שוק הקנאביס יצר 18,000 מקומות עבודה חדשים בקולורדו

קולורדו מכרה בשנת 2015 קנאביס חוקי בשווי מיליארד דולר והרוויחה מעל 100 מיליון דולר במיסים. לאורך השנה נפתחו במדינה מעל 18,000 מקומות עבודה חדשים במשרה מלאה ועד שנת 2020 צפוי שוק הקנאביס לעקוף את שוק הסיגריות. דוח חדש.

דוח חדש שפורסם ב’וושינגטון פוסט‘ מצא כי בשנת 2015 יצרה תעשיית המריחואנה בקולורדו לא פחות מ-18,000 מקומות עבודה חדשים במשרה מלאה. מדובר בקפיצה משמעותית לעומת הדוח הקודם שפורסם בשנת 2014 ומצא עלייה של כמה אלפי מקומות עבודה חדשים בלבד.

על פי הנתונים, שהופקו על ידי חברת הייעוץ ‘Marijuana Policy Group‘ מתוך מסמכים רשמיים שנמסרו על ידי רשויות קולורדו ועקבו אחר הפעילות במשך שנתיים, נמצא עוד כי השוק החוקי יצר פעילות כלכלית בשווי של 2.4 מיליארד דולר, כולל מיליארד דולר ממכירות קנאביס חוקי לבדן.

תעשיית קנאביס קולורדו
קנאביס בשווי מיליארד דולר נמכר בקולורדו בשנת 2015

הסיבה לגידול העצום במספר מקומות העבודה היא הדרישה של העסקים החדשים לשירותי-לווין. כך למשל המגדלים שוכרים מתחמים לגידול ורוכשים ציוד תאורה משוכלל, החנויות שוכרות שירותי אבטחה, עריכת דין והנהלת חשבונות וכן הלאה.

“אם זה נעשה נכון, תחת פיקוח ומיסוי הוגן, התעשייה יכולה להביא ליתרונות משמעותיים לכלכלת המדינה,” אומר עורך המחקר ומייסד MPG אדם אורנס.

תעשיית קנאביס קולורדו
שוק הקנאביס הרפואי מצטמצם. עיקר המכירות בשוק הקנאביס ה”רגיל”

בעוד שלעין בלתי מקצועית ייראה השינוי כעלייה בשימוש במריחואנה בקולורדו, עורכי המחקר מדגישים כי זה לא המקרה. “מכירות המריחואנה מתגברות בגלל שינוי באופן האספקה – ממכירות בלתי חוקיות בשוק השחור אל מכירות חוקיות בחנויות מפוקחות עם רשיון,” הם אומרים.

על פי הדוח עד שנת 2020 יותר מ-90% משוק הקנאביס יהיה מפוקח ויפעל תחת רשיונות מהמדינה. 10% הנותרים יגיעו ממגדלי קנאביס ביתיים שימכרו את התוצרת בשוק האפור לבסיס לקוחות שהצליחו לשמר.

תעשיית קנאביס קולורדו
עד שנת 2020 יעקוף שווי שוק הקנאביס את שווי שוק הסיגריות

מבחינת הרווחים של קולורדו ממיסוי שוק הקנאביס החוקי (121 מיליון דולר בשנת 2015) מצא הדוח כי כבר כיום הרווחים גבוהים פי 3 מאלו של תעשיית האלכוהול. עד 2020 מוערך כי רווחי המיסוי של שוק המריחואנה בקולורדו יגיעו עד 150 מיליון דולר ויעקפו בכך גם את הרווחים האדירים ממיסוי שוק הסיגריות החוקי.

בעוד פחות משבועיים יצביעו תושבי 5 מדינות נוספות בארה”ב האם לאשר מכירות קנאביס חוקיות בדומה לקולורדו. על פי סקרים לפחות 3 מהצעות החוק יזכו לרוב במשאלי העם שייערכו במקביל לבחירה בנשיא/ה החדש/ה של המעצמה הגדולה בעולם.

הדוח המלא:

http://www.mjpolicygroup.com/pubs/MPG%20Impact%20of%20Marijuana%20on%20Colorado-Final.pdf

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט