הפלסטינים נרעשים: מתקן גידול קנאביס הידרופוני נתפס לראשונה

כל הקומה השנייה של בית מגורים פרטי בשכונת ניעלין שבמערב רמאללה הוסבה לגידול קנאביס בשיטה הידרופונית על בסיס מים. כוחות משטרה ותביעה שפשטו על המקום נדהמו ממתקן הגידול המשוכלל בו נתקלו לראשונה.

במוצאי שבת איתרו אנשי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית אולם ובו כ-600 צמחי קנאביס שטופחו בטכנולוגיה מתקדמת על בסיס מים (גידול הידרופוני).

סוכנות הידיעות הערבית “מען” (Maan News) מדווחת כי דובר משטרת הרש”פ היה נרעש מהגילוי הנדיר ומ”האיכות הטכנולוגית” שנחשפה במבנה אליו פרצו שוטרי הרש”פ בשכונת ניעלין שבמערב רמאללה.

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

הדיווח באתר הסוכנות נשא את הכותרת “טכנולוגיה חדשה לגידול סמים בפלסטין” ובו תיאור כיצד אותר המתקן לאחר איסוף מידע מודיעיני מדויק על ידי המחלקה למלחמה בסמים במשטרת מחוז רמאללה.

עם איתור המתקן פשטו כוחות המשטרה על המקום כשהם מלווים בנציגי פרקליטות וכוחות הביטחון הלאומי של הרש”פ. הם הקיפו את המקום והנחו את נציגי התביעה הציבורית להיכנס אליו.

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

על פי הדיווח “בתוך הבית הדו-קומתי נמצאה בקומה הראשונה משפחה ובקומה השנייה ציוד לגידול קנאביס בטכניקות חקלאיות מודרניות, מתוחכמות וברמה גבוהה”.

דובר הרש”פ תיאר את צורת הגידול בשיטת “הידרו” (הידרופוניקה – גידול צמחים על בסיס מים) ואמר כי “תהליך החקלאות עובר שלבים רבים, כשהשלב המתקדם ביותר הוא הידרופוניקה”.

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

מתקן גידול קנאביס הידרו רמאללה

“דרך צינורות פלסטיק מועברים מים לשתילים, זאת תוך כדי תהליך טיהור קבוע של המים,” סיפר. “לאחר מכן השתילים מועברים לחדר אחר ומעובדים בקרקע כדי להשלים את תהליך הטיפוח”.

לדבריו זו הפעם הראשונה בה הם תופסים מתקן גידול קנאביס בשיטה הידרופונית. “זה הראשון מסוגו שנשלט ברמה כזו ועם ציוד חקלאות מדויק בפיקוח של הנדסה ובקרה על תהליכי מיזוג אוויר, קירור, תאורה וגידול,” הסביר.

אדם אחד נעצר בחשד כי ניהל את המקום.

חדשות