מגלגל...

ישראל לא – חיזבאללה כן? לבנון רוצה לייצא קנאביס לחו”ל

ממשלת לבנון מעריכה כי ביכולתה להרוויח מיליארד דולר מתעשיית קנאביס רפואי חוקית. דו”ח מיוחד שהפיקה חברת היעוץ היוקרתית ‘מקינזי’ לבקשת הממשלה ממליץ על המהלך כפתרון למשבר הכלכלי. “האיכות שלנו היא מהטובות בעולם,” אומר שר הכלכלה.

אתר ‘בלומברג’ מדווח כי אחת ההמלצות של חברת היעוץ ‘מקינזי‘ לממשלת לבנון היא לגדל ולייצר קנאביס רפואי על מנת לצאת מהבור הכלכלי אליו נקלעה.

מאחר ולבנון סובלת מבעיות רבות של שחיתות וחובות עצומים, ביקשה הממשלה המקומית מהחברה היוקרתית להפיק עבורה דו”ח המלצות מיוחד ותכנית כלכלית מסודרת.

במקינזי סיפקו כמה המלצות לצעדים שיבלמו את ההאטה הכלכלית של לבנון, בין השאר כדי להציג לקהילה הבינלאומית שהמדינה מתכוונת ברצינות לקדם שינוי בהתנהלותה הכלכלית.

בין שאר ההמלצות של מקינזי לממשלה הלבנונית, לצד עידוד התיירות ופתיחת שווקים חדשים, גם המלצה לקדם שני סוגי גידולים: אבוקדו וקנאביס רפואי.

ראאד ח’ורי, שר הכלכלה הלבנוני, אמר על פי הדיווח כי “יישום ההמלצות הוא חיוני אם לבנון רוצה שהקהילה הבינלאומית תעניק לה את ההלוואות שביקשה” וכן ש”הכל כרוך זה בזה”, כך לדבריו.

נכון להיום בלבנון גדל המון קנאביס, בעיקר בעמק בקאע (ראו כאן), אך לא באופן חוקי ומסודר ובשליטה בלעדית של החיזבאללה.

על פי הדיווח ח’ורי אמר כי לבנון יכולה להתיר את גידול הקנאביס בחוק ולהתחיל לייצא קנאביס רפואי.

“האיכות שיש לנו היא אחת הטובות בעולם המערבי”, אמר, והדגיש כי תעשיית קנאביס יכולה להכניס למדינה מיליארד דולר.

במקרה ולבנון אכן תקים ענף קנאביס רפואי לייצוא, בהחלט סביר כי חיזבאללה ישלוט בעסק החדש והפורה.

כזכור גם ישראל מתכננת זמן רב לייצר קנאביס רפואי לייצוא, אך המהלך נתקע במשרדי הממשלה ונכון להיום לא נראה פתרון באופק.

חקלאי ישראלי שקיווה להיכנס לענף הקנאביס הרפואי מסר בתגובה למגזין קנאביס כי “חיזבאללה צריך לתת חיבוק גדול לארדן על מיליארד דולר שירוויחו” וכן ש”התנהלות ארדן היא פגיעה למעשה בבטחון המדינה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר