האם הקופי-שופס באמסטרדם יינצלו?

I amsterdam

על אף היותה של אמסטרדם יעד תיירותי פופולרי ביותר שהכניס לעירייה ולמדינה כספים רבים, פעלה בתקופה האחרונה המפלגה השמרנית בהולנד בכדי להגביל את אחוז ה-THC בחומרים הנמכרים בקופי שופס וכן למנוע מתיירים רכישה של חשיש בקופי שופס בהולנד.

התכנית של המפלגה השמרנית הפכה לחוק מדינה לקראת סוף שנת 2011 ויישומה בפועל אמור היה להתחיל ממש בימים אלו באזורים שונים בדרום הולנד.

צפו בכתבה של יגאל מוסקו מחדשות ערוץ 2: “הפרידה מהג’וינטים של אמסטרדם”:

התקווה חזרה לתומכי הקנאביס ובעלי הקופי-שופס

אך ייתכן וג’ה (Jah) הגיע לעזרת חובבי הקנאביס שכן לפני מספר ימים, ב-23 לאפריל, התפרקה ממשלת הולנד בפתאומיות בעקבות בעיות תקציביות חמורות.

מלכת הולנד קיבלה את ההתפטרות שהגיש ראש הממשלה לאחר שהשיחות על התקציב כשלו. חירט וילדרס התנגד לאימוץ הכללים של האיחוד האירופי והסביר: “אנחנו לא רוצים שהגמלאים שלנו יסבלו למען הדיקטטורים בבריסל”.

גם זה בטח יעניין אותך

ראש ממשלת הולנד מארק רוטה וכל הקבינט הממשלתי הגישו כבר את מכתבי ההתפטרות באופן רשמי ובקרוב ייקבע מועד לבחירות חדשות בהן, כך מקווים ההולנדים, תיבחר ממשלה אשר תתנגד לחוק המריחואנה החדש במדינה.

קופי-שופ - חנות הולנדית לממכר מריחואנה וחשיש

נציגי הקופי-שופס פונים לבית המשפט

במקביל, נציגי הקופי-שופס, אשר חוששים לפרנסתם שתיפגע בעקבות החוק החדש, התאגדו והגישו עתירה לבית המשפט בטענה שחוק המריחואנה הינו הפרה בוטה של החוקה ההולנדית.

הבעלים של הקופי-שופ הנודע “GreenHouse CoffeeShop”, פירט על העתירה לבית המשפט: “החוקה ההולנדית קובעת שכל מי שנמצא בהולנד זכאי ליחס שווה ושהפליה על רקע דתי, תרבותי, פוליטי, גזעני או מיני אסורים בתכלית האיסור. על כן, החוק החדש הינו הפרה של החוקה שכן הוא מתיר הפליה של זרים (תיירים) במדינה.”.

מחר בבוקר (27/04), מספר ימים לפני התאריך בו אמור לצאת לפועל יישומו של החוק החדש, צפויה להינתן החלטה בבית המשפט בנוגע לעתירה.

בית המשפט בהולנד קבע: תיאסר מכירת קנאביס לתיירים

בית המשפט ההולנדי קבע הבוקר, 27/04/12 כי מעתה תיאסר מכירת מריחואנה וחשיש לתיירים

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר