טוען...

הצצה ראשונה: “עם ישראל היי” – סרט דוקומנטרי חדש

“עם ישראל היי” – צפו בפרומו לסרט הדוקומנטרי החדש והראשון מסוגו שהופק בישראל. הסרט עוסק בנושא הקנאביס, הלגליזציה והמלחמה בסמים.

הצצה ראשונה: “עם ישראל היי” – סרט דוקומנטרי המציג בפעם הראשונה ובאופן מקיף ומעמיק את נושא השימוש בקנאביס בישראל, דרך הסתכלות תרבותית, חברתית, פוליטית וכלכלית ומראה בצורה מרתקת איך הקנאביס הפך להיות חלק בלתי נפרד מתרבות החיים בישראל.

הסרט, בהפקתו של הבמאי ניסן כץ, אשר הפיק בין השאר את הסרטים “הודו לה’ כי טוב” ו-“שוקו בננה בצפון קרוליינה“, עוקב אחר סיפורם של הסמים הקלים בישראל, שכיחות השימוש בהם, הדעות בעד ונגד המלחמה בסמים והיתרונות הכלכליים והחברתיים שבלגליזציה של קנאביס.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג – מתוך הפרומו לסרט

הסרט, שעתיד לצאת לאקרנים במהלך שנת 2014, יסקור את הנושא החברתי וינסה להבין מי בעצם משתמש היום בקנאביס בישראל. בנוסף מנסה הסרט להבין מאיפה מגיע החומר, כולל תהליך הגידול וההברחות ועוקב אחר המאבק הציבורי לשינוי החוק.

בסרט נוכל ללמוד גם על תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל ומי עומד מאחוריה וכמובן על המשמעות הכלכלית הכרוכה בשינוי חוקי הקנאביס – מי מרוויח מהתעשייה הלא חוקית וכמה תרוויח המדינה מלגליזציה.

גילי, נתפס על גידול קנאביס
גילי, נתפס על גידול קנאביס – מתוך הפרומו לסרט

נושאים אלו ואחרים ישתלבו ביחד בעזרת ראיונות, צילומים בשטח, קטעי ארכיון, קריינות ומוסיקה לסרט מרתק ומעניין שיציג כאמור בפעם הראשונה בצורה מקיפה ועמוקה את נושא תרבות הסמים הקלים במדינת ישראל.

ניסן כץ - עם ישראל היי
ניסן כץ, מפיק הסרט החדש “עם ישראל היי”

“המטרה העיקרית שלי בהפקת הסרט היא לנסות ולנפץ קצת מהסטיגמות והטאבו סביב נושא הקנאביס,” אמר כץ לכתב המגזין. “אני רוצה לתת לציבור מידע מגוון ואמיתי יותר על כל הנושא: על הנזקים וההשלכות הרפואיות, על החוק נגד השימוש, להראות שיש פה הרבה אינטרסים מכל הכיוונים – בעיקר כלכליים – בעד ונגד הלגליזציה של הקנאביס ולהראות שצריך בעצם לפתוח את הראש, לראות גם מה קורה בעולם ולבחון האם האיסור על קנאביס הוא נכון.”

“הסרט יוצג בצורה אובייקטיבית ככל האפשר ובו נראיין דמויות שיציגו את שני הצדדים,” המשיך. “נשתמש בקריינות מציגה ולא קריינות שופטת או מחליטה וניתן לאנשים ברחוב להגיד את מה שהם חושבים. זה יהיה סיפור מעניין, אך גם בעל חשיבות ומידע לימודי מרתק. הסרט יהיה קצבי ומרתק ואני מבטיח שיהיה כיף לצפות בו.”

עם ישראל היי – הפרומו

בפרומו הקצר לסרט, שפורסם השבוע לראשונה, ניתן לצפות בגילי, שנעצר על ידי המשטרה לאחר שגידל קנאביס, ח”כ תמר זנדברג, המובילה את המאבק הפוליטי ללגליזציה של מריחואנה בישראל, אמיר ויטמן, מומחה לכלכלה אשר מסביר מדוע שווה לכולנו לתמוך בלגליזציה וכמובן – עמדות הציבור הרחב ביחס לנושא הרגיש שתופס כותרות בעת האחרונה.

צפו בפרומו לסרט:

ראו גם: דוקו-מריחואנה: סרטים תיעודיים באורך מלא
ראו גם: גראס – הדוקומנטרי החדש של ד”ר סנג’י גופטה
ראו גם: מארלי – סרט דוקומנטרי חדש על חייו של בוב מארלי
ראו גם: מדינה בהיי – סרט דוקומנטרי חדש על תעשיית הקנאביס של קולורדו

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר