ח”כ גוטליב הגישה הצעת חוק לפיה שימוש עצמי בקנאביס יהיה חוקי

האם הקנאביס יהפוך לחוקי לשימוש עצמי? ח"כ טלי גוטליב (הליכוד) הגישה הבוקר הצעת חוק, לפיה החזקת קנאביס בכמות של עד 15 גרם לא תיחשב כעבירה בכלל, גם לא כעבירת קנס כמו היום. בתשובה למגזין קנאביס היא מסבירה מדוע לא הגישה הצעת חוק ללגליזציה

ח”כ טלי גוטליב (הליכוד) הגישה הבוקר הצעת חוק חדשה, שעיקרה הפיכת הקנאביס לחוקי לשימוש עצמי, זאת על ידי הוספת סעיף לפקודת הסמים שייקבע שהחזקת קנאביס בכמות של עד 15 גרם לא תיחשב עבירה בכלל, גם לא עבירת קנס כפי שקבוע כיום.

בתשובה לשאלת מגזין קנאביס מדוע לא הגישה הצעת חוק ללגליזציה מלאה, הסבירה ח”כ גוטליב: “אני לא עושה לגליזציה מלאה כי אני לא מובילה את המהלך הזה, הוא חסר סיכוי. אני רוצה לדאוג לאוטונמיית הפרט, זה הצעד הראשון החשוב ביותר וגם הריאלי ביותר”.

על פי הנכתב בהצעת החוק, “מוצע להוסיף לפקודה הוראה הקובעת כי החזקת סם מסוג קנאביס על ידי בגיר לצריכתו העצמית לא תהווה עבירה לפי הפקודה”, וכי “אין לקבל עוד תפיסה שמרנית שתאפשר העמדה לדין בעבירת החזקת סם מסוג קנאביס על ידי בגיר לצריכה עצמית”.

ח"כ טלי גוטליב
“המהלך ללגליזציה מלאה חסר סיכוי” – ח”כ טלי גוטליב

“יודגש כי אך ורק החזקת קנאביס לצריכה עצמית על ידי בגיר תבוטל כעבירה,” נכתב עוד. “יתר העבירות בפקודה המתייחסות לקנאביס כגון הספקת קנאביס לקטין, גידול וכו’, נותרות בעינן. אין להסתפק בהפיכתן לעבירות קנס, יש לשנות מדיניות ולאפשר לבגיר לצרוך לשימוש עצמי”.

כאמור, כיום, לאחר שבאפריל 2022 אושרה אי הפללה של קנאביס, החזקת קנאביס בכמות של עד 15 גרם לשימוש עצמי היא עבירת קנס שהעונש בגינה הוא 500 ש”ח, ללא תנאי לגבי מספר הפעמים כפי שהיה במודל הקודם בין 2018 ל-2022. השינוי המוצע על ידי ח”כ גוטליב הוא לקבוע שלא יינתן גם קנס במקרים כאלה.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר