טוען...

מחאה ספונטנית: מטופלים הפגינו מול ביתו של מנהל הקנאביס יובל לנדשפט

מטופלי הקנאביס הרפואי החליטו להחריף את המאבק והגיעו לפני שעה קלה אל ביתו של מנהל היק"ר יובל לנדשפט, האחראי על רפורמת הקנאביס הרפואי והמחדלים שהביאה עמה.

כ-30 מטופלי קנאביס רפואי הגיעו לפני שעה קלה באופן ספונטני לביתו מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט, האחראי על המחדלים ברפורמת הקנאביס הרפואי.

כתובתו של לנדשפט, ברח’ האתרוג 5 ראש העין, נחשפה ברשת לפני מספר ימים והמטופלים החליטו ליזום הפגנה מול ביתו.

בין השאר מוחים המטופלים על עובשים בקנאביס הרפואי, עליית מחירים חדה, מחסור בקנאביס בבתי המרקחת ושלל טענות שמשרד הבריאות אינו מצליח למצוא להן פתרון.

המטופלים הביאו עמם למקום מגבר ומספרים בקול אחד אחרי השני את סיפורם האישי ואת הקשיים איתם הם מתמודדים.

“אני בת 54 ועומדת למות, הבנאדם הזה יגרום לבנות שלי להישאר בלי אמא,” קראה אחת המפגינות. “הוא מסרב לתת לי טיפול שיאפשר לי לעמוד על הרגליים, אני נוטלת תרופות והוא צוחק לי בפנים”.

עוד הוסיפה, תוך שהיא בוכה, כי “בכוונתי להגיש תביעה בבית המשפט, הכנתי צוואה, אני ארדוף אותו מהקבר, כל הגוף שלי הרוס”.

מטופל אחר, חולה אפילפסיה, טען כי בעקבות הרפורמה עלו מחירי הטיפול.

“השמן שעלה לי 370 שקל עבור 6 בקבוקי שמן עולים עכשיו 270 שקלים על כל בקבוק, וזה אחרי שלנדשפט הבטיח ירידה במחירים והטבה למטופלים,” אמר. “אני הולך לשלם 1,000 ש”ח עכשיו כל חודש, שלא לדבר על אמהות לילדים עם אוטיזם ואפילפסיה”.

מפגינה נוספת סיפרה “אחותי נפטרה לפני חודש, חילקנו את זמננו בין לטפל בה לבין ביורוקרטיה, זה שאין קנאביס. היא קיבלה מורפיום, קטמין, מגוון סמים. קנאביס עזר לה עם כמה שפחות תופעות לוואי ונתן לה חיים. יובל לנדשפט אחראי על זה שנגמר הקנאביס”.

למרות הדברים, שנחשפו בפני שכניו של לנדשפט, הוא עצמו שוהה בימים אלה בחו”ל. עם זאת המטופלים מתכוונים להגיע למקום שוב בקרוב.

ברשתות החברתיות הופצה גם התמונה הזו, כמחאה נגד לנדשפט:

מחאה נגד יובל לנדשפט קנאביס רפואי
שלט מחאה נגד יובל לנדשפט שנפוץ ברשתות החברתיות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר