טוען...

העשב של השכן – פרק 4: צריכת קנאביס בקרב בני נוער

הפרק הרביעי והאחרון בסדרה “העשב של השכן”: עד כמה נפוץ השימוש בקנאביס בקרב בני נוער ומה הסכנות של צריכה מוגזמת, איך מתמודדת הרשות למלחמה בסמים עם האיום וכמה כל זה עולה לנו – על שאלות אלו ועוד עונים מומחים, פעילים ואישי ציבור. צפו:


פרק 1פרק 2פרק 3פרק 4

השבוע שודרה סדרת כתבות התחקיר החדשה של כתב חדשות 10 אבי עמית – “העשב של השכן” – במהלכה הוצג עולם צרכני הקנאביס, נזקי ההפללה וענף הקנאביס הרפואי.

בפרק הרביעי והאחרון, ששודר הערב (ד’), יצא עמית לבדוק עד כמה נפוץ השימוש החברתי בקנאביס, בין השאר בקרב בני נוער, מה הנזקים שלו, כיצד המדינה והרשויות מתמודדות עם התופעה, וכמה כל זה עולה לנו.

הוא נפגש עם קבוצת חברים ב”ישיבה” ובדק איך השימוש הקבוע בקנאביס משפיע על חייהם, שוחח עם ד”ר בועז לב, סמנכ”ל משרד הבריאות, ועם יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים. עמית ביקר גם בדיון של הרשות למלחמה בסמים ושמע מהם כיצד הם בוחנים את נושא הלגליזציה. וגם – ביקור במרכז גמילה ועדות של צעיר שהתמכר לשימוש בקנאביס.

בסקר שפורסם בסוף הכתבה ונערך על ידי מכון ‘שריד’, נמצא לראשונה בישראל כי רוב הציבור תומך באי הפללת צרכני הקנאביס (פרטים כאן).

כתבתו של אבי עמית היא מפורצות הדרך בתקשורת הישראלית בנושא זה עד היום, ובמהלכה הוצגו לראשונה טיעונים שהוסתרו עד כה מעיניי הציבור. אנו מברכים את חדשות 10 על עוד תחקיר איכותי בנושא חשוב זה.

בעקבות שידור הכתבות, הגישה הרשות למלחמה בסמים מכתב תלונה רשמי למועצת העיתונות כנגד מערכת חדשות 10 והכתב אבי עמית, בטענה כי אלו מעודדים לכאורה שימוש בסמים.

ערוץ 10 הקדיש גם מאמר מטעם מגזין קנאביס באתרו – לקריאה לחצו כאן.

עוד מערוץ 10:
המסלול הירוק: המאבק על ענף הקנאביס הרפואי בישראל
לראשונה בטלוויזיה – קנאביס מרפא סרטן

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר