הפגנה זה יפה, אבל לא יעיל | דעה

“הפגנות לא יעזרו לכם – אם אתם רוצים לעשות משהו מועיל באמת, כדאי שתצטרפו ללובי הירוק” ● עו”ד דקל עוזר חושב שההפגנה היתה טובה, אבל כדי להביא לשינוי אמיתי זה ממש לא מספיק.

מאת: עו”ד דקל-דוד עוזר

הפגנה היא דבר חשוב מאוד כדי שהקהל ידע שיש עוד אנשים שתומכים ברעיון כי עם כל הכבוד לכ-70,000 לייקים בפייסבוק בעמוד של עלה ירוק ואלפי כניסות למגזין קנאביס בכל יום, עדיין, כשאתה רואה סביבך אלפי אנשים זה מחמם את הלב ונותן לך אמונה ותקווה שאפשר לשנות.

דקל-דוד עוזר
עו”ד דקל-דוד עוזר

ובאמת אפשר לשנות, אבל לא באמצעות הפגנה. החוק הוא תוצאה של הפוליטיקה. הפוליטיקה היא משחק של כח. מי שאין לו כח – לא יקשיבו לו. זה לא משנה כמה היגיון נביא איתנו, ואלוהים יודע שכל הצדק וההיגיון בצד שלנו במאבק להפסקת מדיניות ההפללה והסדרת שוק הקנאביס, בלי כח – לא יתנו לנו כלום.

תחשבו על זה – אתם מקשיבים לבוס שלכם נכון? למה? כי הוא חכם? לא! כי הוא יכול לפטר אתכם… אם מישהו כזה היה אומר לכם לנקות את הרצפה בלי האיום של לקחת את המשכורת שלכם בחודשים הבאים, הייתם זורקים עליו את המגב…

זה בדיוק הכח שאפשר לצבור על ידי רכישה המונית ומאורגנת של זכות השפעה במפלגות. התפקדות. זה לא נועד לתמוך במפלגות, אלא לצבור כח פוליטי. אלפי מתפקדים במפלגת הליכוד ובמפלגת העבודה ישנו את התמונה לתמיד, כי מי שקונה זכות השפעה, בניגוד למפגין, לא מתפוגג עשר דקות אחרי ההפגנה. הוא נשאר, וצריך להתחשב בו.

הפגנת קנאביס
עו”ד עוזר: “הפגנה זה יפה, אבל לא יעיל…” (צילום: יוסי אלטרמן)

אולי זה לא נשמע לכם מגניב. ואולי זה לא נשמע לכם כמו הדרך שהמהפכה שלנו תתרחש. אבל זה הזמן להתחבר למציאות. יש רק דרך אחת לשנות והיא עוברת ברכישת זכות השפעה. אין, ולא יהיה שום פיתרון אחר.

אלפי צרכני קנאביס שיקנו זכות השפעה במפלגות על ידי השקעת כמה עשרות שקלים בודדים בשנה יוכלו בתמורה לקנות את החופש עבור כולנו. אם זו לא העסקה הכי טובה שקיבלתם בימי חייכם, כנראה נכשלתם בחשבון בכיתה ב’.

מה זה זכות השפעה ואיך בעזרתה אנו יכולים להביא לסיום מדיניות רדיפת צרכני הקנאביס? צפו בוידאו וקראו כאן: תכנית הלובי הירוק של דור האמת.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר