הערים החכמות ביותר בארה”ב – אוהבות קנאביס

סקר חדש שנערך על ידי האתר 247wallst קובע: 3 הערים החכמות ביותר בארה”ב – אוהבות קנאביס.

לאחר שתעשיית הקנאביס הוכתרה בתואר “התעשייה המתפתחת ביותר בארצות הברית”, יותר ויותר אנשי עסקים חושבים על כניסה לשוק החדש. התעניינות עסקית מביאה איתה בדיקות וסקרי שוק, כמו אלו שעורך אתר הסקרים המכובד 247wallst, שיצא השבוע בסקר חדש.

האם שימוש בקנאביס הולך יד ביד עם תואר אקדמי? הסקר החדש בדק ומצא אלו ערים הכי “חכמות” בארה”ב ע”י חישוב ממוצע IQ וממוצע תארים אקדמיים לאדם מעל גיל 25. שלוש הערים המדורגות בתור “החכמות ביותר” הן ערי קולג’ הנמצאות במדינות שבהן פעילה תעשיית קנאביס כזו או אחרת.

התרבות שעוטפת מוסדות להשכלה גבוהה, תמיד היוותה סביבה פתוחה וסבלנית יותר כלפי הקנאביס. לעומת השקרים אודות הקנאביס המופצים לציבור, על נזקים למוח ושאר ירקות, בתוך הקהילות המשכילות יותר דווקא מתחילה להיווצר אמת מדעית וברורה – הקנאביס אינו מהווה עול על החברה, הוא דווקא מקדם אותה.

והנה המנצחות שלנו: 3 הערים החכמות ביותר

1. קורוואליס, אורגון

Corvallis, Oregon

כמות בעלי תואר אקדמי: 52.2 אחוזים
הכנסה חציונית למשק בית: 47,808 דולר
הכנסה חציונית לבעלי תואר ראשון: 36,211 דולר
אחוז עוני: 23.1 אחוזים
קולג’: Oregon State University

הסטאטוס החוקי של הקנאביס במדינה: לגליזציה אושרה בחוק, אך טרם מיושמת בפעול.

בנובמבר 2014, עברה באורוגון הצבעת החוק ללגליזציה של קנאביס לשימוש חופשי (למבוגרים מעל גיל 21 בלבד). מלבד זאת, כבר שנים שפועלת במדינה תוכנית לטיפול בקנאביס רפואי ומשפרת את חייהם של התושבים.

כתבה שפורסמה לאחרונה בעיתון המקומי, מתארת את מערכת היחסים בין המשטרה המקומית ל-4 הנקודות העירונית להפצת הקנאביס במילים “אמון מוחלט”. מלבד העובדה שאין בעיות פליליות עם הקנאביס, הכלכלה המקומית של העיר (בעלת אחוז העוני הגבוה יחסית) נעזרת רבות ברווחים הירוקים כדי להתפתח ולגדול.

בנוסף, בקולג’ המקומי נפתח השנה קורס העוסק במריחואנה במאה ה-21, מתוך מחשבה שכדאי לפתח וללמד את דור אנשי העסקים שיובילו בעתיד את שוק הקנאביס. הקורס, אם תהיתם, התמלא במקסימום האפשרי ורשימת ההמתנה כבר ארוכה.

2. אן הארבור, מישיגן

Ann Arbor, Michigan

כמות בעלי תואר אקדמי: 53.5 אחוזים
הכנסה חציונית למשק בית: 59,660 דולר
הכנסה חציונית לבעלי תואר ראשון: 46,829 דולר
אחוז עוני: 16.7 אחוזים
קולג’: University of Michigan

הסטאטוס החוקי של הקנאביס במדינה: אין לגליזציה

באן הארבור ישנה היסטוריה ארוכה ושופעת של רפורמות חוקיות בתחום הקנאביס. מאז המקרה של ג’ון סינקלייר שנעצר בשנת 1969 עם שני ג’וינטים ונשפט ל-10 שנים בכלא, תנועת הלגליזציה במדינה עשתה גלים רבים ורועשים עד להגעת הרפורמה החוקית, שכללה דה-קרימנליזציה והפחתת העונש על אחזקת קנאביס לקנס של 5 דולרים בלבד.

חוק המריחואנה הרפואית במישיגן עבר סופית בשנת 2008, אך השוק לא עבר הסדרה ראויה או בנייה והגדרה של נקודות הפצה ומכירה. קבוצת בתי המרקחת Medical Cannabis Guild שבמדינה היא אחד הגופים העיקריים אשר אחראי על הסדרת התחום אל מול הממשלה, ו-10 סניפים של הקבוצה פרוסים ברחבי המדינה כולה. למרות חוסר המבנה הכללי, הרווחים מהתחום המוסדר למחצה במדינה מאפשרים לשלטונות להפעיל תוכניות רווחה לטובת העניים.

3. בולדר, קולורדו

Boulder, Colorado

כמות בעלי תואר אקדמי: 53.5 אחוזים
הכנסה חציונית למשק בית: 59,660 דולר
הכנסה חציונית לבעלי תואר ראשון: 46,829 דולר
אחוז עוני: 16.7 אחוזים
קולג’: University of Colorado at Boulder

הסטאטוס החוקי של הקנאביס במדינה: לגליזציה של מכירה לשימוש חופשי.

נכון להיום, אין מדינה בארה”ב שחקרה על בשרה את הלגליזציה כמו קולורדו. לאחר שהתוצאות המדהימות עולות לאט לאט לפני השטח, היא גם המדינה הראשונה להרוויח בגדול, בעיקר העיר בולדר, שהיא מרכז העסקים והסחר במדינה. דוגמא לרווחים אלו שעלתה לאחרונה, היא ההצטברות הכספית של רווחי מסים במדינה, שבעקבותיה צפויה המדינה להחזיר כסף לאזרחים.

המודל הכלכלי, במדינה בה כל תושב מעל גיל 21 רשאי לרכוש קנאביס בקלות ובאופן חוקי, מגדיר כל מקום “אשר בו יותר מ-6 צמחים או 56 גרם של קנאביס בתור עסק הדורש רישיון MMB (Medical Marijuana Business) כדי לפעול כחוק. עקב ההקלות הביורוקרטיות שמציעה המדינה בתחום, אין כדאיות כלכלית למכירה לא חוקית של קנאביס, מה שפוגע רבות בפשיעה.

ובשוק התעסוקה המדיני? תודה ששאלתם. אלפי המשרות החדשות תורמות בצורה ניכרת להורדת אחוז האבטלה ובעיקר מעודדות צמיחה כלכלית במדינה.

מקור: HighTimes

ראו גם:
השכלה גבוהה: מכללות אקדמיות בארה”ב מציעות לימודי קנאביס
לא, מריחואנה לא גורמת לפגיעה באיי.קיו

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי