העירייה חילקה מדריך לילדים: כך תעשו סמים נכון

"התחילו עם חצי טבליית אקסטזי, ערבבו את הקנאביס עם קצת טבק ללא ניקוטין ושטפו את האף לאחר הסנפת קוקאין" – אלו רק חלק מן ההמלצות שפירסמה עיריית אדינבורו במדריך לילדים על "איך לקחת סמים נכון" והצליחו לעצבן כמה הורים בעיר.

בריטניה: עיריית אדינבורו ספגה השבוע ביקורות נוקבות לאחר שהורים גילו שחוברת הדרכה שפורסמה על ידי מחלקת החינוך בעיר מכילה הסברים על אופן שימוש נכון בסמים. בחוברת, שחולקה לילדים בני 13 ומעלה בבתי ספר ברחבי עיר, מופיעים הסברים על מין בטוח ועל אופן שימוש נכון בסמים.

בין השאר מפרטת החוברת על שמות סוגי הסמים הנפוצים בשימוש, השפעותיהם וסכנות השימוש וכן הסברים וטיפים על אופן נטילה נכון ובטוח. לדוגמה מוסבר בחוברת כי "יש לישון היטב לפני ולאחר שימוש בקוקאין, יש להימנע מערבוב עם אלכוהול, להיזהר משימוש בשטרות מגולגלים משומשים. כמו כן יש להקפיד לשטוף את האף לאחר כל הסנפה."

החוברת כך תעשו סמים נכון

"כאשר לוקחים MDMA או אקסטזי, מומלץ להתחיל עם חצי טבליה ולהמתין שעתיים לפחות לפני נטילה נוספת," נכתב עוד במדריך. "חשוב לשתות מים באופן קבוע אבל לא יותר מחצי ליטר בשעה. יש לזכור לקחת הפסקה בריקודים ולהקפיד על מנוחה וקירור הגוף". בנוגע לקנאביס נכתב בחוברת כי "מומלץ לקחת שאיפות קטנות ולהשתמש בטבק עדין ובפילטרים ללא הדפס" וכן הומלץ להסתובב תמיד עם קונדום זמין.

על פניו נראה כי ההמלצות הן ראויות בהחלט ונוגעות בדיוק בנקודות הבעייתיות של השימוש באותם חומרים, בעיקר עבור אלו שאינם מנוסים, אך הורים רבים באדינבורו זועמים על העירייה ורואים בהחלטה לפרסם מדריך שכזה כמין "עידוד" לילדים להתנסות בסמים.

חוברות סמים אדינבורו
תלמידים עם מדריכי השימוש בסמים שחולקו על ידי העירייה

"המוחות הצעירים שלהם הם חסרי נסיון ודברים מהסוג הזה רק יחזקו את גישתם כאילו נטילת סמים היא עניין נורמטיבי," אמר עלי פי הדיווח בבריטניה גראם פירסון, חבר מפלגה ושוטר לשעבר. "הייתי מעדיף שהרשויות ישקיעו בהרחקת הילדים מסמים ולא יגרמו להם להצדיק את התנהגותם."

"סמים הורסים לאנשים את החיים, אז אני לא רואה כל סיבה להפיץ מידע שכזה," אמרה נציגת אחד הארגונים למלחמה בסמים בעיר. "מעולם לא שמעתי על דבר כזה. ילדים שלא יודעים כלום על סמים פתאום יקראו את זה ויקבלו את הרושים שיש 'דרך בטוחה' לקחת סמים. הדרך הבטוחה לקחת סמים היא לא לקחת אותם בכלל."

מנהלת הפרוייקט, גאל קושריין, מתעקשת כי זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על בטחונם של הילדים: "חלק מן הצעירים יחפשו מדריכים באינטרנט, אבל רבים גם לא. אם לא יידעו את העובדות ואת האמת הם יהיו בסכנה גדולה הרבה יותר," היא מסבירה.

ראו עוד:
מדריך: כיצד נטפל בטריפ רע
להסביר במקום לעצור – פרויקט "טריפ"
משטרת ספרד מסבירה: כך תבריחו מריחואנה בטיסה
הדיילת הזהירה את הנוסעים: "תזרקו את הסמים לאסלה"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט