שהרחוב הישראלי, או לפחות הנמל התל-אביבי, תומך מאוד במטרה.

תולים שלטי הזמנה לעצרת

גם זה בטח יעניין אותך

משטח הנמל עברו לכיוון מרכז העיר והמשיכו במסע החלוקה שלהם עוד מספר שעות עד אזור פלורנטין. “שם היה מדהים,” אומר שחף, “רוני ואני נכנסנו לדבר ולחלק בתוך ברים, ומחוץ לברים קיבלו אותנו ממש כאילו אנחנו סלבס. הקנאביס נהיה סלב. לא אגזים אם אומר שמאות באו להצטלם איתנו וכולם ממש שמחו לדעת שיש עצרת ואמרו לנו תודה על הפעילות שאנחנו עושים.”

לחצו כאן לכל הפרטים על העצרת בחמישי

בניגוד למה שחשב, גילה שחף שלא כל המתעניינים הם קהל צעיר. “אני זוכר אבא אחד שבא עם שלושת ילדיו,” סיפר. ” הוא אמר כמה הוא מודה לנו, וכמה שהגיע כבר הזמן שבמדינה שלנו יבינו שהקנאביס צריך להיות חוקי. הוא גם ציין שהוא מעדיף שבני נוער היו מעשנים ולא שותים אלכוהול.”

לגליזציה בים

“אני עצמי לא חושב שני נוער צריכים לשתות או לעשן בכלל,” מציין שחף, “אך נחמד לדעת שישנה הבנה ברורה בציבור לגבי מה מזיק יותר”. מעבר לכך נשמעו ברחוב בעיקר התגובות הרגילות של “נמאס לנו מהרדיפה” ו”תנו לעשן בשקט”. אפשר לומר שהציבור הישראלי הרבה יותר פתוח למילה קנאביס ואף נראה כי אווירת השינוי מתפשטת במהרה.

האם הלגליזציה אכן במרחק נגיעה וכוס בירה? הפעילים מתכוונים לבדוק את הנושא שנית בקרוב…

תמונות נוספות מהמסע:

הזמנה לעצרת הלגליזציה

הזמנה לעצרת הלגליזציה

הזמנה לעצרת הלגליזציה

הזמנה לעצרת הלגליזציה

הזמנה לעצרת הלגליזציה

ראו עוד: פיות, עלי גראס ומסיבת טראנס: גדי וילצ’רסקי מעיר את יעל גרמן
ראו עוד: פיית הגראס הגיעה לדיזנגוף סנטר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר