הצעת חוק חדשה: קנס כספי בלבד על החזקת מריחואנה

הצעת חוק חדשה שהגישה ח”כ תמר זנדברג מ’מרצ’ תגדיר מחדש את העונשים על החזקת מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי. צרכני הקנאביס לא יוגדרו כעבריינים פליליים וקנסות כספיים בלבד יוטלו על אלו שייתפסו עם עד 15 גרם קנאביס.

כפי שהבטיחה בתחילת השנה, ח”כ תמר זנדברג הגישה הבוקר הצעת חוק חדשה לפיה צרכני הקנאביס בישראל והמחזיקים מריחואנה או חשיש לשימוש עצמי (עד 15 גרם) לא יוגדרו עוד כעבריינים פליליים (הפסקת הפללה – דה-קרימינליזציה).

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג

במידה ותתקבל הצעת החוק יוכל כל אזרח בישראל לגדל עד 5 שתילי מריחואנה בביתו, כל עוד לא יהיו נגלים לעין ולא יופץ ריח לשטחים ציבוריים. בנוסף תותר החזקת עד 25 זרעי קנאביס, אך ייבוא של זרעים מחו”ל תחשב כעבירה בגינה יוטל קנס של עד 1,000 ש”ח.

מי שייתפס מחזיק מריחואנה או חשיש במשקל של למעלה מ-15 גרם (שימוש עצמי) ועד 150 גרם ייסתכן בעונש של עד 1,000 ש”ח קנס ועד 3 חודשי מאסר.

עם זאת, מי שיגדל קנאביס בכמות העולה על 5 שתילים (החזקה למטרות סחר), ייסתכן בעונש של עד 500,000 ש”ח ועד חמש שנות מאסר.

אם הצעת החוק תזכה לתמיכה, תצטרף ישראל לשאר המדינות שהתקדמו למדיניות אי-הפללה כמו: הולנד, צ’כיה, גרמניה, קנדה, בלגיה, שוויץ, דנמרק, קרואטיה, חלק ממדינות אוסטרליה, מכסיקו, פרו, צ’ילה, ברזיל, קולומביה, אקוודור, איראן וחלק ממדינות ארה”ב.

ח”כ זנדברג על הצעת החוק החדשה:

“הגיע הזמן להפסיק את מדיניות הרדיפה השגויה והבזבזנית של משתמשי הקנביס,” אמרה ח”כ זנדברג. “לאט לאט האמת יוצאת לאור, והיא שקנביס אינו מזיק או ממכר, לפחות לא יותר מחומרים חוקיים אחרים, וכי השימוש בו הוא חלק מאורח חיים נורמטיבי ושאינו פלילי. אני מצפה מחברי וחברות הכנסת שהתנסו בעישון קנביס (אלו שהיו אמיצים\ות מספיק כדי להודות) לתמוך בהצעת החוק ולהסתכל למציאות בעיניים. בואו נשנה את המדיניות המיושנת ונתאים את החקיקה למציאות של כולנו”.

החוק צפוי לעלות להצבעה במליאת הכנסת בעוד כחודשיים.

הצעת החוק הקודמת שהגישה זנדברג וקראה להעביר את הקנאביס לרשימת החומרים בעלי תועלת רפואית, נפלה בוועדת השרים לפני מספר חודשים.

ראו גם: תמר זנדברג: “עישנתי קנאביס – זה מעשה נורמטיבי לחלוטין”

מסמך הצעת החוק המלא:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/decriminalize-zandberg.pdf

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר