הערעור לעליון נדחה, טבע אדיר עוברת סופית לידי חברת קנאמדיק

בקשת הערעור שהגישה בחודש שעבר לביהמ"ש העליון בעלת המניות לשעבר בחברת "טבע אדיר" בעקבות פסיקת ביהמ"ש המחוזי, נדחתה בסוף השבוע על ידי השופטת יעל וילנר. בכך ייתכן שבאה לסיומה פרשה שנמשכה שנים

האם זהו סוף הפרשה? ביהמ”ש העליון דחה בסוף השבוע בקשת ערעור שהוגשה בחודש שעבר ובה דרשה פאני קולין לקבוע כי פסיקת ביהמ”ש המחוזי מתחילת חודש אוגוסט לפיה החלק שלה ושל שותפה אבי סממה במניות חברת טבע אדיר (48%) יועברו במלואן לידי משפחת אלבז בעלי חברת קנאמדיק שהחזיקו ב-52% מטבע אדיר, היתה שגויה.

כפי שכבר פורסם אז, השופט יעקב שפסר מביהמ”ש המחוזי בלוד פסק כי בעלי השליטה בחברת קנאמדיק, משפחת אלבז יקבלו את החלק של קולין וסממה ולמעשה את הבעלות המלאה על טבע אדיר, לאחר שיעבירו סכום של כ-15 מיליון ש”ח לקולין וסממה תמורת מניות המיעוט שברשותם.

הפסיקה במחוזי באה בתום הליך משפטי ארוך שהחל בשנת 2019 מעט לאחר העברת המניות בשנת 2018, במסגרתו טענו קולין וסממה, שהחזיקו בתחילת הדרך 10% ו-90% מהחברה בהתאמה, כי האלבזים, מיד לאחר צירופם לחברה והפיכתם לבעלי השליטה בה, מידרו אותם מקבלת החלטות, פעלו באופן לא תקין, ולכאורה אף “תוך הפרת תנאי הרישיון ופקודת הסמים”.

קנאמדיק (טבע אדיר)
מתקני חברת קנאמדיק (טבע אדיר) במושב פתחיה שבמרכז הארץ

בדיון בביהמ”ש נקבע כי האלבזים יחשפו בפני קולין וסממה את מלוא החומר על החברה לרבות מסמכים, חוזים וכל מידע אחר, ימונה מומחה, רואה חשבון, שיבדוק את טענות הצדדים ויחשב את שווי החברה, וכל זאת על מנת ליישם בסוף הבדיקה הליך BMBY, מעין מכרז במסגרתו הצד שיציע יותר כסף לצד השני יזכה.

האלבזים הציעו סכום של כ-15 מיליון ש”ח, בעוד שקולין וסממה סירבו להגיע לאירוע המכרז ולא הגישו הצעה נגדית בטענה שהמומחה פעל שלא כשורה, שהוא העריך את שווי החברה במיעוט ושהוא לא וידא שהם יקבלו את מלוא המסמכים הנוגעים לפעילות החברה.

על כן קולין וסממה דרשו לעצור את ההליך בעוד שרואה החשבון סירב והגיש את המלצתו לביהמ”ש – לאשר את העברת המניות בסכום שנקבע.

ביהמ”ש המחוזי דחה כאמור באוגוסט השנה את טענות קולין וסממה, קיבל את טענות המומחה, ופסק לבסוף כי יש להעביר את חלקם של קולין וסממה במניות לידיהם של האלבזים תמורת הסכום שנקבע ב-BMBY.

בבקשה לערעור שהגישה קולין לביהמ”ש העליון בחלוף כחודש באמצעות עו”ד רועי בלכר ועו”ד גיא זאבי, היא טענה ששופט המחוזי שגה כשלא איפשר לה לטענתה לקבל את מלוא החומר על החברה וכן כאשר הוא דחה לבסוף את בקשתה לביטול הליך ההתמחרות (BMBY) על סמך התנהלותו הפגומה לדבריה של רואה החשבון המומחה שמונה לתיק.

בכתב הבקשה טענה קולין עוד כי בפסק הדין במחוזי נפלו טעויות קשות לאחר הליך התמחרות לקוי. בשם קולין דרשו עורכי הדין להשיב את הדיון בתיק לביהמ”ש המחוזי כדי שזה יורה לרואה החשבון לקיים את הליך ההתמחרות מחדש.

אך בסוף השבוע (7.10) דחתה כאמור שופטת בית המשפט העליון יעל וילנר את הבקשה להגשת ערעור.

“קולין פנתה לבית המשפט רק לאחר קיום ההתמחרות ופרסום תוצאותיה,” קבעה השופטת. לדבריה “דומה הדבר לכלל בדיני המכרזים לפיו משתתף במכרז אשר נמנע מלהשיג את תנאי המכרז יחשב כמי שויתר על זכותו לערער על תנאי המכרז”.

לעצם העניין קבעה השופטת וילנר כי “לא מצאתי ממש בטענת המבקשת בדבר פגם שנפל בעריכת ההתמחרות ובהקדמתה” ופסקה כי דין הבקשה להידחות. מאחר וכלל לא נתבקשה תגובת האלבזים, אף לא נקבע סכום להוצאות משפט.

בכך באה ככל הנראה לסיומה פרשה משפטית שנמשכה כשנתיים כאמור, ו”תם עידן” של שניים מהגורמים מהותיקים ביותר בענף – פאני קולין ובעלה גרי קולין שהחזיקו בחוות טבע אדיר מאז שנת 2010 כאשר שכנה בקיבוץ אליפז, עד התפוצצות הקשר בין הצדדים והמעבר בשנת 2017 לחווה חדשה במושב פתחיה.

מי שמנהל בימים אלה את חברת קנאמדיק וטבע אדיר תחת בעלות משפחת אלבז הם בין השאר שני שוטרים בכירים בדימוס, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס: מפקד מרחב ירקון לשעבר תנ”צ בדימ’ יורם אוחיון שאליו הצטרף לאחרונה מפקד מחוז מרכז לשעבר ניצב ברונו שטיין.

קולין טוענת גם בימים אלה כי נעשה לה עוול וכי בהנהלת קנאמדיק היו פעילויות פסולות שבכוונתה עוד לחשוף.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר