הצעת החוק לאי הפללה נדחתה ב-3 חודשים נוספים

בגלל סכסוך בין ‘הליכוד’ ל’בית היהודי’: ועדת השרים דחתה הבוקר (א’) ב-3 חודשים את הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס שהוגשה על ידי ח”כ שרן השכל – עד אחרי חזרת הכנסת מפגרה.

מזה שבועות ארוכים שח”כ שרן השכל מנסה להעלות להצבעה בועדת השרים את הצעת החוק שלה לאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל – הצעה שבניגוד להצעתו של שר המשטרה ארדן, מבקשת לבטל לחלוטין את הפללת צרכני הקנאביס – ללא איום פלילי גם בתפיסה הרביעית כפי שדורש השר.

על פי סיכום מוקדם בין השכל לארדן נקבע כי הצעתה – זו שללא הפללה כלל – תאושר בועדת השרים בהסכמת שר המשטרה, תעלה לאחר מכן להצבעות בכנסת, ורק לפני אישורה הסופי תעבור תיקונים שיתאימו לדרישות של ארדן ולהצעת החוק שלו הקובעת הפללה החל מהתפיסה בפעם הרביעית.

הצעה זו של השכל מוגשת פעם אחר פעם בשבועות האחרונים, אך למרות הסכמת ארדן ועדת השרים בוחרת לדחותה בשבוע נוסף בכל פעם בתירוץ אחר – לעתים בגלל התנגדותה של שרת המשפטים שקד יו”ר הועדה ולעתים בגלל התנגדותו של שר הבריאות ליצמן.

ח”כ השכל טענה לאורך השבועות בתגובה כי מדובר בהתנכלות אישית של שרת המשפטים שקד כלפיה וכלפי מפלגתה במסגרתה היא מתנגדת לכל הצעות חוק של ‘הליכוד’.

סירוב נמשך זה להצביע על הצעת החוק בועדת השרים אף הוביל את ח”כ השכל להחרים את כל הצעות החוק שמגישה מפלגת ‘הבית היהודי’ – כחלק מסכסוך כללי שמתחולל בימים אלו בין שתי המפלגות.

גם זה בטח יעניין אותך

במסגרת סכסוך זה אף הודיע הבוקר השר יריב לוין על וטו כנגד כל החוקים של ‘הבית היהודי’ בועדת השרים, זאת בגלל מחלוקת בין דוד ביטן לשרה שקד, לאחר שעוזרה של שקד ניתק בשבוע שעבר את הטלפון בפניו של ביטן לאחר אי הסכמות ביניהם.

לאחר דחיות חוזרות של שבוע בכל פעם, הבוקר (א’) החליטו כנראה שרת המשפטים שקד ושר המשטרה ארדן לדחות שוב את הצעת החוק של ח”כ השכל, אך הפעם בשלושה חודשים – עד לאחר חזרת הכנסת מפגרה אליה תצא בעוד מספר שבועות.

“הדיון בהצעה נדחה בשלושה חודשים ונקבע כי בכל מקרה יחזור לדיון לפני קריאה ראשונה,” נכתב במסמך סיכום הדיון שהגיע לידינו.

החלטת ועדת השרים: דחיה נוספת של הצעת החוק לאי הפללה
החלטת ועדת השרים: דחייה נוספת של הצעת החוק לאי הפללה

ייתכן והדחייה באה בנסיון למסמס את הצעת החוק של ח”כ השכל ולהתישה מלהמשיך במאבק – זאת על מנת לאפשר הכנה מסודרת של הצעת חוק ממשלתית שתנוסח על ידי צוות מיוחד של משרדי הבט”פ והמשפטים לבדם.

הצעה זו של ארדן, כפי שתיארה במסיבת העיתונאים הזכורה, תקבע קנסות במקום הפללה רק בשתי הפעמים הראשונות בה נתפסים, טיפול או התנדבות בפעם השלישית ועד אפשרות להליך פלילי בפעם הרביעית.

למרות שככל הנראה אין בכוונתה לעשות זאת, באפשרותה של השכל להעלות כעת את הצעת החוק שלה להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת כבר ביום ד’ הקרוב (1.3). אם תעשה זאת תוכל הכנסת לאשר את ההצעה, שבכל מקרה תיאלץ להמתין את שלושת החודשים עד לאישורה בועדת השרים או להצבעה נוספת בקריאה ראשונה, שנייה וכן הלאה.

השרה שקד והשר ארדן סירבו להגיב לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר