מגלגל...

הפגנה מול משרדי פנאקסיה: “גובים כסף – לא נותנים שירות”

לאחר שבועות של שירות לקוי כולל חוסר מענה, גבייה ללא אספקה, שיווק מוצרים שגויים ועוד, הגיעו היום מטופלים להפגין מול משרדי חברת "פנאקסיה" בלוד. במקביל הוגשה תלונה במשטרה ובמשרד הבריאות נגד החברה. מנכ"ל החברה דדי סגל: "מתנצלים".

מטופלים הפגינו היום (ג’) מול משרדי חברת התרופות “פנאקסיה” ברח’ בת-שבע 1, לוד, במחאה על השירות הכושל שהחברה מספקת, או יותר נכון לא מספקת, בשבועות האחרונים. דוגמאות רבות לכך ניתן למצוא בפורום קנאביס (כאן), כולל צילומי מסך מהתכתבויות עם מוקד ההזמנות, זמני המתנה ארוכים שבסופם מתנתקת השיחה, ועוד.

“לוקחים כסף – לא נותנים שירות”

בין השאר מלינים החולים על כך שהחברה גובה תשלום מבלי לספק סחורה, משלוחים מבוטלים ברגע האחרון או שפשוט לא מגיעים ללא הודעה מוקדמת, אין מענה במוקד הטלפוני של החברה או באתר האינטרנט, ומי שכן מצליח לקבל אספקה מקבל מוצרים וזנים מסוגים שלא הזמין. “את הכסף הם לוקחים אבל שירות הם לא נותנים,” אומר מטופל, חולה סרטן, בשיחה עם מגזין קנאביס.

תלונות מטופלים נגד חברת פנאקסיה (צילום מסך: פורום קנאביס)
תלונות מטופלים נגד חברת פנאקסיה: מימין – ביצוע הזמנות שגויות, משמאל – גבייה ללא אספקה (צילום מסך: פורום קנאביס)

גורמים המעורים בענף מספרים למגזין כי ייתכן שהליקויים בשירות החברה נובעים ככל הנראה מעומס גובר הנגרם מכך שהחברה, המחזיקה גם במפעל וגם בבית מרקחת, החליטה לכאורה להעביר כמעט את כל הסחורה מהמפעל בבעלותה רק אל בית המרקחת שבבעלותה (לומינרה פארם) ומונעת אספקה גם אל בתי מרקחת מתחרים. אפשרות מנוגדת היא הפוכה, כלומר שבתי המרקחת מחרימים את פנאקסיה מאחר והיא מנהלת בית מרקחת מתחרה. ייתכן גם שהעומס נגרם מחרם שהכריזו המטופלים נגד הרשת המתחרה סופר פארם.

הפגנה מול משרדי פנאקסיה: “נגיע כל יום”

בהפגנה שנערכה היום מול משרדי החברה צעקו המטופלים: “אתמול הייתי אמור לקבל משלוח והם לא הגיעו, אנחנו כאן כדי לשאול אותם איפה התרופה שלנו. נבוא לכאן כל יום עד שנקבל קנאביס בצורה סדירה. אנחנו קוראים למנהלי פנאקסיה לרדת לדבר איתנו, אחרת נפגין כאן כל יום. למה אתם טוענים שמטופלים השתמשו במרשם שלהם למרות שהם לא השתמשו.”

הפגנת מטופלים מול משרדי פנאקסיה בלוד (צילום: אבי, מטופל)

עוד המשיכו המפגינים: “למה הלומי קרב של צה”ל שנשלחו למלחמה על ידי המדינה לא ישנים בלילה כי פנאקסיה קובעים איתם שעה ולא מגיעים. למה ילדים אפילפטיים צריכים לעבור פרכוסים בגלל שפנאקסיה מבריזים להם. בואו תסבירו למה משפחות צריכות לשבת על הטלפון במקום לטפל בילדים שלהן. רוצים להרוג אותנו?”

“למה אתם אומרים שהשתמשתי במרשם שלא נגעתי בו מעולם,” הוסיף אבי, אחד המטופלים, שצילם את האירוע. “למה מטופלים לא מקבלים קנאביס. הזמן שלי שווה כסף ואני נאלץ להמתין 4 שעות לשליח והוא לא מגיע. פנאקסיה ישלמו לי את הכסף הזה? אני לא ישן בלילה…”

מנכ”ל פנאקסיה: “מתנצלים”

כעבור מספר דקות ירד מנכ”ל פנאקסיה, דדי סגל, אל המפגינים. לאחר ששמע את הטענות הזמין אותם להיכנס למשרד. בפגישה במשרד הסביר סגל כי “מדי יום הבנות עונות ל-1,200 שיחות ביום. היו כאן 10 בנות אבל פנאקסיה שילשה את כמות הבנות. שיחה ממוצעת שהיתה לוקחת לנו דקה באסדרה הישנה, עכשיו לוקחת 13 דקות. אנחנו לא מושלמים ומתנצלים, אבל צריך להבין את המצב בו אנחנו חיים”.

אחד המפגינים החל לבכות ובתגובה אמר סגל כי “אם קרה שהיתה טעות אני מתנצל. אני מבין את הכאב שלך”. המפגינים השיבו: “אתם לא מבינים, אנחנו מיואשים. בחודש ספטמבר לא קיבלתי אספקה. בחודש אוקטובר ישבתי כל החודש על הטלפון ללא מענה. ביום האחרון נאלצתי לקחת מה שיש בבתי מרקחת. אמרו לי שיגיע המשלוח, אבל לא הגיע. אמרו לי שהשתמשתי ברישיון, אבל זה לא קרה.”

תלונות הוגשו למשטרה ולמשרד הבריאות

זו הפעם השנייה בשבועיים האחרונים בה מגיעים מטופלים אל משרדי פנאקסיה. אהרון לנדובר, מטופל ותיק, הגיע גם הוא אל המקום בשבוע שעבר ודרש לוודא שההזמנה שלו מגיעה לאחר שלא הצליח לקבל מענה טלפוני. לדבריו לאחר שיצא מהמקום הובטח לו שהאספקה תגיע. “אין מה לעשות, ככה הם מבינים,” אמר בשיחה עם מגזין קנאביס.

מטופל אחר, ע’, אף הגיש לאחרונה תלונה במשטרה ובמשרד הבריאות נגד פנאקסיה. “ב-22.10 פנאקסיה היו אמורים לספק תרופה ונעלמו,” כתב בתלונה. “הצלחתי להגיע אליהם דרך הספק שגם הוא כבר לא עונה ובתאריך 3.11 הגיע השליח עם חוסר של 10 גרם, עשה גבייה באשראי, נתן לי זנים שלא מתאימים והחזרתי לו אותם. כשביקשתי שיעשו זיכוי אמרו שיהיה זיכוי ונעלמו. ב-17.11 הגיעו שוב עם זנים לא מתאימים, שוב החזרתי ושוב ביקשתי זיכוי, ושוב הם לא זיכו. נותרתי בלי כסף ובלי תרופה.”

למרות חוסר השירות מצד החברה, הנסחרת בבורסה בשווי 348 מיליון ש”ח, ממשיכה מניית החברה לטפס ועלתה היום ב-2% נוספים. החברה מתעלמת כבר שבועות מפניות בנושאים הנ”ל וגם לכתבה זו לא נמסרה תגובה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר