הפתעה: פחות מעשני מריחואנה בגילאי 12-17 במדינות שאישרו לגליזציה

דו”ח פדרלי חדש מטעם הממשל האמריקני בדק את נתוני השימוש בקנאביס אצל בני נוער בשנים האחרונות ומציג נתונים מפתיעים: ירידה באחוזי השימוש במריחואנה וחשיש בקרב גילאי 12 עד 17 במדינות שהפכו את הקנאביס לחוקי.

בניגוד לאזהרות הנשמעות מצד הרשויות והגורמים המתנגדים ללגליזציה, נראה שהסדרת שוק הקנאביס והפיכת הענף לחוקי לא מובילה לעלייה בשימוש בקרב בני נוער – אלא דווקא להפך.

נתונים חדשים מסקר NSDUH (‘הסקר הלאומי על סמים ובריאות’), שנערך על ידי ארגון SAMHSA (‘המנהל לבריאות הציבור ושימוש בסמים’) במימון של הממשל הפדרלי בארה”ב, מראה כי במרבית המדינות שאישרו לגליזציה נרשמה ירידה בשימוש בקנאביס בקרב בני ובנות גילאי 12 עד 17.

כך למשל בקולורדו, שפתחה חנויות קנאביס חוקיות בשנת 2014, נרשמה ירידה של כמעט 20% בצריכת קנאביס על ידי בני נוער, מ-11.13% בשנים 2014-2015 ל-9.08% בשנים 2015-2016.

נתונים דומים נמצאו גם במדינות וושינגטון, אורגון, מיין, מסצ’וסטס וקליפורניה שגם הן אישרו הקמת שוק קנאביס חוקי בשנים האחרונות, כמו גם בוושינגטון די.סי הבירה (מחוז קולומביה).

מדינת אלסקה היא היחידה מבין 8 מדינות הלגליזציה בארה”ב בה נרשמה עלייה מסוימת באחוזי צריכת הקנאביס בקרב בני נוער, אם כי קטנה בלבד.

למעשה נרשמה ירידה באחוזי צריכת קנאביס בקרב בני נוער בכל ארה”ב, אם כי בפער נמוך יותר מאשר בוושינגטון וקולורדו – שתי המדינות הראשונות שאישרו לגליזציה.

הנתונים ממדיננות הלגליזציה בארה”ב הפוכים לאלו של ישראל למשל, כאן נרשמה בשנים האחרונות עלייה משמעותית בצריכת קנאביס בקרב בני נוער.

התוצאות המלאות:

חדשות