הצעת חוק חדשה תהפוך את אילינוי למדינה ה-11 שמאשרת לגליזציה בארה”ב

מושל אילינוי החדש עומד בהבטחת הבחירות שלו ומציג הצעת חוק להסדרת שוק קנאביס חוקי לבגירים: החזקה של עד 30 גרם, גידול של 5 צמחים, ופתיחת חנויות. חלק מרווחי המיסים ממכירות הקנאביס החוקיות יושקעו בשיקום קהילות המיעוטים אשר סבלו מאפליה באכיפת מדיניות הסמים.

מושל אילינוי החדש, ג’יי.בי פריצקר, הכריז על תוכנית להסדרה של שוק קנאביס חוקי לבגירים במדינה (לגליזציה), כתחליף למודל הנוכחי של אי-הפללה שקיימת כרגע במדינה.

הצעת חוק חדשה, אותה חשף פריצקר ביום שבת (4.5), תתיר מכירה חוקית של קנאביס למטרות פנאי, גידול של עד 5 צמחים, והחזקה של עד 30 גרם קנאביס עבור תושבי המדינה, ועד 15 גרם קנאביס עבור מי שאינו תושב.

מושל אילינוי היהודי ג'יי.בי פריצקר, בביקור בבית חב"ד
מושל אילינוי היהודי ג’יי.בי פריצקר, בביקור בבית חב”ד

פריצקר הודיע כי הגיע להסכם עם המחוקקים הבולטים במדינה, בה שני בתי המחוקקים הם בשליטה דמוקרטית, אשר יאפשר את העברת החוק והחלתו עד הראשון בינואר 2020.

עם זאת, הרישיונות הראשונים עבור יצרנים וחנויות קנאביס יונפקו רק בחודש מאי 2020, כך לפי משרד המושל.

אם הצעת החוק תעבור, כפי שאכן מצופה מהצעה שמקודמת על ידי מושל דמוקרטי בבית נבחרים וסנאט דמוקרטיים, אילינוי תצטרף ל-10 מדינות אחרות בארה”ב שכבר עשו לגליזציה של קנאביס למטרות פנאי, כולל מישיגן השכנה.

“הצעת החוק הזאת מתחילה לתקן כמה עוולות היסטוריות כנגד קהילות מיעוטים, אשר סבלו מאפליה במדיניות הסמים ובאכיפתה”, אמר המושל החדש, והדגיש כי חלק נכבד מרווחי המיסים יושקעו ספציפית בקהילות אלו.

קנאביס רפואי כבר חוקי באילינוי, ולגליזציה למטרות פנאי הייתה אחת מהבטחות הבחירות של פריצקר, שאומר כי הרווחים העתידיים מתעשיית הקנאביס החוקי במדינה יעזרו לה לטפל בבעיות הכלכליות הקשות שלה.

החקיקה החדשה גם תמחק באופן אוטומטי חלק מההרשעות הפליליות על עבירות קנאביס – כ-800 אלף תיקים פליליים על פי הדיווח ברולינג סטון.

בנוסף מגדירה הצעת החוק כיצד יחולקו רווחי המיסים ממכירות קנאביס חוקיות: 35% מהמיסים יופנו לתקציב המדינה הכללי ו-25% יופנו ל’קרן לשיקום קהילות’ אשר תשקיע את הכסף בקהילות שנפגעו הכי קשה ממדיניות סמים מפלה.

עוד 10% מהמיסים ופנו לתשלום חובות של המדינה, ושאר הכסף יופנה למוסדות לבריאות הנפש, מוסדות גמילה, מענקים עבור רשויות אכיפה, וחינוך והסברה בנושאי סמים והתמכרות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר